La Pierre Rouge

Bekijk album (26)

Gelegen op bijna 300 meter hoogte, in het hart van de Cahors wijngaarden en bossen, ( de Lot) biedt onze gîte optimale rust en privacy. Het uitzicht is adembenemend. De locatie is op zichzelf staand en beschikt over een eigen oprit en parkeerplaats. Volledige beplanting rondom gîte en privé-zwembad zorgt ervoor dat u zich volledig vrij voelt.
De gîte (ruim 7 x 5 meter)biedt plaats aan 2 personen en is van alle gemakken voorzien: grote koelkast met ruime vriezer, magnetron, groot vijf pits gasfornuis met oven, radio/cd en TV/dvd. Een nieuw lits-jumeaux box-spring bed (1.80 x 2.00 mtr.) Het privé- (zoutwater)zwembad (12 x 6 mtr) biedt volledige privacy.
Het terras is gelegen op het zuiden, zodat u de hele dag kunt genieten van de zon op de comfortabele ligstoelen.
Er is een buiten een regen douche aanwezig met warm en koud water. U kunt naar hartenlust gebruik maken van de bbq (gas) of maak gebruik van een wel heel bijzondere table d'hote.
.

De gîte met een prachtig uitzicht is gelegen op bijna 300 meter hoogte in het hart van de Cahors wijngaarden en bossen ( de Lot) Een lieflijk glooiend landschap, verstilde landweggetjes, een groene landelijke omgeving en een prachtige locatie maken van La Pierre Rouge een ideale plek om optimaal te ontspannen en vakantie te vieren. De omgeving is uitermate geschikt voor wandelaars, fietsers en moutainbikers. Talrijke middeleeuwse stadjes (Puy L`Eveque, Montcuq, Prayssac, Cahors enz.)zijn een bezoek waard. Vele wekelijkse markten en in de zomermaanden talrijke marché-gourmandes en fêtes in de directe omgeving zullen u laten genieten van het echte Franse leven. De fameuze Cahors wijnen zijn op talrijke chateau`s in de nabije omgeving te proeven en te koop! De rivier de Lot is één van de mooiste van Frankrijk, er zijn rondvaarten en u kunt er heerlijk vissen, zwemmen of zelf een bootje huren. De bakker en de supermarkt liggen op 5 auto minuten. Restaurants te kust en te keur in de buurt, maar uw gastheer kan ook heerlijk koken voor u!

Er zijn veel typisch Franse restaurants in de buurt. Soms voor niet al te veel (€ 14,50) heb je al een prima meer-gangen menu vaak inclusief wijn. Streekspecialiteiten zijn bijv. eend, lam, meloen, walnoten, geitenkaas en saffraan. De beroemde Cahors wijnen (malbec druif) worden geproduceerd door meer dan tweehonderd vaak kleinschalige wijnboeren. Een flink aantal wijnbouwers doet dit biologisch/dynamisch, zoals Chateau Chambert in Floressas, onze buurman.
In de zomermaanden kunt u genieten van de Marché-Gourmandes in bijna elk dorp in de Lot. Zittend aan lange tafels geniet u van lokale specialiteiten.

In deze prachtige omgeving (zonder industrie) kunt u naar hartenlust wandelen, fietsen en mountainbiken met een grote kans dat u niemand tegenkomt behalve een ree of fazant of een wijnboer aan het werk in zijn wijngaard. Boven u zweven prachtige roofvogels. Of ga genieten van de enorme bloemenpracht met vele orchideeën. Veel mogelijkheden om erop uit te trekken zoals: Sarlat (75 min.) of Rocamadour (90 min.). Toulouse de tweede stad van Frankrijk heeft alles en ligt op 90 minuten rijden. Dichter bij huis in Les Arques (20 min.) heeft de beroemde beeldhouwer Zadkin zijn eigen museum. Chateau Bonaguil, gebouwd in de 13e/15e, eeuw, historisch monument zeer de moeite waard op 30 minuten. Een must is Saint Cirq Lapopie (60 min.), één van de mooiste dorpen van Frankrijk. Er zijn veel grotten te bezoeken in dit gebied die de moeite zeer waard zijn zoals de prehistorische grot "Pech Merle" (op 60 minuten) met authentieke prehistorische rotstekeningen. Er zijn vele leuke pitoreske dorpjes, zeker een bezoek waard. U bevindt zich temidden van de Cahors wijngaarden. Er zijn meer dan 200 wijnchateaus in de Cahors streek , waar u over het algemeen gratis kunt proeven. Natuurlijk zijn er veel (brocante)markten en diverse marché-gourmandes waar u kunt genieten van de lokale specialiteiten.

Wilt u zich optimaal culinair laten verwennen, onze kok Anton kan u voorzien van een heerlijk ontbijt, lunch of een romantisch diner aan uw zwembad.

Wij zijn moeilijk te vinden met de meeste GPS systemen echter wel met google (zoek op La Pierre Rouge, Floressas) Niettemin ontvangt u een week voor aankomst een uitgebreide routebeschrijving.

Op hetzelfde terrein bevindt zich ook de Cabane du Causse, hiervan zult u echter weinig merken, de beide locaties hebben een eigen ingang en liggen ver uit elkaar. Tevens zijn er geen kinderen (adults only).
Uw hond is van harte welkom maar niet in het zwembad en niet op de bedden.

  • Schoonmaakkosten (verplicht) € 50,00

Beschikbaarheid van 'La Pierre Rouge'

José en Anton van Diermen heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 06 jan 2019

La Pierre Rouge heeft 5 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

Wat een heerlijke week hebben we gehad! Het huisje was prima, alles was voor handen. Maar vooral de rust, het zwembad voor de deur en het mooie uitzicht bevielen ons. Jullie hebben een goede mix gevonden om de gasten hun privacy te gunnen, maar toch ook jullie gastvrijheid te laten ervaren. En dan het eten... dat verdient eigenlijk een heel hoofdstuk! Heel lekker! Wij zijn blij dat je al die moeite voor ons hebt genomen.

"Zo ver van Huis en toch een gevoel van thuis". We hebben een prima relaxed weekje gehad met een verassend diner en de volgende dag ontbijt buiten. Vive la France. Zonnige dagen afgewisseld met regen; koffie afgewisseld met wijn; autorijden afgewisseld met zwemmen. We zien terug op een geslaagd verblijf waar we beide eens goed sliepen. Maar de kroon op deze vakantie vormden jullie toch wel. Met aandacht, verhalen en tijd voor ons. Dank jullie wel! Het verblijf in la Pierre Rouge was geweldig en heeft ons goed gedaan. Geluk en gezondheid toegewenst, wie weet tot ziens.

Allereerst een dikke proficiat voor wat jullie hier doen! Het is hier echt een paradijsje! Wij hadden hier echt de beste vakantie van ons leven! Een chapeau voor de kookkunst van Anton, voor de gastvrijheid en de leuke babbels! Ons zie je zeker terug! Anton doet het voor de glimlach, maar wij vertrekken ook met een grote glimlach hoor! Bedankt voor alles en zeker en vast, au revoir!

Bezocht in juni 2018

Een mooi glas wijn, heerlijk eten bereid door de chef-kok, het comfort van het zwembad voor ons alleen zodat we ons letterlijk in minder dan 10 stappen van bed naar bad konden verplaatsen 's ochtends na het wakker worden. Maar bovenal hebben we wederom genoten van jullie gastvrijheid en brede belangstelling.
De durf, energie en het enthousiasme die jullie uitstralen werken aanstekelijk.

Als rond 19:30 de krekels stoppen met sjirpen en je op je terras voor het zwembad met een rode of witte Chateau Nosières de vallei inkijkt, de eigenaars José en Hobbykok Anton je een superlekker 5-gangen maaltijd met lokale produkten en groenten vers uit eigen tuin serveren, dan pas waan je je op vakantie en als Lodewijk XIV in Floressas!!
Een echte aanrader. Rust, een mooi zwembad en supervriendelijke eigenaars die op afgesproken tijdstip de bloemetjes komen water geven en het zwembad controleren. Een prachtige omgeving voor wie graag wandelt en een huisje dat van alle comfort is voorzien. Op aanvraag gaat Anton zelfs voor jou gaan koken en dat doet hij niet als de minste. Vichyssoise, courgette met kruidig korstje en munt dressing, lokale vis op een pompoen puree bedje met champignons gedrenkt in sushyazijn, een variatie van lokale kazen uit de buurt en als afsluiter een mascarpone kaastaart. Groentjes uit eigen tuin en de gepaste lokale wijnen. Echt lekker. Ik heb er al spijt van!!! Deze recensie geschreven te hebben. Weer minder kans om volgend jaar naar deze goddelijke plek te komen...