Le Fournil

Bekijk album (15)

Vakantiehuis Le Fournil is wat we noemen een 'maison de caractère' dat zijn authentieke details heeft weten te behouden, zoals natuurstenen muren en de specifieke dakpannen. Le Fournil is een vrijstaande gite die samen met de andere gite L'Auvent in een ruime tuin ligt, ieder met z'n eigen privacy.
De gite bevat:
Begane grond:
Volledig ingerichte keuken met eethoek (vaatwasser, koelkast, wasmachine etc.)een woonkamer, 3 slaapkamers (een met dubbel bed, de andere met 2 losse bedden), 2 douches en apart toilet.
Tuin/ terras:
De hele tuin is 6000m². Rondom de gite zijn zonnige plekjes als ook schaduw onder de bomen. Vanaf het terras is er een weids uitzicht richting Monflanquin. Op het gedeeltelijk overdekt terras is tuinmeubilair aanwezig.

Het zwembad van 10x5m is geheel omheind. In de zomer gebruiken ook de eigenaren zo nu en dan het zwembad, natuurlijk ook samen met de andere gite.

Het is in het begin van de 13de eeuw dat de burcht van Monflanquin is gesticht, een van de mooiste dorpjes van Frankrijk. Een bastide heeft een typische architektuur, een centraal plein met daarom heen de straatjes symetrisch opgesteld. Elk terrein en huis had de vorm van een rechthoek met vaak dezelfde oppervlakte. De rol van een burcht was niet alleen defensief maar ook economisch en sociaal. De kerk is enigzins buiten het centrum van het dorp, waaruit men het machtsverschil met de staat zou kunnen opmaken. In 2004 en 2005 is de bastide van Monflanquin gerestaureerd, met behoud van details, en ziet de komende eeuwen met vertrouwen tegemoet.

De wijn
Temidden van de verschillende wijnstreken zoals Cahors, Pecharmant, Buzet, Monbazillac of Duras heeft u de mogelijkheid om deze te ontdekken en bij gelegenhied zelfs te proeven. Saint Emilion en de Bordeaux streek liggen op anderhalf uur rijden.

De Tafel
Door de verschillende lokale marktjes te bezoeken, maakt u kennis met de lokale foie gras, de beroemde gedroogde pruimen of de hazelnoten, waar Cancon de hoofdstad van is.
In de smalle straatjes van de verschillende burchtstadjes gaat u gemakelijk op in het echte 'franse leven'.

Huur en tarieven:
Huurperiode is van zaterdag tot zaterdag. De gite kan gehuurd worden in combinatie met L'Auvent met een totale capiciteit van 14 personen.

Hoogseizoen: juli/ augustus
Laag seizoen: rest van het jaar:

Eindschoonmaak / Bedlinnen:
De huurprijs bevat tevens het bedlinnen. Eindschoonmaak is verplicht, maar kan gedaan worden tegen een prijs van 75€.

  • Linnengoed

  • Borg € 250,00
  • Schoonmaakkosten (optioneel) € 75,00

Beschikbaarheid van 'Le Fournil'

Let op! Roeland de JONG heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 24 jul 2018

Bezocht in augustus 2014

Net terug van onze 3e achtereenvolgende zomervakantie in Le Fournil. Buiten het feit dat het weer dit jaar niet echt mee heeft gewerkt hebben we toch opnieuw een fijne, rustige vakantie gehad. Ideale locatie voor wie rust en natuur zoekt. Zeer mooie streek en veel om te bezoeken en proeven. Het aanwezige en goed onderhouden privézwembad maakt het ook leuk voor onze kinderen. Het huisje is goed onderhouden en van alle gemakken voorzien. De eigenaars zijn zeer vriendelijk, behulpzaam en gastvrij.
Wij raden het alvast zeker aan.

Bezocht in augustus 2012

Net terug van een verblijf van 2 weken in Le Fournil en in 1 woord: geweldig! De Nederlandstalige gastheer en zijn Franse vrouw zijn zeer vriendelijk en behulpzaam. Een zeer gemoedelijke sfeer op een fantastische, ruime locatie. Rustig gelegen. Zeer mooi onderhouden. Een absolute aanrader. Wij zouden zeer zeker opnieuw gaan...

Bezocht in juli 2012

Van 13 t/m 27 juli hebben wij vakantie gehad in Le Fournil. Een fantastisch vakantiehuis met een prachtig uitzicht, heerlijk terras met veel schaduw. In het huisje zit alles wat je nodig hebt. Veel ruimte, zeer comfortabel ingericht en ook heel fijn is dat het huis zeer koel blijft ondanks dat het in de periode dat wij er waren rond de 35 graden was. Zwembad is ook heerlijk! Al met al een aanrader.