Petit Trel

Bekend bij Gites sinds 2016
Bekijk album (16)

'Wij komen zo'n kleine 40 jaar als francofielen naar het zuiden. Pas nu ervaren wij de uitdrukking "Leven als een God in Frankrijk"’ (gastenboek Petit Trel)

Welkom bij Petit Trel.

Een plek waar je alle ingrediënten vindt voor een fijn verblijf. Om te beginnen de ligging. Petit Trel maakt deel uit van landgoed Le Trel met 25 hectare loofbos en weidegrond. Het geheel ligt op een ecologisch plateau in een stiltegebied. Verkeer is er amper. Wel zijn er prachtige vergezichten. Je bereikt de gîte via een oprijlaan geflankeerd door twee grote ceders (met deze coördinaten niet te missen: 44.349365, 0.816478).

De gîte zelf is vrijstaand en heeft dikke kalkstenen muren. Dat is karakteristiek voor de streek en zomers aangenaam koel. Je kunt er met vier personen logeren. Kom je met z’n zessen, dan kun je er de naastgelegen studio bij huren. De twee worden alleen samen verhuurd, zodat je maximale privacy geniet.

Je logeert in een echt frans boerenhuis met het comfort en de luxe van nu. Rondom beschik je over eigen zonneweides, terrassen en een parking (uiteraard overdekt zodat jij en je auto niet smelten;) Tussen 9:30 en 18 uur kun je verkoeling vinden in de infinity pool. Dat bad hoef je trouwens met niemand te delen. De nachten zijn hier nog echt donker. Je zult meer sterren tellen dan je voor mogelijk hield.

'Surrounded with a deep green vegetation and its endless view looking from each terrace while we take our peaceful breakfast' (gastenboek Petit Trel)

Petit Trel (4 personen) in het kort:
- twee etages;
- 3 slaapkamers;
- badkamer met douche, wastafel en toilet;
- woonkamer met open keuken;
- ruime hal en overloop;
- houtkachel en cv (voor- en naseizoen).

De naastgelegen studio (2 personen):
- woonkamer met slaapbank (160 x 200 cm);
- pantry;
- badkamer met douche en toilet;
- verwarming

'Paradijselijke plek. Thuiskomen, zo voelde het bijna' (gastenboek Petit Trel)

Dit is het stukje Frankrijk waarvan je droomt op drukke dagen. Een glooiend landschap vol zonnebloemen en pruimenbomen paars van vruchten. Waar je met een strootje in de mond kunt slenteren over landweggetjes zonder iemand tegen te komen. Of misschien toch: een vos op een beboste heuveltop of een ree tussen de veldbloemen.

Je vindt Petit Trel in het stroomgebied tussen de Lot en Garonne. Een gebied waar akkers en ongerepte bossen het beeld bepalen. Waar de tijd lijkt te hebben stilgestaan met stoere, onopgesmukte boerderijen. Waar je - ver van files en snelwegen - naar zonovergoten terrassen rijdt in Middeleeuwse bastides.

Hier hoef je niet te reizen om alles te kunnen doen waar je zin in hebt. Maar het mag natuurlijk wel:) Toulouse ligt op 120 km, de Atlantische Oceaan op 200 km en de Pyreneeën op zo’n 230 km.

Le Petit Trel ligt in een streek waar zalige pruimen, eend en foie gras te vinden zijn. Zomers kun je lokale delicatessen, zoals truffels en honing, proeven op picknicks in de boomgaard van Le Musee du Foie Gras (4 km).

Vind je koken leuk? Koop dan vers in op een van de talrijke (bio)markten. Of authentieker nog: rechtstreeks bij (bio-)boeren in de buurt.

Uit eten kan betaalbaar en sfeervol op avondmarkten. Je eet dan op het dorpsplein aan lange tafels met de lokale bevolking. Maar er zijn ook sterren- en dorpsrestaurants. Met plezier wijzen we je alle adresjes. Zelfs de geheime.

Houd je van wijn? Richting Bordeaux vind je ruim 98.000 ha aan wijnvelden en richting Bergerac en Cahors nog eens zo'n 20.000 ha. Vaak kun je naast de caves ook het chateau bezoeken.

Bewegen
Petit Trel ligt in het walhalla van buitensporters. Vanuit de gîte wandel je zo de velden en bossen in. Fietsen is hier geweldig. Niet voor niets vinden de kampioenschappen veldrijden van Aquitaine (een gebied zo groot als Nederland!) plaats naast Petit Trel.

Dankzij het mooie weer kun je hier grote delen van het jaar watersporten. Bovendien zorgt de idyllische ligging van sportaccommodaties voor onvergetelijke potjes tennis, golf of ritten te paard. Zie je het voor je? Lekker bewegen terwijl je de zon langzaam ziet zakken aan de overzijde van de vallei…

Geef je de voorkeur aan sporten met een lokaal tintje? Sluit je dan aan bij de petanque spelers in het dorp. Of bekwaam je in het kegelspel quilles au maillet.

Natuur
Omdat op het plateau rond Petit Trel biologisch wordt geboerd, tref je er tal van wilde planten en bloemen. Net als bijzondere vogels en wild. Grote kans dat je een ree of das spot.

Cultuur
Mocht je denken dat rust het enige is dat hier te beleven valt, dan heb je het mis. Vooral zomers is er een rijk cultureel aanbod. Concerten in kastelen. Antiekmarkten onder kastanjebomen. Exposities in heuveltop-stadjes. Dorpsfeesten in veldtenten. Zelfs Shakespeare in de openlucht. En elke dag van de week een grote avondmarkt met livemuziek en lekkers.

Tip: wist je dat de waterleliekwekerij die Monet inspireerde tot zijn serie waterlelies in de buurt ligt (30 km) en open is voor bezoek? Voor een dagje grote stad is Toulouse (120 km) een aanrader. En vergeet kunstenaarsdorp Penne d’Agenais (6 km) niet met haar Middeleeuwse kronkelstraatjes en zilver flonkerende koepelbasiliek.

Petit Trel is een prima uitvalsbasis voor wielertrainingen. Wegen zijn hier van uitstekende kwaliteit, mooi gelegen, geaccidenteerd en rustig. Gastheer René is een echte liefhebber en kent veel mooie tochten. Ook voor motorrijders overigens. Zoek je een fietsmaatje? René fietst met plezier een keer mee. Na afloop kun je je (motor)fiets kwijt in de grote schuur naast de gîte.

Petit Trel kan geheel gelijkvloers bewoond worden.

Petit Trel is eveneens een fijne plek in het voor- en najaar. Het klimaat is hier lang aangenaam en overwegend droog. Soms kun je in maart al buiten eten en met regelmaat volstaat een T-shirt in oktober.

Zin in een ontspannen start? Gastvrouw Marianne schotelt je op de dag van aankomst graag iets lekkers voor. Bereid met lokale ingrediënten, smaak en liefde (vanaf 25 euro p/p). Je kunt dit tot 5 dagen voor aankomst aanvragen.

Petit Trel is ook goed(koop) bereikbaar per vliegtuig (Bergerac, Toulouse en Bordeaux). Echte avonturiers kunnen zelfs met de trein tot vlakbij (5 km) komen. Aanvullend vervoer huren is in die gevallen een aanrader. Openbaar vervoer is op het platteland een schaars goed.

Huisdieren zijn helaas niet welkom. Huishond Noa (beagle) is een schat, maar bazig tegen andere honden. Ze woont met René en Marianne op het terrein en zal je kwispelend ontvangen.

Roken is niet toegestaan.

Tot slot: we hopen deze prachtplek snel met je te kunnen delen. Weet je van harte welkom!

René & Marianne Braacx

'Jullie gastvrijheid en de adembenemende sterrenhemel hebben onze vakantie echt gemaakt' (gastenboek Petit Trel)

Bij een bezetting van 6 volwassenen is er een tweede huisje beschikbaar. Ook dit huisje beschikt over een eigen douche en toilet, wasmachine en koelkast. Er staat een slaapbank van 160 x 200 cm.

  • Borg € 200,00

Beschikbaarheid van 'Petit Trel'

Marianne & René Braacx heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 18 jan 2019

Petit Trel heeft 28 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

9,6

Wie net als wij houdt van rust, ruimte en comfort met de mogelijkheid om te wandelen en fietsen, is bij Le Petit Trel aan het juiste adres. Gelegen op een plateau heb je een prachtig uitzicht op de omliggende heuvels dat doet denken aan Toscane. De hartelijke ontvangst door eigenaars Marianne en Rene maakt dat je je gelijk thuisvoelt op deze mooie plek.

De gite is een vrijstaand authentiek gebouw dat smaakvol is ingericht en voorzien is van alle denkbare gemakken. Op de overdekte vlonder kun je heerlijk ontbijten en dineren met uitzicht, en de overkapte open schuur is een fijne plek als je wat verkoeling zoekt. Wij vonden het ook fijn dat de gite en studio alleen gezamenlijk verhuurd worden, zodat je hier zonder andere vakantiegangers bent.

Vanaf het terrein loop je zo de natuur in, via gemarkeerde routes of maak je een mooie fietstocht. Rene kan je precies vertellen welke plaatsjes en routes de moeite waard zijn.

In het dal van de Lot fiets je langs kleine en grotere dorpjes, zoals Saint Vite en Monsempron Libos. Als je meer uitdaging zoekt, kun je over de heuvels naar aangrenzende dalen, waarbij je pittige klimmetjes kan doen en Middeleeuws aandoende dorpen als Beauville en Roquecor tegenkomt.
Wat verder weg (auto) ligt Lauzerte, een Middeleeuwse bastide aan de route naar Santiago de Compostela.
Voor boodschappen en een bakker kun je naar Saint Sylvestre sur Lot op ongeveer 10 km.

Dit is maar een kleine greep uit wat deze streek te bieden heeft, en we zijn blij dat we daar in Le Petit Trel van hebben mogen genieten. Nogmaals bedankt voor de fijne week die we bij jullie mochten doorbrengen.

We kwamen na eerdere vakantie's in Frankrijk op campings, als leken met een klein hartje, toe in de gite en waren meteen overdonderd. Het afgelegen, rustgevende domein kreeg ons onmiddellijk stil na een lange autorit en bracht instant een relax-gevoel. Na de warme verwelkoming van René en Marianne waren we opnieuw onder de indruk van het prachtige uitzicht over de vallei en de luxe van de gite. Alles wat een mens nodig heeft was aanwezig! Genoeg slaap-, eet- en zitruimte in een gezellig ingericht interieur. Na een korte rondleiding konden we dan ook meteen genieten van een verkoelende duik in de zalige infinity pool wat we tijdens ons verblijf meedere malen deden! We hebben genoten van een zalige vakantie in een super omgeving waar elke dag gevuld kon worden met leuke uitstapjes naar oa marktjes overdag, 'des marches gourmands' 's avonds, bezoeken aan de nabijgelegen dorpjes met de plaatselijke restaurants, het kasteel van Bonaguil, musee du foie gras enz enz.. Kortom een vakantie waar we met een grote glimlach op terugkijken en eentje die ons zeker overtuigd heeft om tijdens volgende vakanties terug te kiezen voor de gastvrijheid van een gite! De twijfels zijn volledig verdwenen en hebben plaatsgemaakt voor leuke, positieve herinneringen! Een aanrader!!!

Een prachtige plek voor een heerlijk rustige vakantie! Wanneer je toekomt en de oprijlaan inrijdt voel je al meteen een 'oooh' dat gaat hier de moeite zijn. Marianne en Réne die je vriendelijk onthalen en je onmiddellijk het gevoel geven dat je hier vrij en blij kan rondwandelen op het prachtige domein. Ze geven je goede tips en respecteren je privacy. Eén blik op het huisje en het zwembad en we waren verkocht. Dit verblijf is een pareltje. Alles mooi verzorgd, plantjes en bloemen, tot in de details stijlvol aangekleed. Meerdere terrassen waar je kan verpozen. Wij hadden het geluk prachtig weer te hebben en vonden verkoeling onder de gezellige luifel aan het zwembad, maar ons favoriete plekje was absoluut het overdekte zijterras! Daar konden we heerlijk koken op de gasbarbecue, spelletjes spelen en gezellig relaxen met het gezin. Ook binnen in huis is alles zeer verzorgd en kom je niets te kort.
Petit trel is gelegen in een natuurgebied waar het zo rustig is dat er plots een hert kan passeren, en de eekhoorntjes 's avonds in de bomen verschijnen. Heel charmant allemaal.
Het is er een beetje hemel op aarde, heerlijk om te vertoeven op zich, maar het zijn Marianne en René die de plek een ziel geven. Héérlijke mensen met een verhaal. Ze doen alles om jou de best mogelijke vakantie te geven, onze zoon mocht de fiets van René lenen voor een tochtje, ze kregen heerlijk ijs van Marianne, etc.
We hebben maar van één iets spijt, en dat is dat we niet snel meer zo'n mooie locatie zullen vinden voor een volgende vakantie!

Bedankt dat we jullie mochten leren kennen, dikke knuffel voor Noa en groetjes aan de kleinkinderen!

Zonder enige twijfel een top week gehad bij Le Petit Trel! Het was elke dag weer genieten in dit paradijs. De gite ziet er niet alleen mooi uit, maar is ook hartstikke comfortabel en luxe.Verder zijn er om de gite heen meerdere fijne zitplekken waar je volledig tot rust kan komen.

Na het bezoeken van leuke dorpjes en steden in de omgeving bood het zwembad verkoeling en een prachtig uitzicht op de vallei. Daarnaast kan er in de natuurlijke omgeving van de gite ook leuk worden gewandeld en is het een echte aanrader om de sterren 's avonds/nachts te bekijken, zo'n heldere sterrenhemel zal je in Nederland zelden zien.

De service, gastvriendelijkheid en gezelligheid maakte het helemaal perfect. René en Marianne bedankt voor deze top week, we hebben genoten!

Wij hebben een heerlijke rustige week doorgebracht in dit fijne vakantiehuis!
De kinderen hebben erg genoten van het prachtige zwembad en wij van de fijne zitplekjes op het domein.
De aanwezige puzzels deden onze oudste zelfs even vergeten dat er ook WIFI was :-)
En goed om weten... het mooie aanbod Nederlandstalige lectuur, ideaal als je je boek thuis vergeten bent!