Le Couvent

Bekijk album (37)

Le Couvent is een gerestaureerd klooster, op een heuvel in het landelijke dorpje Fieux. Met een bewoonbare oppervlakte van 310m2 op een volledig omheind terrein van 65are, biedt dit vakantiehuis plaats aan 12 tot 14 personen. Het klooster werd volledig gerestaureerd met behoud van de prachtig hoge plafonds, de pastorieramen met luiken en dikke natuurstenen muren waardoor het in de zomer koel blijft. Ook in het voor-en najaar is het zalig in Le Couvent, met zijn centrale verwarming, gezellige pellet-en houtkachel, plus verwarmd zwembad.
Er zijn 6 slaapkamers, 5 moderne badkamers, een volledig ingerichte keuken en aparte eetkamer met TV, een winterliving met TV en zomerliving met pool, soccer en bibliotheek. Verder is het vakantiehuis uitgerust met wifi in alle kamers, een gamma aan elektrische keukenapparaten, Amerikaanse koelkast met vriesruimte, afwas-, was-en droogmachine.
Vanaf het 11x5m grote privé-zwembad met zonneterras en luxueuze ligstoelen heb je uitzicht op de wijdse omgeving. Bij helder weer zie je zelfs de Pyreneeën. Onder de 2 oude kastanjebomen is er een groot schaduwrijk terras nabij de eetkamer met aperitiefsalon, houten tuinmeubels onder een prieel, BBQ en pingpong tafel. Sfeerverlichting is voorzien zowel op het terras als in het zwembad.
Verblijven in Le Couvent is genieten van de charmes van de omgeving en rust in de natuur. Echter slechts een steenworp verwijderd van gezellige dorpjes met de typische marktjes, monumenten en sportieve activiteiten van de Lot-et-Garonne of Gers. Ook de bruisende steden zoals Agen, Toulouse en Bordeaux zijn vlot bereikbaar.

Omschrijving van de kamers:
De woning heeft 6 slaapkamers: 2 op het gelijkvloers en 4 op de eerste verdieping.
Beneden zijn er 2 slaapkamers; De eerste beschikt over twee 1-persoonsboxsprings die omgebouwd kunnen worden tot een 2-persoonsbed(1.8x2.0m). Deze slaapkamer beschikt over een aparte badkamer met douche, lavabo en toilet. Slaapkamer 2 heeft een dubbel bed en-suite badkamer met douche en lavabo. Op het gelijkvloers is er ook nog een apart toilet.
Slaapkamer 3 beschikt over een 2-persoonsbed en een en-suite badkamer (toilet, lavabo en douche). De kamer heeft ook een slaapzetel die wordt omgebouwd bij een bezetting van meer dan 12 personen of op aanvraag.
Slaapkamer 4 heeft een 2-persoonsbed, klein bureau en een en-suite badkamer (toilet, lavabo, douche en vrijstaand bad).
De 2 overige slaapkamers op de eerste verdieping (beiden met 2 enkele bedden) delen een badkamer met douche en 2 lavabo’s. Ze beschikken ook over een apart toilet.
Een kinderbed en kinderstoel zijn beschikbaar en worden gedekt op aanvraag.

Het vakantiehuis ligt in Fieux, een commune van Francescas nabij Nérac. Het dorp hoort bij de streek Albret in het zuid-westen van de Lot-et-Garonne en slechts een 5-tal km ten noorden van het departement Gers.
De vakantiewoning is vlot bereikbaar met de wagen, ongeveer 1050 km vanuit Brussel waarvan 1030 km autosnelweg tot in Agen (A62). Een gedetailleerde wegbeschrijving wordt op aanvraag bezorgd. We raden aan de weg via Montauban te nemen. Deze is rustig en goedkoper (payage) dan via Bordeaux.
Met een combinatie van Thalys en iDTGV vanuit Brussel kom je vlot tot in Agen, of direct tot in Bordeaux of Toulouse. Je kan dan verder een trein nemen tot in Nérac of je laten oppikken.
De luchthaven van Toulouse bevindt zich op 130 km (1:25 tot Fieux). Men kan vliegen op Bergerac (114 km of 1:37) of Bordeaux (140 km of 1:40). Vooral op Touluse zijn er frequent vluchten.
Een taxi kan je oppikken aan het station of het vliegveld, Nérac beschikt over lokale taxibedrijven die 24/24u , 7/7d. ter beschikking zijn. Op de luchthaven of in Nérac kan je ook een wagen huren.

Ook je smaakpapillen vieren feest met de tomaten van Marmande, de bekende pruimen van Agen, de foie gras en la tourtière (appeltaart van bladerdeeg). De streek is ook bekend voor de teelt van groenten en fruit. De meloenen van Fieux zijn om van te smullen!
In de Albret verbouwt men de rode Buzet wijn in het noorden en de oudste fijne brandewijn ter wereld in het zuiden: La Flamme de l'Armagnac.
In heel de streek kan je bij de producenten gaan proeven. Moet je zeker doen! Je wordt er met open armen ontvangen. Een bezoek aan de marchés nocturnes tijdens de zomermaanden (in Nérac, Mézin, Lavardac,...)mag je niet missen als je in een aangename en losse sfeer de streekproducten wil degusteren. Een lokaal bandje zorgt voor zuiderse muzieknoten. Albret Tourisme geeft elke zomer een gids uit met de data van deze en andere evenementen en is beschikbaar in de vakantiewoning.

Le Couvent is gelegen in de Albret, in het zuid-westen van de Lot-et-Garonne nabij de Gers. De mensen hier weten wat genieten is. Of je houdt van de natuur, graag een brok geschiedenis herbeleeft of je smaakpapillen wilt verwennen, hier kom je aan je trekken.

Stipt om 12 uur hoort men in Le Couvent de klokken luiden van het plaatselijke kerkje, waar je binnenspringt bij de start van de uitgestippelde wandeling in Fieux.   Samen met meer dan 400 andere wandelingen, kan men deze downloaden. Ze zijn ook gratis verkrijgbaar bij de toeristische dienst in Nérac. De wandelingen uit de buurt hebben we al vast klaargelegd in de vakantiewoning. In de Jardins de Coursiana te Romieu (18 km) kan je heerlijk rondwandelen en daarna op het terras een kopje koffie of thee drinken en een ijsje eten van het fruit uit deze tuin.

Voor de sportieve fietser is het gevarieerde en glooiende landschap met wijngaarden, boomgaarden, bossen en zonnebloemvelden een mooie uitdaging.  Wie met de familie een vlak parcours verkiest, vindt de perfecte tocht langs het kanaal de la Garonne en kan rustiger genieten van de groene omgeving, ook wel eens "klein Toscanië" genoemd. Je vertrekt vanaf het verhuurcentrum in de buurt. Het adres is beschikbaar in het vakantiehuis. Ook voor paarden en mountainbikers zijn er routes uitgestippeld.

De fervente visser kan terecht bij een van de vele riviertjes zoals la Baïse, la Gélise, le Galoup,...het kanaal, of de meertjes in de buurt zoals in Lamontjoie. Bootje varen kan in Nérac op de Baïse met de Croisières du Prince Henry waarbij de gids je alles leert over de geschiedenis en boothandel van de regio. De Lot-et-Garonne heeft zo'n 200 km bevaarbare wateren. De Garonne of Baïse kan je in de buurt ook per kayak verkennen. Wij verkiezen de tocht op de 2 rivieren vanuit Lavardac met kans op het spotten van een otter.
Houd je meer van avontuur, dan ga je naar het Walibipark in Roquefort (18 km) of het waterpark Lud'O Park in Nérac (9 km). De grotten van Fontirou zijn iets verder in Castella (43 km), maar zeker een bezoek waard.

Het historisch patrimonium in de buurt van Fieux is ook te genieten. De populaire plaatsen in de buurt zijn Nérac op 9 km,  Sainte-Colombe-en-Bruilhois, Condom en Vianne. Een uitstap waard, zijn de Gallo-Romeinse villa van Séviac in Montréal, gevolgd door Larressingle of het "klein Carcassonne" van de Gers en de voormalige cisterciënzerabdij van Flaran in Valence-sur-Baïse.
De Lot-et-Garonne en nabijgelegen Gers bieden voor elk wat wils. Informatie over de lokale evenementen en attracties tijdens je verblijf in Le Couvent vind je in de vakantiewoning en de toeristische dienst van Nérac of Condom.

Blijf je liever in Le Couvent, dan kan je je amuseren bij gezelschapspelletjes, een potje Amerikaanse biljart of tafelvoetbal in de zomerliving. Lees je liever een boek uit de bibliotheek of volg je de Ronde van Frankrijk op TV, dan is de winterliving jouw keuze. Onze dochter verkiest het bakken van cake of chocoladekoekjes in de keuken.
Buiten kan je petanque of tafeltennis spelen onder de kastanjeboom, surfen op het net, of gewoon genieten van het uitzicht. Je kan ravotten in de grote tuin, bruinen op het zonneterras of een plons wagen in het privé-zwembad.
s' Avonds is het gezellig vertoeven bij de sfeerverlichting op het aperitief terras vlakbij de keuken, op het dinner terras nabij de BBQ of met de voetjes in het water aan het zwembad.

Het klooster kan je huren van april tot midden november. Van juni tem augustus huur je het per week, telkens vanaf zaterdag. De overige maanden kan een voorstel worden uitgewerkt voor een afwijkende periode. Stuur ons een aanvraag voor je gewenste periode en we sturen je snel de bijhorende prijs.

In de huurprijs is inbegrepen: bedlinnen (onderlaken, kussensloop, dekbedovertrek), badlinnen (per persoon 2 kleine en 1 grote badhanddoek), keukenlinnen en gebruik van wasmachine en droogkast.
Gratis wifi.
Een verplaatsbaar kinderbedje en kinderstoel zijn beschikbaar.

De huurprijs is exclusief de verplichte eindschoonmaak (180 Euro) en toeristenbelasting.
Brandstofverbruik centrale verwarming in buitenseizoen wordt aan kostprijs doorgerekend.
Vervanging bedlinnen op aanvraag tijdens verblijf (10 Euro/bed)
Strandlakens voor aan het zwembad zelf mee te brengen.

Je bent welkom op zaterdag vanaf 16u.
9 weken voor aankomst wordt een waarborg van 400 Euro overgeschreven die wordt teruggestort na controle van de woning of uiterlijk binnen de 15 dagen na vertrek.. De dag van vertrek wordt er verwacht dat de vakantiewoning vrij is om 10u.

  • Borg € 400,00
  • Schoonmaakkosten (verplicht) € 180,00

Beschikbaarheid van 'Le Couvent'

Ingrid Daneels heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 13 jan 2019

Le Couvent heeft 5 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

Peter Claes

Wat een fijne vakantie was dit!
Bij aankomst bleek het huis in werkelijkheid nog imposanter dan op foto. Qua ruimte en kamers perfect voor een verblijf met enkele families of met grotere kinderen.
Alle kamers zijn bijzonder mooi gerenoveerd en we voelden er ons onmiddellijk thuis. Vooral de kapel met zijn mooie akoestiek was voor mij als muzikant een prachtige plek om tussendoor te musiceren.
Vanop het ruime terras word je afhankelijk van het uur van de dag vergast op een prachtig lichtspel door de zon, met een bijbehorend kilometers ver uitzicht over het dal.
De ruime en goed uitgeruste keuken (er is een grote keuken en een aanpalende kleinere keuken) die uitgeeft op het terras nodigt uit om gebruikt te worden.
Dit was een supervakantie en absoluut voor herhaling vatbaar.

Reactie van Ingrid Daneels

Beste familie Claes, Reuze dat jullie zo genoten hebben van de nazomer in LeCouvent! Daar klink ik ook op!

Een oase van rust, voor elk wat wils! Gezellig ontbijten op het terras, genieten aan het zwembad met een fantastisch uitzicht, nabijgelegen dorpjes bezoeken, fietstochten maken, kajakken,...teveel om op te noemen.

Reactie van Ingrid Daneels

Bedankt voor jullie reactie familie Dupont!. Fijn dat iedereen van een ontspannen vakantie in Le Couvent en verschillende activiteiten in de omgeving heeft genoten.

Onze vakantie in Le Couvent was een topper! Binnen was het heerlijk koel, terwijl buiten het zonnetje altijd mooi bleef schijnen. Het zwembad paste daarnaast perfect bij de omgeving, wanneer je hierin ligt heb je een adembenemend uitzicht over het gebied. Wil je dan toch even iets anders, dan zijn er vlakbij pittoreske dorpjes waar heerlijk te eten valt. Geweldig!

Reactie van Ingrid Daneels

Bedankt voor uw mooie commentaar mijnheer Willems, ik ben tevreden dat iedereen met volle teugen geniet van het nieuw aangelegde zwembad!

Onze vakantie in 'Le couvent' is fantastisch geweest. Het voormalige klooster is een waar pareltje met de hoge plafonds, de historische elementen zoals de glasramen in de vroegere kapel, de mooie materialen die gebruikt zijn bij de renovatie. Zeer comfortabel en praktisch ingericht, veel ruimte, wat super was voor ons, 2 gezinnen met tienerkinderen. De jeugd (èn volwassenen!) amuseerden zich in de vroegere kapel aan de snooker of de voetbaltafel, of speelden buiten ping pong en natuurlijk was niemand weg te slaan van het zonovergoten zwembad! De tuin ligt op het zuiden en heeft een magnifiek zicht. Twee eeuwenoude kastanjebomen geven het domein extra cachet. Aperitiefje onder de ene kastanjeboom, de maaltijden onder de tweede kastanjeboom...
We verkenden Nérac, maakten lange wandelingen, deden een mooie fietstocht langsheen het Canal des 2 mers, genoten van verschillende avondmarktjes in de omliggende dorpen. We bezochten ook de cistercienzerabdij van Flaran en gingen kayakken op de Baïse.
Kortom, een topvakantie, puur genieten en ontspannen in een prachtige omgeving! Voor herhaling vatbaar!

Reactie van Ingrid Daneels

Ik ben blij dat jullie een super vakantie hebben gehad. Heel erg bedankt voor uw lovende reactie mevrouw Lootens!

Jan Van Opstal

Vakantie is voor ons genieten van de rust in een prachtige omgeving. Het voormalig klooster, 'Le Couvent' ademt overal authenticiteit uit. De smaakvol ingerichte kamers zijn voorzien van al het nodige comfort. Aan badkamers geen gebrek, bijna elke kamer heeft zijn privé-vertrekje, wat zeker een pluspunt is wanneer je er in groep verblijft. Toch heeft men bij de renovatie ook oog gehad voor het bewaren van de authentieke materialen, zoals de houten ramen met de Louvre luiken, die het gebouw extra cachet geven. Ontspan je je graag ter plekke, dan kan je in de voormalige kapel gebruik maken van de snooker- of voetbaltafel, of buiten gaan pingpongen of petanquen. Achter het gebouw bevindt zich een groot terras met twee prachtige eeuwenoude kastanjebomen, die zorgen voor de nodige verkoeling tijdens de zonnige dagen. And last but not least kan je hier natuurlijk ook zalig genieten in het zuidelijk gelegen zwembad van waaruit je een adembenemend zicht hebt op de rest van de tuin en de omgeving. Verken je graag de omgeving, dan kan je een bezoek brengen aan de vele pittoreske dorpjes. In deze dorpjes worden op vaste data ook avondmarktjes georganiseerd (les marchés gourmandes), waar plaatselijke handelaars de streekproducten aanbieden in een gezellig kader. Zeker de moeite om even mee te pikken. Kortom, alle elementen waren aanwezig om er een geslaagde vakantie van te maken! Wij onthouden deze toplocatie en komen hier zeker nog terug!

Reactie van Ingrid Daneels

Beste familie Van Opstal, ik ben erg tevreden dat jullie niet alleen van de omgeving, maar ook van de inrichting van le Couvent genoten hebben. Ik kijk er dan ook naar uit jullie een van de volgende vakanties terug te mogen ontvangen. Bedankt voor jullie positieve recensie!