Petit Lartel

Meublé de Tourisme
Bekijk album (72)
9,2

Petit Lartel is gebouwd in 2002 en ieder jaar heb ik met genoegen vele |(vaste)gasten ontvangen
Petit Lartel ligt in
d’Espace Naturel Sensible.
le vallon de la Vergnote, au sud de Masquières, commence grosso modo au pied de la ferme de Mr Gary à Montberou et se termine aprés le lac de l’ASA à Lartel, vers Courbiac. Les altitudes sur le haut des coteaux qui l’entourent sont comprises entre 230 et 260m (point culminant ! des Faures). L’altitude du vallon va de 245 à 190m.
u kunt ook kijken op
www.petit-lartel.nl
petit lartel is een privé huisje met privé zwembad en een zomerdek voor het zwembad aanwezig en solar dus dan blijft het water goed op temperatuur.
mijn gasten noemen het hier" het paradijs" het beschermd natuurgebied , zie de reactie v.d. gasten onderaan de site.
De vrijstaande gite is gebouwd in ”Quercystijl” met eigen oprijlaan en parkeerplaats Petit lartel staat in een beschermd natuurgebied
Het heeft een verwarmd privé zwembad op 3 hectare terrein met een tuin met bloemen,weiden en bos stroken en een prachtig uitzicht. , direct bij het huisje is 10 hectare wandel gebied .

Petit Lartel ligt aan een doodlopend weggetje en de enige gite op het terrein. Op 35 m van het huisje is het privé zwembad op een open land pal in de zon.
Omdat Petit Lartel privé ligt en het zwembad ook kunt u rustig zwemmen en zonnen zoals u wilt ,naturisten zijn welkom.
Het door solar verwarmde zwembad 5-10 gaat in het voorjaar open en blijft dat tot half oktober. door de verwarming d..m.v zonnen energie is het aangenaam zowel voor jonge als voor oudere mensen
Het zwembad heeft een inloop trap dus geen hang trap
.De in Quercystijl uitgevoerde gite met prachtige balken plafond heeft een overdekt terras, heel fijn in voor-en naseizoen, in verbinding met de woonkamer met een ingerichte keuken hoek, in de woonkamer een houtkachel (een fantastische godin) .
.De slaapkamer heeft 2 eenpersoonsbedden
De badkamer met douche , wastafel en toilet.
Aanwezig magnetron/grill,koffiezetapparaat nieuw, waterkoker nieuw .gasfornuis 4 pits en oven, koelkast,radio/cd speler nieuw , satelliet tv nieuw met ned. zenders en gratis Wifi.
Wasmachine 1 keer in de week beschikbaar.Linnengoed hand-en theedoeken,badhanddoeken, tuinmeubelen, ligstoelen met heerlijke kussens! en BBQ. Alles in zeer goede staat.
.In de koelkast staan wat lekkere hapjes, zodat u niet direct naar de winkel hoeft zodra u aankomt en natuurlijk een fles wijn v.d. streek.
Zuid West Frankrijk staat bekend om zijn milde klimaat! Prachtig voorjaar april beginnen sommige orchideeën al te bloeien, en mei tot half juni ,juli/aug half sept heet , goed om te zwemmen, half sept en okt. warm , milde winters Petit Lartel heeft altijd gasten in de winter gehad, zeer aangenaam met de houtkachel ”godin”.
klik op mijn foto aan de rechterkant dan ziet u mijn site susangites en ook de website www.lartel.nl van Petit Lartel
u kunt mij ook altijd even bellen voor info.
28/9 2017
Hallo Susan ,
We zijn weer veilig eb gezond thuis na een ook bij jou een relaxte vakantie . Petit Lartel is een mooie locatie een een gezellig huis . Bedankt voor je snelle afhandeling van de borgsom en tot ziens .
Met vriendelijke groet,
Piet en Ypie
Petit Lartel is snel volgeboekt dus boek op tijd voor

Welcome...Welkom...Bienvenue !
mijn website mon website my website is in 3 langues
Francais et Anglais en Nederlands.

een fles wijn en wat hapjes staan klaar om de vakantie mee te beginnen.
Op 4 km afstand ligt het Bastide plaatsje Tournon d’Agenais 13e eeuw.
Het is één van de Bastides in de omgeving met restaurantjes en traditionele winkeltjes en een supermarkje en zomers een marché nocturne (avondmarkt).

Masquières ligt nog net in het departement Lot en Garonne grenzend aan de departementen de Lot en de Tarn en Garonne, drie zeer verschillende departementen wat de natuur betreft en de dorpjes met eigen markten en activiteiten zoals dorpsfeesten concerten ,brocantes exposities.

Petit Lartel ligt in de wijnstreek van Vin du Tsar en de Cahors.
Het landschap is glooiend met wijngaarden en akkerbouw en de bekende zonnebloemen.
Diverse binnen wegen waar het rustig genieten is met weinig verkeer.
Door de rustige ligging van het terrein lopen hier reeën,konijntjes en eekhoorntjes rond.
Er zijn hier al jaren van maart tot sept. veel vogels o.a. de nachtegaal,merels en buizerds en door de kalkgrond groeien en bloeien hier 25 soorten wilde orchideeën.
zie de nieuwe website!
Lot en Garonne is geografisch verlengstuk van de Périgord. Een ideale bestemming voor natuur liefhebbers en voor iedereen die het massa toerisme en de daarbij gepaard gaande commercialisering wil ontvluchten.

Bijzondere steden zijn Cahors, Penne d’Agenais, Montaigu en de Lotvallei.
Hier lijkt de tijd stil te staan!
Direct in de buurt zijn Intermarché, Le Clerc en Lidl enz.
Petit Lartel ligt buiten het dorpje Masquières, 130 inwoners, dat grenst direct aan de departementen Lot en Tarn et Garonne.

Masquières heeft een een kerkje ‘Eglise de Saint-Vincent’ uit 1240, dit viel onder de abdij van Moissac en is recent gerestaureerd.
Het bijzondere aan het kerkje is een houten plafond, zeldzaam bij deze Romaanse kerken die in het algemeen geheel uit steen zijn geconstrueerd.

In de valleien van de Lartel en de lasgonies vond men bewijzen van voorhistorische bewoning van deze omgeving. In een uitholling van een heuvel bevindt zich ‘La grotte du Cordonnier’ met graven uit de jongere steentijd.

In het departement de Lot en Garonne bevinden zich diverse ‘bastides’, vestingstadje.
Deze bastides ontstonden in het begin van de 13e eeuw en volgden de economische en demografische ontwikkeling. De wisselende heersers bepaalden het strategisch en politiek gegeven voor het controleren , vestigen en ontwikkelen van hun territorium.
Het stratenplan van een bastide is in het algemeen rechthoekig en gaat terug tot in de begintijd.

Bastides de omgeving van Masquières:
Castillonès uit 1259
Laparade uit 1269
Miramont –de-Guyenne uit 1278
Villefranche-du-Queyran uit 1280
Durance uit 1320
Castelmoron-sur-Lot uit 1345

De Markt in Tournon

En de Bastide Tournon d’Agenais uit 1270 (4 km van Masquières).
Deze Bastide is uitzonderlijk interessant, aangezien nog veel gebouwen in antieke stijl verkeren.
Op de place des Cornières staat “le Beffroi” uit 1637, dit is een zogenaamde ‘maanklok’, een klok die de stand van de maan aantoont.

Zwemmen:
natuurlijk het privé zwembad met solarverwarming bij het huisje.

2 fraaie zwemmeren, compleet met zandstrand, bevinden zich binnen 15 km van Petit Lartel.
Montcuq : Plan d’eau Saint-Sernin. Met een zandstrand, pique-nique en speelveld, ideaal voor een familie uitje. Oppervlakte 4,3 ha.
. Het restaurant wat het meer beheert is open in juli en augustus in die tijd is er ook badmeestertoezicht van 14h tot 19h.

Montaigu de Quercy : Base de Loisirs le Plan d’eau des Chênes, 82 150 Montaigu de Quercy - tel. 05 63 94 48 50, Zandstrand - beschaduwde plaatsen - waterfietsen - verschillende spellen voor kinderen en glijbanen. In de zomermaanden badmeestertoezicht en restauratie en camping.

Er zijn goede restaurants in de omgeving zoals boven vermeld,
met de regionale keuken, u kunt de streek wijn proeven en kopen bij de wijn boer.
Vin du Tsar en de Cahors.
De streek van foie Gras en Confit de Canard. de pruimen d’Agenais en de noten.
Op de div. markten zijn er notentaarten te koop.

buiten de heerlijke wijn kunt u ook gewoon waterdrinken uit de kraan the en koffie maken.

Qualité de l'eau potable de la commune de Masquières : Bonne

Tournon d’Agenais: Prachtige Bastide 1270 en aan de route van St. Jacques de Compostella met een prachtig plein de de Belfy Toren, mooi uitzicht over de Vallei.
Montcuq: Een levendig stadje uit de 13e eeuw met een meer en een Zondagsmarkt met div. terrasjes.
Château Bonaguil: Prachtig kasteel moet u gezien hebben.
St. Cirq la Popie:één van de mooiste dorpen van France met de grotten Pech Merle.
Lauzerte: een bastide waar veel zomerfeesten gehouden worden evenals Monflanquin!
”middeleeuwse feesten”van Monflanquin rond 15 augustus waar men gedurende 3 dagen de tijd terugdraait tot het jaar 1265 zéér de moeite waard om te bezichtigen.

Zeer goede restaurants in Tournon,Dausse,Château l’Hoste in Valleiles en in Frech Pech.
Op verschillende plaatsen kunt u vissen .
Kayakken in Puy L’Eveque 18 km. En Golfclub ”Golf des Roucous” prachtig gelegen 9 holes bij Castelnau Montratier .

Bed -en linnengoed , hand-en theedoeken, badhanddoeken incl.Geen handdoeken voor het zwembad dus zelf meenemen!
Iedere week wordt alles verschoond.De huur is incl, elektra , een kruiwagen haard hout is 15 euro, indien noodzakelijk.
Komt U in de winter dan is de houtkachel ”le godin” aan bij aankomst.
Wasmachine is 1 x in de week beschikbaar. Eind schoonmaak 40 euro tenzij het zo wordt achtergelaten zoals u erin kwam.De week is van Zat. to Zat. aankomst na 16 uur vertrek voor 10 uur!
Aanbetaling 30% van de totale huursom en 8 weken voor aankomst en het restant plus 200 euro borg.
.Het meebrengen van een huisdier is in overleg.
Bij een reservering van 3 weken of meer geven wij 10% korting op de totale huursom excl de borg.
GASTWAARDERING

Algemene indruk: 8.8 Totaal

7/4-19/4 2012
We kwamen tot rust en dat hebben we hier gevonden.
gezellig huis
prachtige plek
heerlijke kachel
mooie tuin
heerlijk stoofpotje
hopelijk tot de volgende keer.

We hebben genoten van de rust&ruimte op Petit Lartel - hopelijk dat de luchtfoto die mij in het zwembad betrapte dat beeld versterkt- en komen zeker nog eens terug in je buurt.
Ik heb geconstateerd dat de financiele kant ook afgehandeld is, dus bedank je bij deze voor de uitsteklende ontvangst/ het prima verblijf/ de adequate service.
Alle goeds voor de (nabije) toekomst:

groet van Paul en Laurence Blaas- de Regt juni 2012

Hello Susan, This is to let you know that we have arrived home safely to Cornwall after a wonderful holiday in your beautiful little gite. We had a really good break - the gite was perfect as was the pool - so thank you so much. We do hope we shall be able to visit you again sometime. Enjoy the rest of the summer and thank once again. Best wishes Keith and Margaret Knighton 30/6/2012
Susan,

Bedankt voor de mooie foto's als souvenir van ons verlof bij U,het was voor ons een onvergetelijke week die we bij Jou konden doorbrengen ,vooral de rust en stilte en de natuurelementen waren voor ons iets enigs,
Bedankt ook voor de mooie ontvangst vergezeld van een gedekte tafel met de Franse lekkernijen en ook voor het lekkere eten die je voor ons hebt bereid.
Daarom zeggen we niet vaarwel,maar zeker tot wederhoren en zien !!
Vele groeten van ons beiden, 22/9/2012
Claudette en Frans

Mijn gasten zeggen ”het is nog mooier dan de website” wat een stekje wat een paradijsje hier.!
Vermeld altijd Uw telefoonnr dan bel ik U z.s.m.terug

HET zwembad gaat open begin april zie de foto's
toeristenbelasting inbegrepen

16/6 – 30/6 € 700
30/6 – 31/8 € 800
31/9 – 21/9 € 600

bij aankomst staat een fles. wijn klaar en tevens een kaasplankje en stokbrood..
heerlijk wandel gebied pl ligt in een beschermd natuurgebied
dit is mijn website www.petit-lartel.nl
u kunt mij ook contacteren via aartsen@orange.fr
0033-553407826 (lang aanhouden s.v.p.) of ; 0033 - 975912514

  • Borg € 200,00
  • Schoonmaakkosten (optioneel) € 40,00

Beschikbaarheid van 'Petit Lartel'

Susan Aartsen heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 14 jan 2019

Petit Lartel heeft 11 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

9,2
Bezocht in juni 2017

Susan je bent een top gastvrouw.We hebben genoten van een heerlijke vakantie in een heel fijne locatie

Bezocht in september 2016

Hoi Susan,
Wat een verrassing toen wij aankwamen in Petit Lartel. De kaasjes, het stokbrood en de wijn. Heerlijk!
Wij hebben genoten van het gezellige huisje, het fijne zwembad, de tuin en de mooie omgeving.
En dan niet te vergeten het stoofpotje.......verrukkelijk Susan! Op ons eigen terras uiteten met heerlijke wijn erbij!
Voor ons alle reden volgend jaar terug te komen. Het was super, dus eigenlijk een 9,5!!

Bezocht in september 2016

Genoten van de totale privacy van het huisje en tevens van de heerlijke stilte en het fijne zwembad. De twee weken alleen maar prachtig weer gehad om te luieren, lezen en zwemmen. Susan is een zeer vriendelijke gastvrouw. We hopen nog een keer te gast bij je te mogen zijn.

Bezocht in september 2015

Een bijzondere plek om tot rust te komen met volledige privacy . Een verwarmd zwembad en een prachtig terrein grenzend aan een natuurgebied . Een perfect en warm ontvangst door Susan die haar gasten respecteert met vriendelijke en gemoedelijke service . Een prima gastvrouw . we hebben erg genoten en komen zeker nog eens terug . Een aanrader!!

Bezocht in juni 2015

Fijne accommodatie in een schitterende en rustige omgeving. Prachtige tuin goed onderhouden door Susan met veel fruitbloemen en mooie bloemen. Een heerlijk zwembad met een fijne temperatuur. In de omgeving diverse plaatsjes waard om te bezoeken. Het is ook een prettige omgeving om te fietsen (MTB) en te wandelen. Kortom wij hebben genoten van deze vakantie!