La petite école Grézels

Bekijk album (26)

Het is een oud schoolgebouwtje, gebouwd aan het begin van de vorige eeuw, volledig gerestaureerd. Het huis ademt nog die sfeer van destijds met hoge ramen, veel licht, hoge plafonds, een fraaie authentieke trap en schilderijen en attributen verhogen het nostalgische gevoel. Tegelijkertijd heeft het een moderne en ruime keuken (wasmachine, afwasmachine, oven, koelkast, diepvries), moderne sanitaire, tv, geluidsinstallatie, een grote omheinde tuin en wifi. Het is erg ruim voor 6 personen.

La petite école Grézels ligt aan de rand van het dorpje Grézels. Het heeft een grote, omheinde tuin: ideaal en veilig voor kinderen. Net buiten de tuin ligt een speelweide. Het huis ligt op loopafstand van de rivier de Lot. Grézels is een beschermd dorpsgezicht en zeer bloemrijk. Boven het dorpje torent het kasteel Grézels uit. Grézels ligt in een toeristisch interessante omgeving met leuke dorpjes als Prayssac en Puy-L'Evêque, echte Franse marktjes en tal van wijnchateaus die bezocht kunnen worden. In de zomer zijn er wekelijks vele vide greniers (rommelmarkten) te bezoeken. Er zijn fantastische fiets- en wandeltochten te maken door het natuurschoon van de Lot. Vlak bij petite ecole Grezels is er zwemgelegenheid in de rivier, op een afstand van ca 20 minuten rijden met de auto liggen meerdere meren met zwemaccomodateis. Ook op een rijafstand van circa 20 minuten is er gelegenheid tot golven. Op drie kwartier rijden afstand ligt Cahors. De oude binnenstad van Cahors is voor een groot deel bewaard gebleven. Kenmerkend zijn de fraaie bruggen over de Lot, de kathedraal die tussen de 11e en 17e eeuw gebouwd is, middeleeuwse gebouwen en Romeinse overblijfselen. Verder biedt Cahors een goed aanbod van winkels, cafés, restaurants en markten.

  • OV toegankelijk

Grézels ligt midden in het wijn gebied de Chahors, genoemd naar het gelijknamige stadje Chahors. Het is het oudste wijngebied van Frankrijk. Het druivenras dat het meest gebruikt wordt is de Malbec. Het is een druif die veel kleurstof bevat en voor intense tanninerijke wijn zorgt. Het levert een diep donkerrode wijn op die bijna zwart lijkt. Het zijn robuuste wijnen. In de buurt van Grézels liggen tientallen chateau's die bezocht kunnen worden en waar de wijn geproefd kan worden én gekocht.

Linnengoed: per persoon een dekbedovertrek, onderlaken en kussensloop

Handdoeken: per persoon twee handdoeken, theedoek, keukenhanddoek en vaatdoekje

  • Schoonmaakkosten

  • Borg € 250,00
  • Beddengoed - per persoon (verplicht) € 10,00
  • Handdoeken - per persoon (optioneel) € 12,50

Beschikbaarheid van 'La petite école Grézels'

Let op! Paul van der Mark en Veronica Gieben heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 18 sep 2018

La petite école Grézels heeft 2 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

Leven als een god in... Grézels! Wat hebben we genoten van twee weken in La Petite Ecole. Het huis is van (meer dan) alle gemakken voorzien, heerlijk ruim en koel (dus heerlijk geslapen!). In de grote voor- en achtertuin is het goed toeven onder een boom of op het terras. Wijntje en kaasje erbij..

Ondanks dat het hoogseizoen was, wordt je in de regio niet overlopen door toeristen. Leuke dorpjes om te bezoeken: Puy-l’Eveque, Bélaye, L’Herm, en Prayssac. Voor een ‘stranddagje’ zijn de, aan de overkant van de Lot gelegen camping (met ligbedjes), het zwemmeer in Montcuq (zandstrandje met restaurant), Le Lac Vert in Catus (gratis, met speeltuin, restaurant) aanraders.

Onze zoon van 6 heeft zich prima kunnen vermaken in de (volledig omheinde) tuin. We hadden voor hem een opblaasbadje neergezet. Het huis grenst aan een parkeerterrein/stadspark, waar speeltoestellen staan. De lokale bevolking komt hier picknicken of Petanque spelen. In het aangrenzende beekje kon hij vissen spotten en dammen bouwen.

Bedankt voor de gastvrijheid Paul en Veronica!

Valerie Bakker.

Mabelle Kloppenburg-Koot

Wat een heerlijk plek, midden in Lot-et-Garonne. Het huis is groots opgezet en van alle gemakken voorzien. De tuin heerlijk met diverse plekken in de zon of schaduw. Het is een rustige omgeving en toch met alles in de buurt van Boulangerie tot restaurantjes, van supermarkt tot plaatselijke markten.
Veronica en Paul zijn flexibel, vriendelijk en zeer gastvrij. Geven leuke tips als je daar om vraagt en laten je ook zelf op ontdekkingsreis gaan.
Eigenlijk is deze plek een 10, maar omdat het huis nog verder wordt ontwikkeld houden we een punt in onze achterzak om te geven als alles af is.
Tot snel, familie Kloppenburg