Château de Barayre

Bekend bij Gites sinds 2013
Bekijk album (20)
  • 14
  • 12

Placeholder user

Je bent te gast bij Daan en Marjolein

Bekend bij Gites sinds 2013.

Zeer fraai authentiek middeleeuws Château met zwembad. In oude stijl ingericht met prachtig uitzicht over bossen en landerijen.
Barayre is een robuust kasteeltje met een eeuwen oude geschiedenis. De eerste gegevens die gevonden zijn dateren van 1205 maar de oorsprong ligt zeker nog vroeger. Door de eeuwen heen hebben belangrijke hoogstaande families Barayre bewoont, maar het heeft ook als klooster dienst gedaan. Begin 13e eeuw logeerde de toekomstige Paus Clément de 5e hier ook!
Het authentieke hoofdgebouw bestaat uit drie delen; een ronde toren, een rechthoekig gebouw en een vierkante toren. De immense muren van de ronde toren zijn zo dik dat er een geheim trappetje in verstopt zit. Al de gebouwen bij elkaar vormen een "U" en daarmee hebben we een 'binnenhof', met prachtige bloementuin.

De hoofdbouw van het chateau bieden wij te huur aan voor maximaal 14 personen.
Deze bestaat uit 2 verdiepingen. Buiten het hoogseizoen is het mogelijk de benedenverdieping apart te huren voor minimaal 2 tot maximaal 6 personen, vanaf 770,- euro per week. (mail voor speciale prijs voor 2 tot 4 personen in laagseizoen).
laagseizoen €770,- /wk, alleen beg.grond max. 6 pers. €1365,- /wk, twee verdiepingen samen, max.. 14 pers.
middenseizoen €1020,- /wk, alleen beg.grond max. 6 pers. €1865,- /wk, twee verdiepingen samen, max.. 14 pers.
hoogseizoen €2.675,- /wk, twee verdiepingen samen max. 14 pers.
LET OP, ONZE PRIJZEN ZIJN ALL-IN!!! dus er komen geen onverwachte kosten meer bij voor schoonmaak e.d. en uw bed is lekker opgemaakt!

Laagseizoen is van oktober tot en met mei m.u.v. kerst- en meivakantie.
Middenseizoen is 28 mei t/m 9 juli én 3 sep. t/m 1 okt. de kerst- en meivakantie vallen ook onder middenseizoen.
Hoogseizoen is van 9 juli tot en met 3 september.
Inbegrepen is: reserveringskosten, eindschoonmaak, bed- waslinnen, toeristenbelasting, wifi, gebruik wasmachine, kinder(baby)set (vouwbedje, matras, kinderstoel), waterdicht onderlaken.

Op de begane grond vindt u de grote kasteelkamer met open haard voorzien van houtkachel en tuindeuren naar de parktuin.Ook hier de keuken met 5 pits fornuis/oven, afwasmachine en een grote koelkast met apart vriesgedeelte, verder een doucheruimte met wastafel en toilet. Er is nog een extra apart toilet in de hal.
Twee slaapkamers: een grote kamer met vier bedden, de andere is een grote kamer in de toren met twee bedden en een wasgelegenheid met bad, wastafel en bidet.

Op de eerste etage is een ruime zit-/slaapkamer, deze kamer heeft een prachtig uitzicht. Hier een tweepersoons bed, een badkamer met ligbad en douche en een halfopen keuken.Verder een mooie torenkamer met twee bedden voorzien van wastafel en bidet en een zeer ruime zijkamer met vier bedden.

Barayre ligt geheel landelijk tussen de heuvels en verstopt tussen de bomen, geografisch een paar kilometer onder de Dordogne. Overal om je heen cultuur! De prachtigste vestingplaatsjes met galeries en restaurants, kastelen en Romaanse kerken.
Vele kastelen zijn het bezichtigen waard: Zoals Beynac, hoog op de klif boven de rivier. Mooi ook het Château Les Milandes van de wereldberoemde Josephine Baker, met de zeer bijzondere roofvogelshow. Dichter bij huis vindt u Château de Bonaguil, Château Biron en Gavaudun.

Fietsen, wandelen, golfen tussen de heuvels of gewoon zwemmen in ons eigen zwembad!
Kanotochten op de Dordogne en de Lot, paardrijden, spéléologie of gewoon luieren onder de bomen in de parktuin of fruit plukken.

De winkels zijn binnen 10 minuten met de auto hier vandaan, grote supermarkten maar ook lokale winkeltjes!

Uiteraard kunt u overal restaurants vinden, met natuurlijk de Franse keuken maar ook bijvoorbeeld Libanees! Vele restaurants zijn bekend om hun perfecte keuken. Zo is er op een "kwartiertje" een restaurant van een Franse topkok die 20 jaar in Den Haag een restaurant heeft gehad! Heel lekker en gezellig zijn de avondmarkten op 10 (auto)minuten. Hier eet u op de pittoreske marktpleintjes lokale gerechten van kleine marktstands aan lange tafels op een gezamenlijk terras!! Aanrader! Wijn, tsja, daarvoor zit u helemaal goed. Bergerac wijn is befaamd. We kunnen u mee nemen naar een lokale wijnboerderij waar u een Nederlandse rondleiding krijgt en uiteraard de perfecte wijnen kunt proeven en kopen, rechtstreeks van de wijnboer! Op meerdere dagen van de week zijn er lokale marktjes met veel kleine particulieren met lokale boertjes en hun producten. De sfeer op deze marktjes is heel aangenaam. (Monflanquin, 8 min, Villereal, 10 min. Issigeac, 20 min.)

Vanuit Barayre (slechts een paar kilometer ten zuiden van de Dordogne) komt u binnen een half uur bij de rivier de Lot en de Dordogne, hier kunt u mooie kanotochten maken. Op zo'n 15 minuten vind u het grote meer Lougratte. Voor de grotliefhebbers hebben we de grotten van Lascaux of die van Fontirou (Dordogne). Golven op 19 holes: Castelnau. Roofvogel liefhebber? Op Château Les Milandes wordt een prachtige show gegeven. Wilt u klimmen in- en slingeren van/naar de bomen? 'Happy Forest' of 'Parc en Ciel' zijn vlakbij!! Verder het piratenpark, het bamboepark en de Jardins de Beauchamp.

  • Schildercursus
  • Yoga

Vanaf Rotterdam (The Hague Airport) vliegt u al vanaf ong. 40,- naar Bergerac, (let op de aanbiedingen) wat ongeveer 40 kilometer hiervandaan is. Wij komen u graag ophalen maar auto's zijn ook te huur op het kleine vliegveld.

Let op! In het laag en midden seizoen verhuren we ook de benedenverdieping alleen, voor max. 6 personen!
Dus mail even voor een aangepaste prijs voor max. 6 personen.

Laagseizoen is vanaf oktober tot en met mei, (behalve de mei of voorjaar schoolvakantie, dat is middenseizoen)
Middenseizoen is juni en september.
Hoogseizoen is juli en augustus.
Precieze data gaan met de officiële schoolvakanties mee!!

  • Borg € 250,00

Daan en Marjolein kun je bereiken op +31 65 128 646 4 en +33 65 246 643 3 in de talen Nederlands, Engels, Frans en Duits.

Beschikbaarheid van 'Château de Barayre'

Bijgewerkt op: 15 nov 2017

De bezoekers van Château de Barayre hebben nog geen recensies geschreven