Les Terrasses

Bekijk album (22)

Vakantiehuis Les Terrasses is een comfortabel, eigentijds en lekker licht huis. Het is gebouwd in de vorm van een tabaksschuur waarvan er in de omgeving nog veel te vinden zijn. De vijf meter hoge schuifluiken geven het geheel iets stoers. Omdat er aan alle kanten van het huis grote ramen en deuren zijn is er altijd de keuze om diverse luiken te sluiten om de zon te weren zonder veel licht te verliezen in het huis. De naam “les terrasses” hebben wij gekozen omdat het huis helemaal rondom terras heeft, waardoor je altijd de keuze hebt in de zon of in de schaduw. Aan het terras grenst het verwarmde zwembad van 5 bij 10 meter. De privétuin is omzoomd door oude eikenbomen, waar je tussen door chateau Biron ziet liggen. Naast het huis begint een wandelpad in een landschap van weilanden en bossages.

Je komt binnen in de hal met daarin het toilet en een ruimte voor de wasmachine. Van daaruit kom je in een grote sfeervolle woonkamer met open keuken. Smart tv met Nederlandse zenders + netflix. Er is een snelle internetverbinding aanwezig, wifi. Wanneer je de grote openslaande deuren opent vergroot je het leefoppervlak met de 140m2 terras. De keuken is van alle gemakken voorzien: afwasmachine, zeer grote koelkast met ruim vriesgedeelte, koken op gas, elektrische oven, waterkoker, koffiezetapparaat, senseo, keukenmachine, magnetron.

Boven zijn vier slaapkamers, twee badkamers en een apart toilet. De grootste slaapkamer is voorzien van een tweepersoons bed en in de drie overige slaapkamers staan twee of een eenpersoons bedden. De sfeervolle inrichting is eigentijds in combinatie met brocante meubeltjes. Er is een babybedje, badje, aankleedkussen en kinderstoel aanwezig.

Buiten bij het zwembad is het terras gedeeltelijk overdekt. Je vindt daar naast een fijne zithoek, een gezellige grote tafel met stoelen en ook een barbeque. Kinderen kunnen heerlijk spelen op het grote gazon en in het houten speelhuisje op de trampoline of lekker pingpongen. Onder de oude eikenbomen vind je nog een leuke chillplek met twee hangmatten.

Vakantiehuis Les Terrasses is een heerlijk licht, ruim, eigentijds vakantiehuis met verwarmd privé zwembad. Het is rustig gelegen aan de rand van een dorpje in een heuvelachtige omgeving met schitterende uitzichten, vele kastelen en schattige middeleeuwse dorpjes. Jullie vakantiehuis ligt aan het eind van een doodlopend weggetje aan de rand van het piepkleine dorpje Dévillac net ten zuiden van de Dordogne, in de Lot-et-Garonne. Het is een vredige plek waar je rust en ruimte kunt ervaren. Voor de natuurliefhebbers is deze omgeving puur genieten. Te midden van bossen en landerijen, vind je hier nog de onbedorven Franse plattelandssfeer. De typisch Franse bastide dorpjes en de daarbij behorende knusse dorpscafeetjes, heerlijke restaurantjes, de gezellige brocante- en gewone markten en hier en daar een kasteel; kortom een stukje Frankrijk waar de tijd lijkt te hebben stil gestaan. Het oude Monflanquin, het mooie Villeréal met zijn gezellige zaterdagmarkt en het pareltje in deze omgeving Monpazier!

Op slechts enkele kilometers vind je de eeuwenoude bastides van Villereal, Monflanquin en Monpazier. Sfeervolle dorpjes met hun arcades en gezellige restaurantjes rondom een groot plein. Geniet van een drankje of een maaltijd op één van de vele terrasjes.

In de zomerperiode is er van alles te beleven. De bekende lokale markt van Issegeac is de aangewezen plaatsen om de specialiteiten van de Perigord te proeven. De wijnen van Bergerac en Monbazillac en verse ‘foie gras’ en andere overheerlijke producten, worden door lokale boeren aangeboden.

Onvergetelijk is het wijnproeven in het kasteel van Monbazillac. Uitleg over de oorsprong van deze zoete witte wijn vind je in het museum. Voor de rode wijnen van Bergerac, Duras en Cahors kun je terecht in een van de wijnboerderijen in de omgeving.

Wandel of pak de fiets, en geniet van één van de vele tochten door het glooiende en gevarieerde landschap. Ook voor mountainbikers zijn de mogelijkheden zeer uitgebreid, van recreant tot prof. Zwemmen in natuurlijk water is ook mogelijk in het plan d’eau bij Lougratte (15 minuten) of in de rivier de Lot of Dordogne (beide 30 min)

Een kanotocht over de Dordogne, Vézère of Lot mag je niet overslaan. De tochten zijn geschikt voor jong en oud en leiden je langs verschillende kastelen en leuke plaatsjes.

Wanneer je van paardrijden houdt is er een grote keuze aan mogelijkheden in de directe omgeving.

Diverse parken in de omgeving bieden een hoop plezier voor het hele gezin. In de omgeving vind je waterpretparken zoals o.a. Walibi, de klimparcoursen door de bomen van ‘Parc-en-ciel’ en verschillende andere themaparken.

Houd je van grotten, dan heb je keuze in deze omgeving.

Bezoek een van de vele antiek- en rommelmarktjes of ga even terug in de tijd tijdens een van de middeleeuwse feesten van Monpazier en Monflanquin. Ook kun je genieten van een mooi concert; dikwijls op een schitterende locatie.

Bezoek Chateau Biron, Chateau Bonaguil of het kasteel van Josephine Baker,LesMilandes, met zijn prachtige roofvogelshow.

Een harmoniserende massage; een keertje schilderen voor of samen mét de kinderen. Deze activiteiten worden door Jeske verzorgt op 5 km afstand van het huis. Je kunt je hiervoor bij haar opgeven wanneer je in vakantiehuis Les Terrasses bent.

  • Schildercursus

Beschikbaarheid van 'Les Terrasses'

Jeske Tuerlings en Vincent Dumoulin heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 27 dec 2018

Les Terrasses heeft 12 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

Thank you, Jeske and Vincent, for having us in your beautiful home. It was our first visit in this region and we are exited. We had lots of fun inside and outsite (terrace and pool!) the garden. Now, we have to leave but we have to come back to do the things we did not do. Thank you. Danke schön!
Ulrike, Nathalie, Tobias, Merle.

Beste Jeske en Vincent,
We hebben twee heerlijke weken gehad in jullie prachtige huis. Een perfecte plek met twee kleine kinderen.
We hebben genoten van het weer, de dorpjes en de heerlijke restaurantjes.
De camping en Bassiviere zijn zeker een aanrader.
Bedankt voor jullie gastvrijheid!
Liefs,
Danny, Anne en Mees
Francis, JP en Milou

21 juli 2018
Beste Jeske en Vincent,
We hebben een heel leuke vakantie gehad in jullie woning.
Het huis is echt een pareltje: ruim, praktisch en heel proper.
Het zwembad zorgde voor de nodige verkoeling bij het warme weer. Zowel de kinderen als wijzelf hebben enorm genoten van de waterpret.
De stilte en de rust te midden van de mooie bloemen, de welriekende lavendel en de groene omgeving konden we echt waarderen.
De mooie marktjes, zoals in Monpazier, zijn zeker de moeite waard.
We willen jullie ook nog heel erg bedanken voor de hartelijke ontvangst en gastvrijheid.
Een dikke merci!
Lotte, Caroline, Pieter, Kurt, Nathalie, Ruben en Matthijs

Bezocht in september 2017

Wat een heerlijk huis; we hebben er ontzettend van genoten! Luca heeft het meeste genoten van het zwembad en de tv :) Fynne van het zwembad en rondjes rennen rondom het huis samen met Otis. Wij van de heerlijke avonden buiten aan de grote tafel en overdag zochten we steeds rondom het huis de zon op. Hartelijk dank voor de goede restaurant tips! We zullen deze plek aan onze vrienden aanraden! Al met al een heerlijk huis en heerlijke vakantie gehad allemaal!

Fehri, Nessa, Regillio, Sanne, Luca, Fynne en Otis.

Wij, twee gezinnen met jonge kinderen, hebben genoten van dit fantastische mooie huis! Het huis is van alle gemakken voorzien waardoor we vanaf dag 1 van onze vakantie konden genieten. De kinderen waren regelmatig te vinden in het leuke speelhuisje en vonden het zwembad natuurlijk helemaal fantastisch! De massage was voor de dames een heerlijk ontspanmoment en ook de schilderworkshop was een groot succes. De mannen waren iedere avond weer bij de BBQ te vinden. Kortom wij hebben allemaal een heerlijke tijd gehad!

Aad, Marion, Lotte Joël, Jaco, Jacqueline, Nienke en Marlie