lot-et-garonne

Huur een vakantiehuis in het landelijke departement Lot-et-Garonne

Huur een vakantiehuis in het landelijke departement Lot-et-Garonne via Gites en geniet van rust, natuur en een mild klimaat. De streek is rijk aan uitgestrekte groene heuvels, bastides, rivieren, boomgaarden, krijtrotsen, kastelen, molens en duiventillen.

Bezienswaardigheden rondom uw vakantiehuis

Middeleeuwse versterkte stadjes zijn bijvoorbeeld Monflanquin en Beauville. Via twee oude poorten kunt u de bastide Villeneuve-sur-Lot bewonderen, met een boerenmarkt en de Haras national (nationale paardenstallen). Ook kunt u er in uw vakantie via een oude Romeinse weg omhoog wandelen naar het mooie dorp Pujols met vakwerkhuizen. Bekijk in de vestingstad Duras het 12e-eeuwse kasteel en het Maison du Vin over de wijnen van de Côtes de Duras. Ook in Marcellus en bij Fumel zijn kastelen uit de Middeleeuwen te bezoeken. De stadswallen van Marmande zijn voorzien van mozaïeken die belangrijke gebeurtenissen in de stad tonen. In de Église Notre-Dame staat een pijporgel dat nu een historisch monument is. In kuuroord Casteljaloux verbleven Lodewijk XVIII en Lodewijk XIV in de residentie Maison du Roy. Bijzonder zijn ook de tuin vol waterlelies in ‘s werelds oudste waterplantenkwekerij in Le Temple-sur-Lot waar Claude Monet al bestelde, en de grotten van Fontirou in Castella.

Activiteiten vanuit uw vakantiewoning

Start vanuit uw vakantiehuis in de Lot-et-Garonne met wandelen: er is maar liefst 3.500 kilometer aan wandelpaden. Ook kunt u volop van de streek genieten door te varen over de 200 kilometer aan vaarwegen over onder meer de Lot, de Baïse en het Canal des Deux Mers. Langs de Garonne loopt ook een ‘voie verte’. Dit groene fietspad van 87 kilometer loopt onder meer door de hoofdstad van het departement, Agen. Bezoek in het historische centrum het Musée des Beaux-Arts d’Agen, waar werken hangen van onder meer Sisley en Goya. Op de muren van de Cathédrale Saint-Caprais vindt u prachtige fresco’s. De stad is omgeven door pruimenboomgaarden. Naast pruimen is de tourtière van appels een streekspecialiteit, net als de geitenkaas Cabécou.

Vakantiehuizen in Lot-et-Garonne boekt u bij Gites.nl. Meer dan 4000 authentieke vakantiehuizen. Bekijk op Gites het ruime aanbod aan gites en chambres d’hôtes in het departement Lot-et-Garonne.