La Golse

Bekijk album (15)

La Golse is een sfeervol familiehuis voorzien van alle gemakken en geschikt voor 6 personen.
Er is een grote woonkamer met een trap naar een ruime entresol, waar de internetaansluiting (adsl) is en een TV (schotel) met een DVD recorder staat. Aansluitend een kleine gezellige eetkamer met een open verbinding naar de keuken. Hierin bevinden zich o.m. een oven en 4 pitskookplaat (twee elektrisch en twee gas), een magnetron, een afwasmachine en een ijskast met diepvries.
Zowel de kamer als de keuken geeft toegang tot het grote terras met zwembad op het zuidwesten. De keuken geeft ook, samen met de eetkamer, toegang naar een wat kleiner overdekt terras op het noordoosten.
Er is een grote masterbedroom met aansluitend een eigen ruime badkamer (wc, douche+ bad), 1 slaapkamer met een 2 persoonsbed en 1 slaapkamer met twee 1-persoonsbedden, een douche en een wc.
Naast de keuken is nog een bijkeuken met o.m. een wasmachine.

Penne d’Agenais is een klein, van oorsprong middeleeuws, stadje met een mooie basiliek en wel 7 restaurants. Het ligt temidden van pruimenboomgaarden, zonnebloemvelden en weiden in een glooiend landschap, afgewisseld door bos, met stille kleine weggetjes. Op 3 kilometer vindt u aan de Lot de twee tegenover elkaar gelegen dorpjes Penne le Port en St. Sylvestre met veel winkels zoals een grote supermarkt, enkele prima bakkers, een pizzeria en een kranten- en kantoorartikelenwinkel. Zes kilometer verder richting Villeneuve s. Lot zijn enkele grootwinkelbedrijven en een fraaie hypermarché van LeClerc.
Iedere dag is wel ergens in de omgeving een markt. Onder andere op dinsdag- en zaterdagochtend in Villeneuve s. Lot (10km) op het historische centrale plein en op donderdagochtend in Monsempron-Libos (25km), de grootste markt in de regio.

In de omgeving zijn er vele mogelijkheden tot wandelen (o.a. delen van een Grand Randonné) en fietsen. Andere activiteiten in de buurt zijn o.a. tennissen op 5 minuten, vissen, paardrijden en zwemmen. Wijndomeinen en - gebieden liggen vlakbij zoals Cahors, Buzet en Duras. Noordoostwaarts boven de Lot zijn dagtochten door de Dordogne mogelijk.

Uit de 13de en 14de eeuw (100-jarige oorlog) dateren de markante bastides zoals Tournon d’Agenais (12 km), Penne d’Agenais (1 km) en ook het mooie stadje Villeneuve-sur-Lot (10km) met bijna aangrenzend het prachtige dorp Pujols. Noordwaarts het op een heuveltop gelegen historische Monflanquin. Stroomopwaarts aan de Lot bevindt zich Fumel. Verderop liggen tussen wijndomeinen fraaie dorpjes zoals Puy l’Evêque en Prayssac.

In de zomermaanden in Villeneuve sur Lot genieten van plaatselijke specialiteiten op het dorpsplein.

Bijna alle stadjes hebben wel een Office de Tourisme kantoor, waar ruime informatie en foldermateriaal voorhanden is.

In de directe omgeving zijn diverse aardige musea te vinden zoals
Musée du Foie Gras, Musée du Prunes, en iets verder het Musée du Miel.

Korte of langere tochtjes kunnen worden gemaakt naar in de omgeving gelegen kastelen, openbare tuinen, grotten en kleine pretparken. Iedere tocht betekent weer een prachtige rit door het zeer afwisselende landschap.

Met name in de zomer worden er in de omgeving veel evenementen georganiseerd zoals middeleeuwse feesten, muziekevenementen, antiek- en rommelmarkten en Vide Greniers. Met name de Vide Greniers (zolder opruiming) zijn erg populair in deze omgeving en er is er op iedere zondag in of buiten een dorpje ergens in de buurt wel een te vinden (foldertjes bij de Office de Tourisme). Het gaat allemaal erg informeel, particulieren verkopen daar voor kleine prijsjes hun overcomplete huisraad zoals speelgoed, oude vazen, geborduurde tafelkleden en lakens, antiek gereedschap, oude voorraadpotten, tweedehands boeken en kaarten en wat ze verder allemaal hebben meegenomen (een beetje vergelijkbaar met in Nederland de koninginnemarkt op 30 april). Vrijdag tussen 10.00 en 14.00 wordt in de tuin van het Musée du Foie Gras een pick-nick gehouden. In de pruimenboomgaard staan vrije tafels. Wel 15 “producteurs” verkopen achter stalletjes aan de rand hun eigen produkten zoals brood, wijn, kaas, geroosterde kip, salades, patat en worstjes, slakken, foie gras en nog veel meer, maar je kan ook gerust je eigen spullen meebrengen.
Op vrijdagavond wordt er in Villeneuve s. Lot op het historische centrale plein tussen 19.00 en 23.00 een soortgelijke maaltijd georganiseerd. Wel meer dan 200 mensen, veelal Fransen, eten en drinken daar aan lange tafels de gerechten, die de “producteurs” verkopen achter kraampjes aan de rand van het plein. Iedereen zit daar gezellig naast elkaar te eten en te drinken en het gaat er allemaal heel informeel aan toe.

  • Overige cursussen

Kijk voor veel nuttige en interessante informatie op:

www.fumel-fr.com
www.ville-villeneuve-sur-lot.fr
www.lot-et-garonne.fr
www.clesdutourisme.com
www.lot.fr

Bij een huurperiode van minder dat 14 dagen geldt een toeslag van 5 procent.

Beschikbaarheid van 'La Golse'

Let op! Arnoud Voet heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 02 apr 2018

Bezocht in augustus 2014

Heerlijk huis met prachtige ligging.
Geheel vrijstaand gelegen, uitkijkend over vallei. Tot zonsondergang genieten van het uitzicht Met fijn zwembad en zeer groot eigen terrein. Het huis zelf is leuk ingericht in het woongedeelte, sfeervol. Vlakbij het leuk Penne D'Argentais Bourg.
Alles goed geregeld, prima plek!

Bezocht in augustus 2014

Heerlijk ontspannen in het ruime huis. Heerlijk zwembad, schitterend uitzicht over de heuvels en 's nachts is een fantastische sterrenhemel te bewonderen. Leuke stadjes in de buurt, prima restaurants. Huis is van alle gemakken voorzien.