Les Amis

Bekijk album (22)
  • 14

__________________________________________________________

NIEUW vanaf 2014 - DAGPROGRAMMA's met de (elektrische) fiets!
U kunt de brochure downloaden van de website.

Français - Visitez notre site internet - www.les-amis.be
English - Visit our website - www.les-amis.be

Welkom bij "Les Amis", een oase van rust in de prachtige Lot en Garonnestreek. Op het domein van 1,5 hectare bevinden zich twee prachtige huizen uit 1829, die authentieke charme combineren met hedendaagse luxe en comfort. [Tijdens de maanden juli & augustus zijn de huizen uitsluitend samen te huren om privacy te garanderen. Buiten juli & augustus zijn de huizen zowel beschikbaar als een geheel (14p) als afzonderlijk (6-8p).]

De nodige aandacht werd besteed aan smaakvolle inrichting in "La Maison", het hoofdhuis dat drie slaapkamers telt en gezelligheid garandeert in de ruime leefkeuken. Verkoeling vind je in de veranda of in de schaduw van de linde- en kastanjeboom op het binnenplein. Verder kan je barbecuen met zicht op het zwembad en de vallei, een boekje lezen aan de lange houten tafel of in je eentje een van de vele rustige hoekjes opzoeken.

Vergelijkbare troeven biedt "L'Amitié" met twee slaapkamers die klasse uitstralen door hun eenvoud en een bewust behoud van hun originele karakter. Een volledig uitgeruste keuken en de ruime eetkamer met salon en open haard geven toegang tot het terras waar je in alle rust kan genieten van het wijdse uitzicht over de velden. Quality time verzekerd met een spel in de grote tuin of… een wedstrijdje pétanque bij de vijver. Naast "L'Amitié" en met zicht op de vallei, bevindt zich het verkoelende zwembad met twee zonneterrassen en uitnodigende ligstoelen.

Met een beschikbaarheid van vijf slaapkamers (en twee slaapzetels) is Les Amis geschikt voor families of een groep vrienden van 10/14 personen.

Ongerepte dorpjes en stadjes, oude statige architectuur, charmante boerderijen en schuren, wijngaarden en eindeloze uitzichten, dat zijn enkele basisingrediënten van je vakantie in de Lot-et-Garonne. Laat ook je smaakpapillen verwennen met de talrijke streekproducten. Pruimen uit Agen, tomaten en aardbeien uit Marmande, Armagnac brandewijn, vers geteelde appels, peren, kiwi`s en kersen... foie gras voor de liefhebbers en een glaasje wijn van een van de zovele vignobles, je vindt het er allemaal.

In 56 voor Christus werden de eerste wijnstokken geplant en kreeg de provincie de bijnaam “Het kleine Rome”. In 1308 werden niet minder dan 100.000 vaten (of 85 miljoen liter) wijn naar Engeland geëxporteerd! Een bezoek aan de wijngaarden is dus niet te missen: Sauterne, St. Emilion, Saint Estèphe, Pauillac, Saint Julien, Margaux, Pomerol of wat dichterbij Le Château Montdoyen in Bergerac, Le Château Lamartine in Soturac, Domaine Mouthes le Bihan in Cahors, St Jean de Duras, Domaine de la Rectorie in Banyuls-sur-mer, Les vignerons de Duras of het Château de Monbazillac en de Vignerons Buzet.

Voor een gastronomisch diner kan je terecht bij La Table des Sens, Le Margoton, Mariottat, Trama, Le Tour des Vents en restaurant Etincelles. Of voor de koks onder ons, bieden de verschillende marktjes een rijkdom aan ingrediënten. Lees verder op www.les-amis.be

____________________________

De verstevigde steden of bastides werden gebouwd tijdens de Middeleeuwen. Op verschillende plaatsen vindt tot vandaag nog steeds hetzelfde marktje plaats. Men leest dit soms bij het binnenwandelen van de bastide, zo bijvoorbeeld: “Le marché de Villereal depuis le 12ième siècle.” - Lees verder op www.les-amis.be

Voor de natuurfanaat...
___________________

De Lot en Garonnestreek wordt wel eens het Toscane van Frankrijk genoemd, vanwege de vele wijngaarden, cipressen en natuurstenen gebouwen die de regio typeren. Er zijn prachtige valleiroutes en ook majestueuze tuinen in de omgeving - Lees verder op www.les-amis.be

Kunst en cultuur...
________________

Kunst en cultuur vind je in een wereldstad als Bordeaux evenals in piepkleine en beeldschone dorpen zoals Rocamadour en Saint-Cirq-Lapopie. Deze twee versterkte dorpen ontvangen jaarlijks samen 2 miljoen bezoekers. Hier is het ‘s zomers bijna letterlijk over de koppen lopen, maar in de omgeving zijn er rustige alternatieven zoals ... - Lees verder op www.les-amis.be

Voor de kleinsten...
________________

Het magische Cauldron is een ecologische kinderboederij voor de allerkleinsten, terwijl het Parc en Ciel (acrobatie in de bomen) tot de verbeelding spreekt van de tieners. In Le Moulin du Croc kan je zelf brood maken. Verder zijn er nog pretpark Walibi Aquitaine in Agen, Aquapark Dordogne en het dorp Bournat dat je terugbrengt naar het leven in 1900. Tot slot kunnen la Ferme découverte en Naturoland de allerkleinsten bekoren.

Voor de sportieveling...
___________________

Het zwembad, de pingpongtafel en de pétanquebaan bieden ontspanning en plezier op het domein van Les Amis, maar dit is natuurlijk niet alles! Diegenen die net dat ietsje meer willen, vinden voldoende alternatieven te land, ter zee en in de lucht! - Lees verder op www.les-amis.be

De Lot en Garonnestreek wordt wel eens het Toscane van Frankrijk genoemd, vanwege de talrijke wijngaarden, cipressen en natuurstenen gebouwen die de regio typeren.

"Entre Agen et Marmande, c’est un paysage aussi beau que l’Italie; le charme des coteaux, la couleur de la terre, le costume, jusqu’au langage, évoquent les rives de Florence et de Sienne. Le Lot-et-Garonne est la Toscane de la France." Stendhal – Romancier/Romanschrijver (1783 – 1842)

[Tussen Agen en Marmande is het landschap zo mooi als Italië; de charme van de heuvels, de kleur van de aarde, de klederdracht, tot zelfs de taal, roepen de oevers van Firenze en Siena op. De Lot-et-Garonne is het Toscane van Frankrijk.]

Tijdens de maanden juni, juli, augustus en september, kan je enkel huren per week. Daarbuiten zijn kortere huurperiodes mogelijk.

De wekelijkse huurperiode loopt van zaterdag 16u tot zaterdag 10u
Juli en augustus: 2.150 euro/week
Juni en september: 1.750 euro/week
Laagseizoen: 1.000 euro/week

Beschikbaarheid van 'Les Amis'

Eric Raeves heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 14 jan 2019

Les Amis heeft 7 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

Wij hebben een fantastische vakantie gehad op Les Amis. Super kindvriendelijk, mooie omgeving, prachtige huizen en zwembad. En met Eric de perfecte gastheer. Een echte aanrader! Wij komen zeker terug!

Bezocht in mei 2016

We hebben er echt van genoten. Jullie mogen ongelooflijk fier zijn op jullie domein, het is een pareltje!
De rust, de eigenheid, de ruimte… fantastisch gewoon.
De kids waren erg uitgelaten en content (dus wij ook) om zo vrij te kunnen rondlopen. Joppe heeft zijn groene IK ontdekt en was zijn eigenste zelve bij Eric. Altijd een goed teken. Hij gaf de vissen eten, observeerde de vele hagedisjes en vloog hoog in de bomen met de schommel.
Het huis is erg kidsminded met alle speelgoed voor zowel binnen als buiten. De goede degelijke bedden zijn voor ons ook een enorm pluspunt. De kamers zijn ook allemaal erg ruim in La Maison.
We zijn heel aangenaam ontvangen en de kids voelden zich meteen thuis.
Wij hopen nog een keertje terug te komen met vrienden volgend jaar :-).

Bezocht in augustus 2014

Bedankt voor de geweldige vakantie ! Les Amis is een absolute aanrader. Wij komen zeker nog terug. Extra complimenten voor de gastheer Eric.

Bezocht in augustus 2014

Wat hebben we genoten van dit verblijf! Twee prachtige gites die zeer mooi ingericht zijn. Een gastheer die je warm ontvangt en een geweldig uitzicht.
Dat is les Amis!
De omgeving is de moeite waard om te bezichtigen.De pittoreske dorpjes zijn prachtig en overal zijn er leuke marktjes en degustatieavonden.Op het domein kunnen de kids fijn ravotten en de groten uren luieren aan het knappe zwembad.We bleven slechts 1 week maar deze vakantie gaf me energie voor een gans jaar!Bedankt Eric voor de ontspannende yogalessen en je lekkere hapjes!Tot ziens

Bezocht in mei 2014

Wij hebben in mei met volle teugen genoten van ons verblijf bij Les Amis.
De gîtes zijn zeer smaakvol en praktisch ingericht, voorzien van alle comfort. 's Morgens wakker worden en meteen kunnen genieten van een prachtig uitzicht verdubbelde het vakantieplezier.
In de gîtes is een zeer goed uitgeruste keuken. Je kan optimaal genieten van het zwembad, een spelletje petanque spelen, 's avonds de voorziene gezelschapsspelletjes bovenhalen, of zelfs naar Belgische tv-zenders kijken. Er is ook wifi.
De gastheer is zeer charmant en je wordt er ontvangen met de glimlach.
De streek is ook een dikke aanrader. De talrijke wijnboeren laten je met veel plezier proeven van hun lekkere wijnen. De omgeving is er prachtig, en de gezellige omringende dorpjes/stadjes met locale marktjes of brocantemarkten bieden elk wat wils.
Wij gaan zeker nog eens terug, want we werden helemaal verliefd op Les Amis en Lotte-et-Garonne!