Moulin de Lalande

Bekend bij Gites sinds 2015
Bekijk album (62)

Verscholen in de glooiing van een vallei aan een kabbelend beekje," le Ruisseau de Saint-Martré" en omgeven door de wijngaarden van de Cahors, ligt het natuurstenen huis "Moulin de Lalande". Dit vrijstaande huis bevindt zich op de grens van 3 departementen; Lot, Lot-et-Garonne en Tarn-et-Garonne en ligt eveneens op de grens van de regio’s Aquitaine en Midi-Pyrenées.
Het authentieke woonhuis (150m²) dateert van de 19de eeuw met de traditionele dikke muren , "Pierres blancs de Quercy" en oude houten balken plafonds, is ingericht met een hedendaags accent en comfort (Wifi, TV Vlaanderen). Het huis heeft ruimte voor max. 6 personen met een tuin van 2.200m² waar de kinderen en honden kunnen ravotten, spelen in het riviertje achter de tuin of genieten van de hangmat in de schaduw van de bomen en s'avonds de prachtige sterrenhemel bewonderen.
Het huis, dat ongeveer 150 jaar oud is, werd volledig gerestaureerd en van alle moderne comfort voorzien. Vanop het terras loopt u het huis binnen en vindt u de open keuken die voorzien is van kookgerei voor een echte keukenprins(es), met koelkast/diepvries, vaatwasser, gasfornuis (5 pits) met oven, Nespresso koffiemachine en klassieke koffiezet, waterkoker, mixer enz.. Aansluitend vindt u hier ook de eethoek met tafel , 8 stoelen en berging met toilet. Verder komt u in In de huiskamer met zithoek, houtkachel en satelliet-tv (TV Vlaanderen) . Via de trap bereikt u de hal met 2 slaapkamers met dubbel bed (boxspring) en de badkamer met wastafel, douche en toilet. Nog een trap hoger vindt u de derde slaapkamer met 2 enkel bedden (boxspring) die eventueel kunnen samengeplaatst worden naar 1 dubbel bed..(Er is ook 1 opvouwbaar kinderbedje en Tripp Trapp kinderstoel aanwezig)
Het privé zwembad ( 8 x 4 m met vlakke bodem) met prachtig houten zonneterras rondom ( nieuw vanaf 2017 ) en buitendouche ligt aansluitend op het zuidwesten gerichte tuinterras met tafel, stoelen, ligzetels, parasols en een BBQ. Vandaar hebt u een prachtig zicht op de omliggende bossen en akkers zonder directe buren en in alle privacy. U hebt ook de beschikking over een kleine afsluitbare schuur waar u veilig uw persoonlijke spullen zoals, fietsen, moto's, dakkoffer e.a kan stallen. Een aanhangwagen kan naast de schuur (binnen de omheinde tuin) geplaatst worden.
Hier geen grootschalige toeristische activiteit maar wel trefwoorden als natuur,rust, ruimte, stilte, authenticiteit en gemoedelijkheid.

In de vallei staat deze oude boerderij "Moulin de Lalande" op een prachtige locatie temidden van bossen, akkers en wijngaarden. Op ongeveer 2 kilometer afstand ligt het rustige dorpje Grézels. Hier zijn twee restaurants. Aan de rivier"Lot" zijn verschillende plekken waar u kunt zwemmen en in de nabijheid zijn kano’s te huur voor een tocht over de rivier. Op korte afstand ( 10 minuten per auto) liggen de dorpen Puy-L’Eveque en Prayssac. In beide dorpen vindt u “toutes commerces” waaronder grote supermarkten, restaurants, bars, de wekelijkse markt etc.alsook huisartsen, tandartsen, apotheker,cadeau shops, toeristische dienst en vele andere . Het Departement “Lot” biedt een waaier aan bezienswaardigheden waaronder talrijke wijnhuizen, prachtige steden, dorpen, kastelen en grotten. Aanbevolen;
• Cahors, hoofdstad van het departement met haar gezellige middeleeuwse binnenstad.
• St. Cirq-Lapopie , door de Fransen ook wel het mooiste dorp van het land genoemd.
• Rocamadour, pittoresk stadje met het park “Roche d’aigles” (park met talloze gigantische roofvogels) en het “Parc des Singes”, waar u tussen de apen bivakkeert.
• De grotten van “Peche Merle”, met Lascaux de bekendste en oudste grotten van Frankrijk.
• Kasteel Bonaguil, 13de eeuw en open voor publiek

Gelegen in het gebied "Vignoble de Cahors" bevind u zich tussen de wijngaarden van de bekende "zwarte wijn". Met meer dan 200 Chateau’s en Domaines hebt u keuze te over om uw smaakpapillen te laten verwennen vergezeld van een lekkere maaltijd met foie gras, magret de canard (eendeborst),confit de canard, truffel, quercy lamsvlees ,le bleu des causses (kaas), rocamadour (geitenkaas), noten, pruimen, le melon de quercy en saffraan, om maar enkele van lokale specialiteiten te noemen.

Van wandelen, paardrijden, fietstochten of moutainbiken in de heuvelachtige streek tussen de bossen en wijngaarden tot rustig aan de prachtige rivier"Lot" een vislijntje uitgooien .

Het huis wordt verhuurd van zaterdag tot zaterdag.
Donsdekens en hoofdkussens zijn voorzien. Optioneel bedlinnen, bad-en keukehanddoeken aan 15€ per persoon. ( dubbelbedden 160 x 200, enkelbedden 90 x 200)
Voorschot 30%.
Brussel-Moulin de Lalande; 915 km via de autosnelweg
Luchthaven Bergerac 83 km ( vluchten vanaf Charlerloi, Rotterdam en Amsterdam.

Prijzen inclusief water, gas en internet bij normaal verbruik.
Elektriciteitsverbruik boven 75KW/u per week aan 0,25€ per KW/u
In de schoonmaakkosten zijn inbegrepen; onderhoud van huis, tuin en zwembad.

  • Borg € 300,00
  • Schoonmaakkosten (verplicht) € 80,00

Beschikbaarheid van 'Moulin de Lalande'

Roland heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 04 jan 2019

Moulin de Lalande heeft 16 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

Bezocht in juni 2018
Wim ,Louisa , Ellen en Egbert

Beste Roland en Pascale
Wij hebben genoten van dit huis en z'n omgeving . Ook getroffen met het weer 2 weken rond de 30 graden en hoger voor de hondjes wel warm maar daar hadden we het beekje voor . Zwembad top!! , bedden prima , Keuken heel uitgebreid , zeer goede ontvangst door de gastheer. We hadden het geluk dat de pruimen boom net in onze week lekkere vruchten gaf top. Tuin voor de rest ook top hondjes konden lekker rennen en dollen .
Wijngaard La Berangeraie ook een aanrader ( we gingen dus overbeladen terug haha).
Kortom top vakantie we komen zeker hier terug volgend jaar ( al geboekt)

Bezocht in juni 2018
Weyns Véronique

Een vakantiehuis zoeken waar onze 3 honden welkom zijn is niet altijd evident. Daarom een heel dikke merci dat we onze vakantie in Moulin de Lalande mochten doorbrengen. We hebben genoten van de rust, hebben 3 reeën gespot en veel spechten! De honden vonden zeker het beekje aan het einde van de tuin de max! Zoals reeds gemeld door één van jullie vakantiegangers: héél goede bedden. We hebben dus heerlijk geslapen. Het weer was nogal wisselvallig, maar we hebben veel gewandeld en gefietst. De boerenmarkt in Prayssac de vrijdagmorgen is zeker de moeite waard! Dit huis is een aanrader voor wie rust wilt en zijn honden mee wilt nemen op vakantie :-)

Bezocht in mei 2018

Wij hebben een topvakantie gehad, desondanks het regenweer af en toe., maar dit werd ruimschoots goedgemaakt door het gezellige haardvuur die we dan s'avonds konden aansteken.
Dit vakantiehuis is tip top in orde , super mooie tuin en dit in een heel rustige omgeving, ideaal voor wandelingen met de honden. Ook de bedden lagen heel aangenaam, waardoor we helemaal uitgerust waren.
Wij komen zeker terg !

Bezocht in oktober 2017
Monique Morsch

Beste Roland en Pascale,
We hebben genoten! Prachtig weer heerlijke rustige plek. Water voor de honden, alhoewel het helaas niet diep genoeg was voor onze honden om te zwemmen, en een heerlijke afgesloten tuin waar ze konden spelen en rennen.
We vonden het jammer dat voor 2018 de periode die wij graag wilde al volgeboekt was.
Wie weet tot een andere keer! Terugkomen is zeker de moeite waard.
Vriendelijke groet, Kees en Monique Morsch

Bezocht in september 2017
Gilbert & Karine

Zalig huis, mooie inrichting, zeer goede bedden , mooi zwembad, zeer leuke tuin waar de honden konden “lopen om te lopen” = ziel uit hun lijf rennen
En zalige hangmatten!!
Wijnflesje + hondenkoekjes is een zeer leuke verrassing
Zeer rustige omgeving, mooie natuur om in te wandelen en via de wagen zijn er dorpjes te verkennen