Courteau

Bekijk album (37)
  • 12

Het huis is een charmante in stijl volledig gerestaureerde ex-boerderij, muren volledig opgetrokken uit natuursteen (en pierre) en de oude spanten (charpentes) zijn nog volledig in zicht. Het huis bevat centraal gelegen een pigeonnier (ex-duiventoren) met aan de voorzijde de entree, boven een kinderkamer met 2 / 1-pers bedden, en onder de entree de keuken. Aan één zijde het oude boerenhuis met daarin de ouder-slaapkamer (met 1 2-ps-bed, 1 1-ps-bed (opklapbaar) en 1 peuterbedje) met badkamer met ligbad en toilet en de wasmachine, de oude entree, boven 2 slaapkamers met elk een 2-pers. bed (met 1 kinderbedje) en elk met douche/toilet. Aan de andere zijde van de pigeonnier grenst de voormalige schuur (grange) met daarin de eetkamer, grenzend aan de keuken, en daarboven de 5-de slaapkamer met 3 1-ps-bedden en 1 peuter/kinderbedje) en douche/toilet. Verder in de grange de grote woon-zitkamer van ruim 100 m2, met grote eettafel tv.-hoek, leeshoek, speelhoek voor de kinderen. Voor de bay`s zijn er 3 bedjes, een sitter, een box en een stoel aanwezig, eventueel een badje en extra bedje voor buiten. Baby`s t/m 2 jaar worden niet in de prijsstaffel meegeteld, verblijven dus gratis.
De keuken bevindt zich dus op de begane grond aansluitend op het achter-terras en is voorzien van 5-pits kookplaat (flessengas), electrische oven met grill, en koelkast.
Aan het huis liggen drie terrassen, zodat men gedurende de dag altijd ergens in de zon- of schaduwzijde kan zitten, en verder rond het huis een gazon/speelweide omzoomd met borders, aan de voorzijde een bloemenweide à la nature.
In de achtertuin ligt een verwarmd zwembad (22-24 gr), met grote terrassen met ligbanken. Voor de echte natuuraanbidder, U kunt hier in alle discretie à la nature baden. Het zwembad is omheind om uw kinderen die niet kunnen zwemmen te beschermen.
Het huis ligt 150 mtr van de doorgaande weg vrij in een open ruimte tussen uitgestrekte bos/jachtgebieden in het gehucht (hameau) Estrade, halfweg tussen Villeréal en chateau Biron, tussen de bastides Monpazier en Monflanquin.
Bastides zijn middeleeuwse dorpjes waar in de zomer veel culturele feesten kunnen worden bezocht, `s ochtends markten zijn en bijna elke avond is er in de onmiddellijke omgeving wel een dorpsplein of middeleeuwse markthal waar van een repas local met de plaatselijke bevolking kan worden genoten. De meest populaire marché nocturne wordt gehouden in Villeréal op maandagavond onder de eeuwenoude eikenhouten-spanten-hal.
Men kan zich daar genietend van locale gerechten incl wijn begeleid door life muziek en dans, echt thuisvoelen in een prachtig stukje authentiek gastvrij Frankrijk.
De commune Dévillac ligt op 6 km afstand van Villeréal waar alle voorzieningen zijn, zoals supermarkt, bank, huisartsen-praktijk, tankstation, garage etc. Het ligt in de Lot-en-Garonne tegen de grens van de Dordogne, halfweg tussen Bergerac en Villeneuve-sur-Lot. Het vliegveld van Bergerac ligt op 30 km`s.(vluchten op Rotterdam, en Charlerois (Brussel).
Wisseldag: in het hoogseizoen geven wij de voorkeur aan een door-de-weekse wisseldag i.p.v. zaterdag omdat in het weekend veel mensen problemen hebben hier te geraken en weer thuis. Ook bent U dan niet meer gebonden aan strikt een week maar kunt U naar gelieven uitbreiden met een paar dagen naar het U uitkomt. Uw totaalprijs wordt dan de weekprijs gedeeld door 7 x het aantal dagen dat U kiest. Bij reservering wordt de exacte prijs aan U doorgemaild.j

  • Back to basic

De ligging van dit prachtige landgoed biedt uiteenlopende mogelijkheden om zowel een aktieve vakantie door te brengen, alswel in alle rust van de zon en een boek te genieten onder een eeuwenoude eik. Voor mensen die van wandelen houden: het gebied is doorsneden met goed gemarkeerde wandelpaden in de onmiddellijke omgeving bv in een uur wandelen naar chateau Biron en voor dagtrips ligt de route de Compostella voor U open met historische pleisterplaatsen als: Cahors, Moissac, Figeac, Cirq-de-Popie, Conques, Rocamadour.
In de achtertuin ligt een nieuw verwarmd zwembad 9 1/2x 4x 1,5 mtr met geheel vrij en besloten uitzicht op het achterland. Het zwembad is omheind ter bescherming van uw kinderen die niet kunnen zwemmen.
In de oude eik in de achtertuin bevindt zich een boomhut.
Als U ergens uw verlangen om te "leven als God in Frankrijk" echt wilt beleven, dan zou het hier kunnen zijn al was het maar voor een vakantie-periode.
Dagroutes met de auto naar de Dordogne met toplokaties als Sarlat, Domme, Beynac (middeleeuwse steden), de grotwoningen uit de ijstijd aan de Vésère en de Célé, de grotten met muurschilderingen van Lascaux (Montignac). Kanovaren op de Dordogne en/of de Lot.
Rondvaarten op ondergrondse meren door druipsteengrotten (gouffre de Padirac), of op een oude vrachtschuit over de Dordogne.
Perigeux met zijn prachtig historisch centrum (cathedraal St. Front en Tour de Vésone) ligt op een uur afstand. De steden Bordeaux en Toulouse (culturele hoofdstad van het zuiden, “Paris du sud”) liggen binnen 2 uur afstand.
Fietsliefhebbers kunnen hun hart ophalen; van huis uit zijn prachtige landelijke fietsroutes uitgezet al of niet vlak door schilderachtige rivierdalen langs de Lot en de Dropt of kuitenbijters op en af door het “Toscana van d`Aquitaine”.
Bij Capelle-Biron (10 min) is een klim-en klauterpark met zwembad.

Op slechts enkele kilometers vindt u de eeuwenoude bastides van Villereal (7 km), Monflanquin (10 km) en Monpazier (11 km). Sfeervolle dorpjes met hun arcades en gezellige restaurantjes rondom een groot plein. Geniet van een drankje of een maaltijd op één van de vele terrasjes.

In de zomerperiode is er van alles te beleven. De bekende lokale markten van Issegeac en Villeréal zijn de aangewezen plaatsen om de specialiteiten van de Perigord te proeven. De wijnen van Bergerac en Monbazillac en verse ‘foie gras’ en andere overheerlijke producten, worden door lokale boeren aangeboden. Bijna elke avond is er wel een "marché nocturne" (zomeravondmarkt) in een van de omliggende dorpen waar je samen met de lokale bevolking kunt genieten van hun produkten vergezeld van life-muziek en een dansje. De meest populaire vindt plaats onder de eeuwenoude eiken-houten-spanten-hal op het marktplein van Villeréal in uw onmiddellijke omgeving.

Onvergetelijk is het wijnproeven in het kasteel van Monbazillac. Uitleg over de oorsprong van deze zoete witte wijn vindt U in het museum. Voor de rode wijnen van Bergerac, Duras en Cahors kunt U terecht in een van de wijnboerderijen in de omgeving.

Wandel of pak de fiets, en geniet van één van de vele tochten door het glooiende en gevarieerde landschap. Ook voor mountainbikers zijn de mogelijkheden zeer uitgebreid, van recreant tot prof. Heeft u geen fiets bij zich? Geen probleem, want bij het huis staan 2 racefietsen (uiteraard gebruik op eigen risico) en in het nabijgelegen Villeréal zijn deze te huur. Zwemmen is ook mogelijk, behalve in het verwarmde privé-zwembad aan huis (22-24 gr), in het natuurzwembad "plan d’eau" bij Lougratte (15 minuten).

Een kanotocht over de Dordogne, Vézère of Lot mag u niet overslaan. De tochten zijn geschikt voor jong en oud en leiden u langs verschillende kastelen en leuke plaatsjes.

Wanneer u van paardrijden houdt is er een grote keuze aan mogelijkheden in de directe omgeving.

Diverse parken in de omgeving bieden een hoop plezier voor het hele gezin. In de omgeving vindt u waterpretparken zoals o.a. Walibi, de klimparcoursen door de bomen van ‘Parc-en-ciel’ vlakbij in Capelle-Biron en verschillende andere themaparken.

Houdt u van grotten, dan hebt u keuze te over in deze omgeving.: Lascaux, Vésère, Gouffre de Padyrac.

Bezoek een van de vele antiek- en rommelmarktjes of ga even terug in de tijd tijdens de middeleeuwse feesten van Monpazier en Monflanquin. Ook kunt u genieten van een mooi concert; dikwijls op een schitterende locatie.

Bezoek Chateau Biron, Chateau Bonaguil of het kasteel van Josephine Baker "LesMilandes", met zijn prachtige roofvogelshow.

In de buurt (max 30 minuten per auto): klimmen, zwemmen, golfen, wandelen, mountainbiken, fietsen, paardrijden, watersport.

  • Activiteitenprogramma

Courteau: Nbr.44--37`--19``, Ol. 0--48`--22``

In de achtertuin ligt een verwarmd zwembad, voor peuters is een opblaasbaar badje aanwezig. Het zwembad is afgeschermd om uw kinderen te beschermen die niet kunnen zwemmen.
Linnengoed is aanwezig, indien gewenst zijn p.p. 2 badhanddoeken en één badlaken (voor zonnen op de ligbanken of bij het zwembad) beschikbaar à E5,- per pers per week.

Huisdieren zijn niet toegestaan.
In het huis geldt een rookverbod.
In het hoogseizoen liggen de prijzen van € 2000 tot € 2600van 6 tot 12 personen.

Er is een barbecue op houtskool aanwezig, wilt U na gebruik een zak houtskool achterlaten voor de volgende gasten.
Wifi-gebruik aanwezig, tv met Nederlandse en Franse zenders.
Er is een uitvoerige handwijzing aanwezig met gebruiksaanwijzingen voor zaken in het huis zoals bv. tv, oven, gasfles, meterkast, etc.

Kortom, wij bieden U een zeer charmante Franse ex-boerderij op een prachtige locatie in een populair toeristisch gebied, waar U kunt genieten van de landelijke sfeer en rust maar ook eindeloos kunt rondtrekken te voet, op de fiets, te paard of met de auto om het Franse patrimoin (cultuurhistorisch erfgoed) te smaken.
Wij hebben ons uiterste best gedaan om voor U een onvergetelijke vakantie mogelijk te maken.
De rest is aan U en die ene God die men nog steeds in Frankrijk vermoedt.

Nia en Frans van Helvoirt
Molenstraat 19 A 5987BM Diessen/Hilvarenbeek tel:0031(0)138892095
Na reservering sturen wij U een huurcontract/overeenkomst, na ondertekening aan ons terug te zenden. Het huis staat tevens te koop. Tijdens de verhuur worden er geen bezichtigingen toegestaan en verhuur wordt gegarandeerd.

  • Borg € 500,00

Beschikbaarheid van 'Courteau'

Let op! Frans en Nia van Helvoirt heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 17 jun 2018

De bezoekers van Courteau hebben nog geen recensies geschreven