Notre petite école

Bekijk album (25)

John en Jannette heten u van harte welkom in hun vakantiehuis en voormalig schooltje in Trémons in het departement Lot et Garonne in Aquitaines.
De “maison en pierre” is rustig gelegen in het gehucht Trémons nabij Penne D’Agenais en Villeneuve sur Lot.
Bij binnenkomst treft u een gezellige ruime en lichte woonkamer met aansluitend een ruime keuken met alle voorzieningen.
Tussen de woonkamer en de keuken is een deur naar het aangrenzend overdekte terras met een prachtig vrij uitzicht over de heuvels, het kasteel en het zwembad. Hier kunt u genieten van een ontbijt, lunch of diner of gewoon van een lekker drankje.

Een trap voert u naar de tuin. Iets verder naar beneden ligt een prachtig zwembad van 10x5 m op u te wachten. Er is een ruim terras rondom het zwembad met voldoende ligbedden, parasols en een tafel met vier stoelen onder een parasol voor een verfrissend drankje of een lunch. Rondom het zwembad bevinden zich meerdere fruitbomen. In juli en augustus geven deze volop pruimen, vijgen en druiven. U bent van harte uitgenodigd deze onbespoten vruchten te plukken, te eten en eventueel te verwerken.
Het zwembad ligt geheel vrij, u heeft dus veel privacy.

In het huis op de begane grond komt u via de huiskamer in de ruime gang die u voert naar de badkamer met douche, bad en toilet. Daarnaast bevind zich een mooie houten trap met balustrade naar de eerste verdieping. Op de eerste verdieping van het huis bevinden zich twee slaapkamers en een toilet met wastafel.
Eén kamer is een "twin" en heeft dus twee eenpersoons bedden. De tweede kamer is een "queen" en heeft een tweepersoons bed. Ook hier weer veel ruimte en licht.
Alle kamers zijn voorzien van een linnenkast, commode, plafond ventilator en grote openslaande ramen met hor en luiken.

Jannette en John doen er alles aan om uw verblijf zo aangenaam mogelijk te maken. Bij aankomst ligt er daarom wat koels in de ijskast en uw bedden zijn opgemaakt.
Handdoeken, keukenhanddoeken, theedoeken, vaatdoeken, het is allemaal schoon aanwezig. Daarnaast vindt u een uitgebreide informatiemap over de omgeving, de culturele bezienswaardigheden en andere (sportieve) activiteiten waar u aan zou kunnen deelnemen. Ook spelletjes, boeken, een uitgebreide picnic mand, een petanque set…enfin, alles wat u tijdens uw verblijf wellicht nodig heeft is in het huis aanwezig.

In de directe omgeving vindt u supermarkten, bakkers en slagers. U vindt een dependance voor heerlijk brood in Dausse op 5 minuten rijden.
De middeleeuwse dorpen Penne d’Agenais en Tournon d'Agenais liggen op nog geen 10 minuten rijden.
Binnen een straal van 25 kilometer vindt u meerdere middeleeuwse bastides waaronder twee hele bijzondere die op de lijst staan van mooiste dorpen in Frankrijk: Pujols en Monflanquin.
Bij aankomst wordt u ontvangen door Jannette. Zij zal u rondleiden in het huis.
De eindschoonmaak is in de prijs inbegrepen. Het zwembad zal, in overleg met u, éen tot twee keer per week schoon gemaakt worden.

In de directe omgeving van het huis vindt u supermarkten, bakkers en slagers. Penne d’Agenais en Saint Sylvestre liggen op 10 minuten rijden. U vindt een dependance voor heerlijk brood in Dausse op 5 minuten rijden. In de directe omgeving van het huis vindt u veel middeleeuwse dorpen, kastelen en burchten. Op 3 minuten rijden bevindt zich de rivier de Lot. Langs de Lot vindt u veel bootverhuur. Als u een boot meeneemt is er een openbare helling in Penne D'Agenais Port.

Een echte aanrader zijn de `Marchés Nocturnes`, de avondmarkten die in de zomer zeer druk bezocht worden. Op korte afstand van het huis vindt u verschillende dorpen waar wisselend iedere avond van de week in het hoogseizoen wel een avondmarkt georganiseerd wordt. Zo is er iedere dinsdag een avondmarkt in Dausse. U kunt daar genieten van heerlijke locale hapjes, wijnen en muziek tegen een zeer schappelijke prijs. De atmosfeer met de locale bevolking en de toeristen is uniek. Echt een belevenis voor het hele gezin. U neemt uw eigen glazen en bestek mee. Zorg ervoor dat u op tijd bent voor een plekje!

Op 15 minuten rijden vindt u de dichtstbijzijnde grotere plaatsen zoals Fumel en Villeneuve-sur-Lot. Het middeleeuwse dorp Fumel is vernoemd naar François de Fumel. In de middeleeuwen was hij hoofd van de koninklijke garde en de ambassadeur van Catherina de Medici in Constantinopel. Deze streek is bekend van de Katharen, de bisschoppen, de Tempeliers en de Kruisridders die er ooit huis hielden. Tegenwoordig vindt u hier, naast de zichtbare culturele erfenis van weleer, veel cultuur, mooie winkels, markten, restaurants, theaters en een bioscoop. Er is ook een Office du Tourisme.

Villeneuve-sur-Lot is een machtige bastide aan de oevers van de rivier de Lot. Het is gebouwd in 1264 en heeft veel kleine straatjes en oude gebouwen. Vlakbij is een uitstekende 18-holes golfbaan. Ook in Villeneuve vindt u een Office du Tourisme en een grote markt op zaterdag.

Tournon d’Agenais is een mooie koninklijke bastide uit 1271 op de route naar st Jacques de Compostella met een schitterend plein en een klokkentoren. Hier vindt u prachtige uitzichten, een recreatiemeer, restaurants, een kleine supermarkt en een seizoensmarkt. Ook hier bevindt zich een Office du Tourisme.

Cahors, op 50 minuten rijden, is een bekende wijnstad met veel restaurants, een leuke winkelstraat en op zaterdag een uitgebreide markt.
Tussen Cahors en het huis in Tremons vindt u mogelijkheden om Domains en Chateaux te bezoeken om de voortreffelijke wijnen uit dit gebied te proeven.

De belangrijkste grote steden zijn Toulouse en Bordeaux op ca. 1.5 uur rijden. De Franse kust of Spanje bereikt u op 2.5 uur rijden.

De streek Lot en Garonne staat bekend om zijn fruit, waaronder pruimen, vijgen en kersen. Je kunt ze langs de weg vaak gewoon oprapen. Er worden de heerlijkste gerechten mee gemaakt.
Het is ook de streek van de Cassoulet, Foie Gras, Confit de Canard en alle andere specialiteiten op basis van eend. Het is ook de streek van de Zuid Franse wijnen. Maar liefst drie wijnstreken komen hier samen: Cahors, Bergerac en Bordeaux. Er is dan ook voldoende mogelijkheid tot het bezoeken van de Domains en Chateaux waar deze gebieden rijk aan zijn.

In het huis vindt u voldoende informatie over de omgeving en wat er allemaal te beleven is. U kunt middeleeuwse dorpen bezoeken, kerkjes, burchten, kastelen, markten en chateaus. Voor de sportievelingen zijn er tal van mogelijkheden; varen, paardrijden, vissen, klimmen, golfen, wandelen...te veel om op te noemen.

  • Activiteitenprogramma

Handoeken, badhanddoeken, lakens, keukenhanddoeken, vaatdoeken…enfin, alles wat u tijdens uw verblijf nodig heeft is in het huis aanwezig.
Bij aankomst wordt u ontvangen door Jannette. Zij zal u rondleiden in het huis. Houdt er rekening mee dat bij aankomst op zondag de winkels sluiten vanaf 12.00 uur.
Eindschoonmaak is in de prijs inbegrepen. Het zwembad zal twee keer per week schoon gemaakt worden.

  • Borg € 250,00

Beschikbaarheid van 'Notre petite école'

John en Jannette van Zijl heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 13 jan 2019

Notre petite école heeft 2 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

Sandra Romani

Wat een geweldig huis! Wij zaten er een week met onze 2 kids. Voor wie rust en privacy zoekt een absolute aanrader! Huis is compleet, zwembad top, gastvrijheid van Jeanette super! Mooie omgeving met veel bezienswaardigheden in de buurt. Pluspunt; geen wifi en geen tv. Kortom; dikke 10 !! Wij gaan zéker nog een keer terug.

Taoufik Benalla

Lieve Janette,

Wij zijn jouw eerst gasten die mogen genieten van deze heerlijke vakantie plek.
Vanaf het eerste moment voelden wij ons meteen thuis in "Notre petit Ecole". Janette stond ons hartelijk op te wachten. Wat een warm welkom was dat. Het voelde meteen goed :-).

Het huis vinden wij zowel van binnen als van buiten prachtig. Het huis is zeer netjes en compleet ingericht. We misten niets.

Mede door het fantastisch weer hebben wij ruim gebruik kunnen maken van de privé zwembad. Samen met de kinderen hebben we veel gezwommen en veel lol gehad aan het zwembad. Plus punt er is geen WiFi en televisie dus we hebben als gezin heel veel aandacht aan elkaar kunnen geven en samen veel spelletjes op terras kunnen spelen.

Wij zijn gesteld op onze privacy en dat zit bij dit huisje helemaal goed!!

Tip! Ga elke ochtend richting Penne-d'Agenais. Voor overheerlijke Franse stokbrood en lekkernijen! Boulangerie Biette Alain(https://fr-fr.facebook.com/Boulangerie-Biette-Alain-1544985832472303/) levert top kwaliteit lekkernijen. En vergeet niet naast je stokbrood(baguette traditional), Chouquettes te kopen. Wij kregen er geen genoeg van. Boulangerie Biette Alain kan je vinden op 20 Rue du port in Penne-d'Agenais(ongeveer 7 minuten rijden).

Op 25 minuten rijden heb je een prachtig kasteel dat zeker de moeite waard is om te zien. Hij heet 'chateau de Bonaguil'.

In de omgeving heb je ook erg leuke markten! Je kan ze vinden in de informatiemap van Jannette. Op de markten vind je veel streekproducten en dat vonden wij erg leuk.

Wij gaan het hier zeker missen. In 1 week tijd zijn we ons thuis gaan voelen en kijken we ertegen op om weer richting Rotterdam te gaan.

Jannette bedankt voor dit fantastisch huis en de gastvrijheid! Ons ga je vast en zeker terug zien ;-).

Liefs,
Maryam, Taoufik, Issa en Aya uit Rotterdam(ken je dat niet hore dan!)