Laurelie

Bekijk album (55)

Een ruim en smaakvol ingericht vakantiehuis huis (tot 6 personen), in de oostelijke punt van de Lot-et-Garonne, net ten zuiden van de Dordogne, wel geëquipeerd en van alle gemakken voorzien. Een eiland van rust en ruimte ( 6 hectare) met een heerlijk, verwarmd!, zwembad omringd door lavendel en met een prachtig uitzicht over de vallei van de rivier de Lot. Een huis om je thuis te voelen, vol boeken, DVD's, spelletjes, pingpong, een huis (én zwembad) dat u helemaal voor u alleen hebt!
Een grote woon-eetkamer, met openslaande deuren naar de overdekte veranda voor de lange zomeravonden, met prachtige zonsondergangen en sterren hemels. Ontbijten in de warme ochtendzon aan de lange stenen tafel onder de grote eik. Tegenover de grote BBQ is een derde, overdekt terras. Het vierde terras aan de noordelijke kant biedt een mooi vergezicht over de velden en heuvels aan de overzijde van de Lot. Genoeg schaduwrijke plekjes.
Grote masterbedroom ( 1 2-persoonsbed) met aansluitend badkamer (bad, douche, 2 wastafels, toilet), plus 2 slaapkamers, waarvan 1 boven met 2 1-persoonsbedden, onder de eiken balken en 1 met een 2 persoonsbed/2 matrassen . 2e Badkamer met douche, wastafel en toilet.

St. Georges ligt in de oostelijke punt van Lot-et-Garonne, dat begrensd wordt door de departementen Dordogne, Lot en Tarn-et-Garonne. Bossen, landweggetjes, heuvels, zonnebloemen en wijnvelden kenmerken de landelijke omgeving. Hoewel heerlijk stil ligt vakantiehuis 'Laurelie' niet in 'the middle of nowhere' : alle noodzakelijke voorzieningen zijn in de buurt aanwezig: dokterspost en apotheek, postkantoor, Office du tourisme, uitstekende bakkers, 3 grote supermarkten en 1 hypermarché (Leclerq).

Ten noorden de Dordogne/ Perigord met uitgestrekte bossen en middeleeuwse kastelen, zoals Bonaguil en Biron, beide op ca. 15 km afstand. Oostelijk de uitgestrekte Cahors-wijndomeinen en schilderachtige dorpjes langs de rivier de Lot, zuidelijk de Quercy streek. Een bezoek aan de middeleeuwse bastide stadjes zoals Monpazier, Monflanquin, Penne, Tournon, Beauville met een rijke historie (100 jarige oorlog) zijn ideale uitjes.

In de nabije omgeving liggen talrijke Cahors wijn domeinen, waar het prima proeven is. Andere wijngebieden zoals Gaillac, Duras, Bergerac, Brulhois, Gascogne, etc liggen op max. een uurtje rijden.
De marktjes bieden u allerlei verse, lokale producten, zoals kazen, groente, fruit en gebak. Ook oesters (Cap Ferret) en vis. De grootste regionale markt is overigens in Monsempron-Libos, op 7 km., op donderdag.
Er zijn goede tot uitstekende restaurants in de buurt te vinden.

Vanuit het vakantiehuis Laurélie kan je direct via de wijnvelden en de pruimenboomgaarden mooie wandelingen maken.
In St.Georges kan getennist worden, de rivier de Lot leent zich voor vele watersporten. Bootjes te huur in Penne Port. Aan diezelfde Lot, stroomopwaarts liggen oude, karakteristieke stadjes zoals Duravel, Puy l’Eveque (kano's) en Prayssac, met de typische franse marktjes. Stroomafwaarts het kunstenaars dorp Penne d’Agenais, en de wat grotere plaats Villeneuve-sur-Lot met een fraaie oude binnenstad en mooie winkels.
Een 'rondje' Gers (zonnebloemen! het Toscane van Frankrijk) is een leuke afwisseling.(Nerac, Condom, Fleurance, Lectourne).
Een sterrenwacht/observatorium op 10 km, elke vrijdagavond vrij toegankelijk.
Brocantes en rommelmarkten (vide greniers) op zondagen in een van de dorpen in de omgeving.
De omgeving is ook ideaal om te fietsen. De ervaring leert echter dat mensen 'Laurelie' zo'n fijne en ruime plek vinden dat hier toch de meeste tijd wordt doorgebracht. Met een boek, lekker eten, een prachtig uitzicht, is het leven op deze authentieke plek goed!

.
Zie verder:
http://www.meteofrance.com/previsions-meteo-france/saint-georges/47370
http://www.tourisme-lotetgaronne.com/
http://www.cc-dufumelois.com/Communaute-de-communes-Fumelois.html

Boodschappen op 7 km in Montsempron-Libos, of op 10 km in Fumel/Montayral voor de grote supermarchee’s, waaronder een supermoderne en grote LeClerc. En sinds mei 2011 heeft St. Georges een winkeltje + bar/restaurant.
Afstand: vanaf grens Breda: 1010 km. (Voordeur Laurelie). Autoroute tot Cahors.
Zon: gemiddeld aantal zonne-uren in juli 9, in augustus 8. (bron: WeerOnline) -en ook fantastische sterren hemels!
Huurperiode: In juli en augustus in principe 2 (aaneengesloten)weken -tenzij er een opvulweek ontstaat-, van zondag tot zondag. Zondag, omdat het op de zgn. zwarte zaterdagen in deze maanden zeer druk is op de autoroute . Laurelie is echter vanuit NL (grens Breda) op de zondagen in 10-11 uur bereikbaar.
TV: basispakket CanalDigitaal. Internet/WiFi.
De opgemaakte bedden bij aankomst, de schoonmaak van het huis + de was van het linnengoed na uw vertrek: 80 euro. Hond: 25 euro per week. Geen andere kosten.
Huis en zwembad worden niet met anderen gedeeld: u heeft het helemaal voor u alleen.
Alle bewoners dienen de zwemkunst machtig te zijn (uitgezonderd nog niet lopende kinderen).
Zie verder:

  • Borg € 250,00
  • Schoonmaakkosten (verplicht) € 80,00

Beschikbaarheid van 'Laurelie'

Let op! R.J. Bloemers heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 16 nov 2018

Laurelie heeft 14 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

9,7

Laurélie: prachtig, veel ruimte, prima geoutilleerd op alle gebied, schaduw- en niet schaduwplekken, blijft koel tijdens hoge temperaturen, goed bereikbaar, gunstige ligging, leuke dorpjes in de buurt, heerlijk zwembad, eindeloos uitzicht, veel privacy, geen lawaai, alles heel goed geregeld, fijn om van de kruidentuin gebruik te mogen maken en onbeperkt pruimen te kunnen rapen, etc., etc..
Goed contact met de eigenaars.
Een huis om naar terug te keren!!!

De derde keer alweer op Laurélie, LDF. Het is elke keer weer genieten nadat we verwachtingsvol het pad inslaan om bovenaan Laurélie weer te zien liggen. Ook dit jaar weer genoten van de rust, de ruimte, het huis en het zwembad. Samen met onze kinderen en kleinkinderen geven we Laurélie een dikke 10, wel verdiend fam. Bloemers.

Laurelie terug bezocht na een prachtige vakantie in 2016. Ook dit jaar was het hier weer voortreffelijk vertoeven. Het huis met zijn tuin & zwembad wordt prachtig onderhouden wat maakt dat men aankomt op een paradijselijke plaats. Absolute rust verzekerd, prachtige streek om te fietsen en wandelen & winkelgelegenheden zeer dichtbij. Een absolute aanrader !

Wat een bijzonder mooi huis op een prachtige lokatie. Veel schaduwplekjes zodat ook bij warm weer het heerlijk vertoeven is. En uiteraard een mooi zwembad erbij. Doordat twee slaapkamers op de benedenverdieping gelegen zijn, is het slapen daar heerlijk koel. In de omgeving zijn er veel fijne markten. De eigenaren geven goede tips over zowel de markten in de buurt als wel goede restaurants. Wat een genot om hier vakantie te mogen vieren.

Wij hebben met het gezin een fantastische week gehad. Het huis en de lokatie is letterlijk van alle gemakken voorzien. Laurélie is een zeer bijzonder en heerlijk rustig verblijf. Wij zijn hier echt tot rust gekomen. De kamers zijn lekker koel. Heerlijke terassen om het huis. De kinderen hebben het geweldig gehad bij het zwembad. Alle communicatie met de eigenaar is snel en vlekkeloos verlopen. Super service!!! Wij gaan zeker terug komen naar Laurélie.