BelleBiche

Bekijk album (38)

Bij Parijs richting Bordeaux, bij Orleans richting Limoges, Brive en vervolgens richting Cahors. Verlaat de Autoroute bij afslag 57 Cahors/ Villeneuve sur Lot  richting Cahors. Bij eerste rotonde in Cahors D811 nemen richting Villeneuve sur Lot/Puy l’évèque. Na ± 30 km (1 km na Prayssac) links de Lot over (D207) richting Pescadoires. Vanaf hier de borden Grézels volgen. In Grézels naar links (D28) richting Le Boulve , doorrijden tot T-splitsing in Saint Jean, dan zie je meteen rechts BelleBiche liggen.

In de omgeving zijn leuke typisch franse marktjes en in veel dorpen zijn er in juli en augustus gezellige avondmarkten waar je samen met de Fransen van een vers en ambachtelijk bereide, vaak biologische maaltijd kunt genieten, zoals 1x per week s'avonds in Puy L'Evéque; eten langs de Lot aan lange tafels met muziek. Borden, glazen en bestek meenemen! Het huis ligt in de Cahorsstreek, bekend om zijn rode wijn en de heerlijke regionale keuken (eendenborst, `confit de canard, paddenstoelen en truffels).
In de directe omgeving vindt u bijzonder sfeervolle, en kindvriendelijke restaurants, van eenvoudig tot zeer verfijnd met Michelinsterren.
Ook leuk; een wijnproeverij en rondleiding bij bijvoorbeeld Chateau Chambert of Chateau La Berangeraie. Montcuq ligt op de pelgrimsroute naar Santiago de Compostella. Elke zondagochtend is er een warenmarkt en ook kunt u er de meest mooie en verse streekproducten kopen. En daarna koffie drinken op het terras bij Café de France...

Een mooi comfortabel natuurhuis, voorzien van alle gemakken en toebehoren in een prachtige streek met glooiende heuvels, wijnvelden en bossen, van waaruit mooie en afwisselende wandelingen gemaakt kunnen worden. Het betreft een voormalige 'Grange' (schuur) die voorheen diende als onderkomen voor jagers en met veel liefde is verbouwd en gerenoveerd. Voor de fietsliefhebbers zijn er prachtige tochten uitgezet langs de vele wijngaarden in de nabijheid van de rivier en voor de wandelaars liggen er wandelroutes klaar om tijdens de wandeling mee te nemen. Zwemmen kan in openbare zwembaden, recreatiemeertjes en de rivier de Lot.
Er zijn talrijke bezienswaardigheden te bezoeken zoals middeleeuwse steden, kastelen en grotten. Op rivier de Lot kun je kanovaren of gewoon genieten van een boottochtje vanuit het schilderachtige stadje Puy l’Eveque. Cahors is de hoofdstad van departement Lot met de beroemde middeleeuwse Pont Valentré en een oud, gezellig centrum. Ten oosten van Cahors ligt het prachtige bergdorp St.Cirq-Lapopie, maar ook het museum Zadkine in Les Arques en Kasteel Bonaguil bij Fumel zijn een bezoekje waard. Dus tal van mogelijkheden om de omgeving te verkennen!

Vooral september is een prachtige maand om even helemaal te los te komen van de alledaagse hectiek en waarin de temperaturen overdag nog kunnen oplopen tot zo'n aangename 25 tot 30 graden. Het is de tijd waarin de druiven en de walnoten worden geoogst, hier en daar de rook van een houtvuurtje omhoogkringelt, waarin de bladeren aan de bomen gaan verkleuren en de rust een beetje is weergekeerd. Het is de maand om een mooie herfstwandeling of fietstocht langs de Lot te maken en te genieten van de prachtige herfstgeuren en -kleuren, en om na thuiskomst de houtkachel aan te maken, een boek te pakken en u zelf een lekker glaasje Cahors-wijn in te schenken.

  • Borg € 200,00

Beschikbaarheid van 'BelleBiche'

Let op! H.M. Tulp heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 14 jan 2019

De bezoekers van BelleBiche hebben nog geen recensies geschreven