La Cabane du Causse

Bekijk album (24)

Met z`n tweetjes genieten van het buitenleven in vakantiehuis in Frankrijk "La Cabane du Causse".Een unieke locatie, gelegen op de top van de hoogste heuvel (300 m)in de omgeving en omringd door uitgestrekte wijngaarden en bossen. En daar verscholen tussen de bomen, in een intieme tuin, staat het prachtige blauwe vakantiechalet (4x5mtr). Een sprookje? "La Cabane du Causse" is compleet ingericht en heeft een overdekte veranda. Het toilet bevindt zich direct om de hoek van het chalet. U doucht in de open lucht, uiteraard met warm en koud water! De royale regendouche bevindt zich direct achter het chalet. De tuin is omgeven door bomen en struiken zodat u volledige privacy geniet.
Overdag kunt u heerlijk wegdromen in een comfortabele ligstoel en verkoeling zoeken in het fraaie en ruime (4,30 mtr) houten opbouw privé zwembad! Als een briesje opsteekt en u de geur van tijm, rozemarijn of lavendel ruikt is het tijd om de bbq of pizza-oven aan te steken. Ook kunt u gebruik maken van een heel bijzondere table d'hote bereid met verse groente uit de eigen moestuin. Terwijl u geniet van een heerlijke maaltijd op het grote romantisch verlichte terras kijkt u op een paadje dat zich door het bos slingert: de tijd staat even stil. Het ontbijt de eerste ochtend met vele huisgemaakte produkten zit bij de prijs inbegrepen evenals een gratis pizza-workshop.
Deze idyllische locatie met alle comfort is uitstekend geschikt voor een romantische vakantie voor twee dicht bij de natuur.

  • Back to basic

Het chalet is gelegen op bijna 300 meter hoogte in het hart van de Cahors-wijngaarden en bossen. Een lieflijk glooiend landschap, verstilde landweggetjes en een prachtige locatie maken van "La Cabane du Causse" een ideale plek om optimaal te ontspannen en vakantie te vieren.
Puy l'Évêque (6 min.) een prachtig middeleeuws stadje aan de Lot voor uw dagelijkse boodschappen maar ook voor een mooie stadswandeling en vele terrasjes en restaurants waar u kunt genieten van mooie uitzichten. Natuurlijk kunt thuis ook genieten van een heerlijke maaltijd bereid door uw eigen "chef kok" Anton (table d'hote).

Er zijn veel typisch Franse restaurants in de buurt. Soms voor niet al te veel (€ 14,50) heb je al een prima meer-gangen menu vaak inclusief wijn.
Streekspecialiteiten zijn bijv. eend, lam, meloen, walnoten, geitenkaas en saffraan. De beroemde Cahors wijnen (malbec druif) worden geproduceerd door meer dan tweehonderd vaak kleinschalige wijnboeren. Een flink aantal wijnbouwers doet dit biologisch/dynamisch.
In de zomermaanden kunt u genieten van de Marché Gourmandes in bijna elk dorp. Zittend aan lange tafels geniet u van lokale specialiteiten. De vele (brocante) markten in de buurt zijn zeker een bezoek waard.

In deze prachtige omgeving kunt u naar hartenlust wandelen, fietsen en mountainbiken met een grote kans dat u niemand tegenkomt behalve een ree of fazant of een wijnboer aan het werk in zijn wijngaard. Boven u zweven prachtige roofvogels. Of ga op zoek naar bijzondere orchideeën, de bloemenpracht is enorm.
Veel mogelijkheden om erop uit te trekken zoals: Sarlat ( 75 min.) of Rocamadour (90 min.). Toulouse de tweede stad van Frankrijk heeft alles en ligt op 90 minuten rijden. Dichter bij huis in Les Arques (20 min.) heeft de beroemde beeldhouwer Zadkin zijn eigen museum. Een aanrader is chateau Bonaguil (op 30 minuten) een historisch monument gebouwd in de 13e/15e eeuw. Een must is Saint Cirq Lapopie (60 min) , één van de mooiste dorpen van Frankrijk. In dit grebied zijn er vele grotten te bezoeken zoals de prehistorische grot "Pech Merle" met authentieke rotstekeningen.

Wilt u zich optimaal culinair laten verwennen, onze kok Anton kan u voorzien van een heerlijk ontbijt, lunch of een romantisch diner op uw privé-terras. Vraag naar de mogelijkheden van de table d'hote.
Wij zijn moeilijk te vinden met de meeste GPS-systemen echter wel met google (zoek op La Pierre Rouge, Floressas). Niettemin sturen wij u een week voor aankomst een uitgebreide routebeschrijving.
Op hetzelfde terrein bevindt zich ook de gîte La Pierre Rouge. U zult daarvan weinig merken, de beide locaties hebben een eigen ingang en liggen ver van elkaar verwijderd, Tevens zijn er geen kinderen (adults only).
Uw hond is van harte welkom maar niet in het zwembad en niet op de bedden.

Het ontbijt van de eerste ochtend zit bij de prijs inbegrepen en we bieden een gratis pizza-les indien gewenst.

  • Schoonmaakkosten (verplicht) € 30,00

Beschikbaarheid van 'La Cabane du Causse'

José en Anton van Diermen heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 11 jan 2019

La Cabane du Causse heeft 2 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

Rick en Linda

Een heerlijke vakantie gehad. Terug naar de natuur met alle luxe die je nodig hebt. Een heerlijk privédomeintje met eigen zwembad en barbecue. Een warm ontvangst door José en Anton die altijd voor je klaar staan maar je ook alle privacy geven als je dat wilt.
Midden dus de wijnboeren voor de wijnliefhebbers en tussen de mooie Franse dorpjes om het echte Franse gevoel te ervaren.
Als we deze regio weer bezoeken komen we hier zeker terug.

Marjolein

Een super vakantie gehad in het schattige blauwe huisje. We hebben prima kunnen relaxen, boeken uitgelezen en uitstekend gegeten. We zijn heerlijk verwend door de verse producten uit de tuin en de kookkunsten van Anton. José en Anton zijn erg gastvrij, je voelt je direct op je gemak.
De pizza-oven was favoriet, wat leuk om daar je zelfgemaakte pizza's op klaar te maken en dan in het ondergaande zonnetje op te eten. Een aanrader!