Maison La Busaneth

Bekijk album (42)
  • 12

Na velen regios bezocht te hebben hebben we ons uiteindelijk gevestigd in het "Toscane van Frankrijk". We werden volledig verliefd op het glooiende landschap van wijngaarden, bossen, zonnebloem en koren velden en bezaaidt met pittoreske dorpjes en kastelen met als achtergrond een steeds veranderende lucht. De wijngaarden, velden en bossen zijn heerlijk om eindeloos in rond te dwalen. Loop de voordeur uit en er zijn talloze paden en landwegen in alle richtingen. Geweldig voor de serieuze wandelaar en fietser, maar ook leuk voor kinderen om te verkennen. De omgeving biedt ook talloze mogelijkheden voor side-seeing. Er zijn eindeloos veel kastelen en pitoresque dorpjes te bekijken. De plaatselijke wijngaarden bieden wijntoers aan. Wij kunnen persoonlijke wijn, wandel en fietstours voor u opzetten. Iedere zondag is er wel ergens in de buurt een Brocante. En gedurende de zomer maanden zijn er avondmarkten waar je heerlijk kunt eten.

Shopping -
Het dorp Loubès Bernac en Magaron ligt op 3 km afstand, met een eigen kleine markt voor benodigdheden en een boulangerie-dépôt. Er is een restaurant, kerk en een postkantoor.
Sainte Foye le Grands, op 10 minuten rijden met de auto, heeft een E. Leclerc supermarché voor alles wat u nodig heeft.
Iedere zaterdag is daar ook een grote markt. Andere marketen in de buurt zijn Issisgeac(zondag), Duras (maandag), Eymet (Donderdag).

Verder weg-
De beroemde grotten van Lascaux en het middel eeuwse stadje Sarlat (129 km) zijn een dag tochtje zeer de moeite waard.

Saint Émilion (38 km) is een mooi dorp dat teruggaat naar de prehistorische steden, met mooie Romaanse kerken en ruïnes die zich uitstrekken langs de schilderachtige en smalle straatjes. Als een actief centrum van de wijnbouw zijn lokale wijn- en wijnproef tours beschikbaar.

Bordeaux (68 km) is een van de snelstgroeiende en opwindende steden in Europa. Het is zeker een dagtrip waard om La Cité du Vin te bezoeken, een nieuw interactief museum gewijd aan wijnen uit de hele wereld, om te winkelen langs de Rue St. Catherine, om te lunchen in een van de vele prachtige cafés die de straten omringen, of gewoon om door de straten van deze magische stad te dwalen. Het is een treinrit van een uur door het prachtige Franse platteland van Sainte Foy la Grande, met treinen die het grootste deel van de dag eenmaal per uur rijden.

Arcachon (116 km) dateert uit de tijd van Napoleon en wordt door velen beschouwd als het mooiste zwemstrand langs de Atlantische kust van Frankrijk. Het wordt gedomineerd door Europa's grootste zandduin, Dune de Pilat, bijna 3 km lang, 500 m breed en 110 m hoog, een waar spektakel en een geologisch wonder.

Parijs (587 km) heeft zich jarenlang beschouwd als de culturele hoofdstad van Europa. Met de komst van de nieuwe TGV-lijn is het een eenvoudige en snelle twee uur durende treinrit van Bordeaux voor een snelle nachtelijke excursie. Van tevoren geboekt, tickets zijn zo laag als 32 Euro.

De regio biedt niet alleen rust en een enorme diversiteit aan cultuurgoed, maar ook een ruime keuze aan uitstekende restaurants en uiterst gezellige week-en nachtmarkten.

  • Op wijngaard
  • Op de boerderij

Er zijn wekelijse markten iedere dag van de week, inclusief zondag, op rijafstand. De wekelijkse marktdag is zaterdag in Sainte Foy la Grande (11 km), maandag in Duras (11 km) en donderdag in Eymet (13 km), Zondag in Issigeac (20 km). Elk dorp komt tot leven met vele verkopers die alle soorten voedsel, kleding en huishoudelijke artikelen verkopen, om nog maar te zwijgen van de dorpswinkels die allemaal open zijn op marktdag.

Wijngaarden - Er zijn tal van wijngaarden in de Bordeaux, Bergereac en Duras Appellation. Tijden en proeverijen kunnen worden georganiseerd. Veel wijngaarden hebben speciale avonden waar ze hun wjnen presenteren met fantastische diners verzorgd door lokale producenten onder de sterren vaak met lokale muziek en altijd met veel plezier.

Plaatsen om te eten - Restaurants zijn over het algemeen open 12h00-14h00 voor lunch en 19h00-21h00 voor diner. Lunchen zijn zeer betaalbaar sinds Napoleon een betaalbare middagmaaltijd voor de werkende persoon een verplichting maakte voor iedere restaurant. Het is mogelijk om 4-5-gangenmaaltijden met wijn te krijgen voor minder dan 15 euro!

Dichtstbijzijnde restaurants
En Toute Simplicité is een mooi klein restaurant in Loubès Bernac (3 km) en is geopend voor lunch en diner https://www.facebook.com/restaurantentoutesimplicite/
La Petite Auberge in Margeuron (3 km) is echt een familie-aangelegenheid. Christophe is de maître d ', en zijn vrouw kookt delicatessen in de keuken. Zijn twee zonen helpen ook vaak. http://www.lapetiteaubergedemargueron.fr/
Famille Moutier - in Monestier (2,6 km), hun roem is een zevengangen diner met een bijpassende wijn voor elke gang., Een werkelijk fantastische manier om te genieten van een "grand diner Francais"!

Het heerlijke van Maison la Busaneth is dat je alleen maar het huis uit hoeft te lopen om van al dit moois te genieten. Je kunt uren wandelen en nieuwe wegen ontdekken vlak achter ons huis. Je kunt op je fiets springen om naar de markt in Sainte Foy le Grand te gaan, te lunchen in Saussignac, Duras of een van de vele schilderachtige dorpjes. Het is een feest om naar Soumensac te fietsen voor de Sunday Marche de Gourmand, of een dagje mediteren en contempleren in het boeddhistische retraitcentrum van Thich Nhat Hanh bij Plum Village, Huur kanos op de dordogne-rivier: speel golf op Golf Vigniers (de mooiste golfbaan in Frankrijk), huur paarden in nabijgelegen stallen, volg een kookcursus, laat een leraar yoga / pilates naar huis komen of een tekenleraar , ..... de opties zijn eindeloos. Het omliggende landschap is ideaal, of het nu lente, zomer of herfst is, om te fietsen, lange wandelingen te maken, te schilderen en plein air, fotografie en nog veel meer. De mooiste golf baan van Frankrijk, https://vigiers.com/fr/golf-bergerac-dordogne.html, ligt op 15 minuten van ons vandaan. We zijn bezig met het documenteren van fiets-, wandel- en wandelroutes die we het leukst hebben gevonden en zullen deze zowel thuis als op de website beschikbaar hebben.
Naast de longere heeft Maison La Busaneth een poolhouse, waarschijnlijk een oude schuur, naast het zwembad. Dit gebouwtje is ideaal voor workshops, yoga, meditatie of alle activiteit die je met een kleine groep wilt doen. Neem voor meer informatie rechtstreeks contact met ons op.

Fietsen - Het mooie van onze locatie is dat we ons op een rustige landweg bevinden met maar heel weinig verkeer. Het is mogelijk om op de fiets te stappen en vele kilometers in elke richting te rijden en weinig of geen autos tegen te komen. Om elke bocht en over iedere heuvel is er weer een adembenemened uitzicht, We hebben fietsroutes gecreëerd voor alle niveaus van fietsers, van gezinnen met kleineinderen tot de serieuze wegfietser. Veel verschillende fietsen zijn te huur bij een lokale leverancier en we helpen u graag bij het organiseren van de bezorging.

Golf - De wereldberoemde golfbaan Château des Vigiers ligt op slechts een paar minuten van Maison La Busaneth. Château des Vigiers vormt het middenstuk van een spectaculaire 27-holes golfbaan. De cursus werd geopend in 1992 en werd ontworpen door Donald Steel, die wordt beschouwd als een van de allerbeste 'natuurlijke' golfbaanarchitecten. De golfbaan werd ingedeeld in drie 9-holes loops en gaf drie 18-holes combinaties. De golfbaan werd beoordeeld in de toptien golfbanen in Zuidwest-Frankrijk.

Plum Village - In 1982 richtte Thích Nhất Hạnh, na de Dalia Lhama de meest bekende Buddistische Monnik, La Village Pruneau. Plum Village is een boeddhistisch meditatiecentrum van de Orde of Interbeing in de Dordogne, zuidwest Frankrijk. Plum Village heeft drie campussen, waarvan de dichtstbijzijnde zich in Loubes Bernac bevindt, vijf minuten rijden van La Busaneth. Ze hebben veel meditatieretraites en staan ​​open voor bezoekers. https://plumvillage.org/

Château de Duras - Een echt middeleeuws kasteel en een XVIII eeuws herenhuis met meer dan 30 kamers, dit Château is opgericht om u te helpen de rijke geschiedenis van de hertogen van Duras en de verschillende veroveringen van het kasteel door de eeuwen heen te ontdekken. Het is prachtig gerenoveerd en een leerzame ervaring voor iedere leeftijd. Het is mogelijk om 's ochtends het kasteel te bezoeken, gevolgd door een ontspannen lunch in restaurant La Terrasse in Duras, Een heerlijk uitje.
Monbazillac - 20 minuten van Maison La Busaneth is het bekende kasteel Monbazillac waar u naast een bezichtiging van het kasteel ook kunt proeven van hun voortreffelijke wijnen.

In het laag seizoen kan het hele huis, Maison La Busaneth, met een capaciteit van 11-12 volwassenen en maximaal 14 met kinderen, verhuurd worden. Het is ook mogelijk om slechts een deel van het pand, La Petite Busaneth, te huren voor 4 personen.
Voor huren buiten het seizoen, zullen eenmalige schoonmaakkosten van € 120 (Maison La Busaneth) of € 100 (Petite La Busaneth) apart in rekening worden gebracht.
Voor lange termijn winterverhuur is de huurder verplicht om de woningbelasting en elektriciteit te betalen en bent u verantwoordelijk voor het brandhout voor de houtkachel.

  • Borg € 500,00
  • Schoonmaakkosten (verplicht) € 150,00

Beschikbaarheid van 'Maison La Busaneth'

Tanja Eikenboom heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 16 feb 2019

De bezoekers van Maison La Busaneth hebben nog geen recensies geschreven