Le Souleillat

Bekijk album (17)

Hallo beste vakantieganger,
Zin in vakantie in een mooi oud Frans huis, in een superrustige omgeving? Maar dan wel voorzien van eigentijds comfort, zoals een uitstekend ingerichte keuken, slaapkamers met eigen badkamer en een lekkere grote tuin (1 ha) met zwembad (4 x 9m)? Dan is Le Souleillat echt iets voor u! Gelegen op een heuvel, met mooi uitzicht over de omgeving met bossen en wijngaarden. Dit huis vormt het historische middelpunt van het gehuchtje Souleillat - dat letterlijk 'plek onder de zon' betekent. N stiltedorp bij uitstek!

Het woonhuis bovenop een koele, imposante kelder (al gebouwd in 1660), bestaat uit een ruime woonkamer (met grote schouw), een woonkeuken annex eetkamer (eveneens met schouw), 2 slaapkamers en 2 badkamers. Naast het hoofdgebouw staat een toren, vroeger in gebruik als 'pigeonnier'- een duiventoren en 'fournil'- broodoven. In de pigeonnier is een knus appartement ingericht met een woon/slaapkamer annex keuken en een eigen badkamer (wastafel, douche en wc).

Zowel het huis als de pigenonnier zijn het afgelopen jaar volledig vernieuwd. De originele ornamenten als fraaie schouwen, plafondbalken en houten vloeren zijn behouden en gecombineerd met een volledig nieuw ingerichte keuken, slaapkamers en badkamers. Kortom: volop genieten van heden en verleden!

De Cahorsstreek behoort tot de oudste wijngebieden van Frankrijk. Zelfs de tsaren van Rusland lieten hier hun wijn vandaan komen - en noemden die 'Cahorski'. Het landschap is zeer afwisselend. Het stroomgebied van de Lot herbergt van oudsher oude stadjes en dorpen. Hier werd ooit de Honderdjarige Oorlog tussen Fransen en Engelsen uitgevochten. Tegenwoordig is de Lot een zeer geliefd gebied bij mensen die van rust, ruimte en mooie oude tradities houden. Maar die ook graag een fraaie wandeling of een prachtige fietstocht langs uitstekend aangegeven routes maken. Ook de Lot zelf is voor grote delen bevaarbaar. Met een kano of roeiboot, maar ook met 'houseboats'.
In de zomer heeft elk dorp wel z'n eigen dorpsfeest, z'n eigen week- of jaarmarkt en andere aantrekkelijke activiteiten, zoals brocantes, wijnfeesten etc.

Voor de liefhebber van smakelijke streekgerechten, maar ook voor de echte smulpaap is de Lot een paradijs. Een 5-gangenmenu voor 15 euro is niet ongebruikelijk. Maar ook restaurants met een Michelinster liggen onder handbereik.
Op bijna 4500 ha van het grondgebied van de Lot wordt Cahorswijn met een Appellation Controlée verbouwd. De wijnhuizen in de 45 dorpen van het AOC-gebied westelijk van Cahors zijn dan ook zeer talrijk. Het dorp Albas heeft elk jaar op de zaterdag na Hemelvaartsdag een bijzonder wijnfeest. Tegen de aankoop van een (leeg) glas kun je in de kelders van het dorp de wijnen van 10 wijnhuizen komen proeven. Maar de rest van het jaar ben je even welkom bij vrijwel alle andere meer dan honderd wijnboeren. De smaak van de Cahors is de afgelopen decennia enigszins aangepast. Was het vroeger een echte stevige bewaarwijn, nu is hij door het gebruik van de Malbec-druif sneller en gemakkelijker drinkbaar. En als het over smaak gaat: een redelijk deel van de jaarlijkse oogst vindt zijn weg naar overzee: Japan, China, De VS en Canada. Naast de rode Cahors wordt er ook steeds meer rosé en witte wijn geproduceerd.

Natuurlijk kun je zwemmen in ons prachtige zwembad. Maar je kunt ook terecht bij strandjes langs de rivier de Lot, in plaatselijke zwembaden en in diverse stuwmeren in de omgeving. Alle informatie daarover vind je in het huis.
Ook voor wandelen en fietsen biedt de streek mogelijkheden voor iedereen, getraind of beginner.
Of je kunt een leuke markt bezoeken. Naast de wekelijkse markt hebben veel dorpen in de Lot ook hun jaarlijkse brocante, vide grenier en marché au puces. Markten waar je de leukste en meest bijzondere dingen kunt kopen. Daarnaast zijn de nodige historische plekken die je kunt bezoeken, van de grotten van Rocamadour tot verschillende kastelen en mooie oude stadjes.

Le Souleillat bestaat uit een hoofdgebouw en een naastgelegen 'pigeonnier' (duiventil). In het hoofdgebouw zijn 2 2-persoons slaapkamers en 2 badkamers, de pigeonnier beschikt over een 2-persoons bed, een eigen badkamer en keuken. Als de pigeonnier niet wordt gebruikt, vermindert de huurprijs met 150 euro.

Laagseizoen april, mei en oktober
Halfseizoen juni en september
Hoogseizoen juli en augustus
Buiten hoogseizoen bij bewoning door 4 pers. (zonder pigeonnier) 100,00 euro p.w. korting

LET OP: AANKOMST- EN VERTREKDAGEN ZIJN FLEXIBEL, DUS NIET PERSE VAN ZATERDAG TOT ZATERDAG. Minimum huurperiode 7 dagen.

  • Borg € 250,00

Beschikbaarheid van 'Le Souleillat'

Adrian Benko heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 21 nov 2018

De bezoekers van Le Souleillat hebben nog geen recensies geschreven