Le Cluzel

Bekijk album (19)

Le Cluzel is de naam van een privé vallei van 20 ha! Een paradijs van rust met slechts het geluid van vogels, insecten en andere dieren. Op het moment dat u aankomt en uit de auto stapt hoort u letterlijk de stilte.!. Het huis ligt helemaal privé te midden van prachtige heuvels, op ruime afstand van de oude boerderij waar de eigenaar woont. Het huis is sfeervol ingericht, maar toch voorzien van alle comfort, waaronder draadloos internet.
Deze privé vallei is ideaal voor mensen die echt even helemaal willen bijkomen in volkomen rust en prachtige natuur.
Via het overdekte terras komt u in de gezellige woonkamer ingericht met meubels gevonden op de brocante markten in de buurt. In de open keuken vindt u naast een koelkast met vriesvak , een 4-pits gasfornuis, elektrische oven en een senseo-koffiezetapparaat ( dus u kunt uw eigen senseo thuislaten.)In de huiskamer staat een grote houtkachel die het gehele huis gedurende de wintermaanden goed warm houdt. Het hout kunt u betrekken bij de eigenaar.
Op het 2-persoonsbed ligt een 2-persoonsdekbed. Bij aankomst is uw bed opgemaakt.
Onder het overdekt terras vindt u een tuintafel, stoelen en een barbeque waar u tot laat kunt genieten van de ondergaande zon en de hertjes die regelmatig over het terrein lopen. Ligbedden zijn er voor hen die willen zonnen. Een kinderstoel -en bedje worden op aanvraag geplaatst. We hebben het zwembad gesitueerd op ± 75 meter van het huisje op een prachtige privé plek in de heuvels. Het water komt uit onze eigen bron en is zout wat heel prettig is voor de huid. Vanuit de gîte kunt u heerlijk wandelen of fietsen of de gezellige dorpjes bezoeken in de omgeving. Voor de fietsliefhebbers zijn er prachtige tochten uitgezet die u langs de vele wijngaarden voeren in de nabijheid van de rivier.
Onze prijzen zijn inclusief, d.w.z. er komt niets bij de genoemde huurprijs!
( linnengoed is gratis,uw bed is bij aankomst opgemaakt en de eindschoonmaak is inbegrepen in de huurprijs, tenzij u één of meerdere honden bij u heeft, dan wordt er 30 euro schoonmaakkosten in rekening gebracht)
Kijk ook eens bij onze andere gîte aan de rivier via de volgende link:
https://www.gites.nl/vakantiehuizen/midi-pyrenees/lot/touzac/bouyssac-la-riviere-587

In een vallei van 20 ha staat dit huisje helemaal privé, tussen de glooiende heuvels met weides en bossen afgewisseld door zonnebloemvelden en de wijngaarden van de beroemde Cahorswijn. Op ruime afstand van de boerderij van de eigenaren, in nog ongerepte natuur, grazen de hertjes vlakbij het huis. Stilte, met slechts het geluid van vogels en andere dieren!.Het dorpje Grézels ligt aan de rivier de Lot, op ongeveer 2 km afstand van het huisje op Le Cluzel.. Hier is ook een klein strandje waar u in de rivier kunt zwemmen of in de diverse meertjes in de buurt. Bij de Lot is er de mogelijkheid om kano's te huren. De Lot-vallei die vooral bekend staat om zijn Cahors-wijn, er bevinden zich 200 wijnhuizen in de buurt, is ideaal om prachtige wandel en fietstochten te maken. Een nog authentieke streek met mooie natuur, en een zeer gastvrije bevolking.

Het dorpje Grézels, waartoe Le Cluzel behoort, ligt in het hart van de Cahors- wijnstreek. In het dorp staat het zeer bekende en imposante Chateau de la Coste waarin zich een wijnmuseum bevindt. In de direkte omgeving liggen ± 200 wijnhuizen, waar u wijn kunt proeven en kopen.
Ook culinair komt u hier aan uw trekken. Behalve in het dorp, waar zich 2 prima restaurantjes bevinden, kunt u ook in de diverse restaurants in de buurt genieten van de vele typische streekgerechten.

Naast wandelen en zwemmen kunt u in de Lot-vallei ook heerlijk fietsen. Voor liefhebbers zijn er tochten uitgezet dwars door de wijngaarden in de nabijheid van de rivier, zonder al te veel hoogte verschil. Op de rivier de Lot kunt u kano varen. Op verschillende plaatsen zijn kanoverhuur bedrijven. Ook een bezoek aan de vele préhistorische grotten zoals de "Grottes de Pêche Merle", met haar indrukwekkende paleontische schilderingen zijn zeer de moeite waard. De vele en soms middeleeuwse stadjes zijn een bezoek zeker waard. Behalve Cahors met haar beroemde brug "Pont Valentré" en Roccamadour zijn stadjes als Puy-L'eveque, Montcuq, Saint-Cirq-la-Popie etc. plaatsen waar u niet aan voorbij mag gaan. In het nabij gelegen Prayssac vind u alle "commerce" en vele leuke restaurantjes en terrassen. Elke vrijdag is hier een leuke markt die veel mens aantrekt en de terrassen doet volstromen. In de omliggende dorpen zijn de gehele zomer door de "Fêtes Votives". Voor elk dorp is er wel een heilige om een feest aan te wijden en dat doen ze dan ook met volle overgave. Uitgebreid eten vergezeld van een goed glas Cahors-wijn danst men de nacht door. Vaak ook opgeleukt met een kermis kan zo'n feest wel drie dagen duren. Een bezoek aan de vele Chateaux is ook zeer aan te bevelen. Voor jong en oud zijn er diverse attractie parken waar je actief bezig kunt zijn. Zo is er het park "Cap Nature" waar je tochten door de bomen kunt maken op meer dan 15m hoogte. Ook het Parc-en-Ciel heeft vele attracties voor de hele familie. Diverse meertjes met stranden zijn er te vinden bij Montcuq, Cazals, Montaigu de Quercy etc.

In uw gîte vindt u een wijnrek gevuld met een verschillende Cahors-wijnen waar u tegen een geringe vergoeding gebruik van kunt maken. De kippen zorgen regelmatig voor verse eitjes. In de nabije omgeving zijn fietsen te huur. Behalve in de zomer is het ook tijdens de andere seizoenen hier heerlijk vertoeven. In het najaar geven de wijngaarden een prachtig spectakel door de vele herfsttinten. Door de houtkachel is dit knusse huis, indien nodig, heerlijk warm te stoken. Een ideale plek om even helemaal bij te komen!

De verhuur loopt van zaterdag tot zaterdag.
Buiten het hoogseizoen is het ook mogelijk het huis enkele dagen te huren, de prijzen worden dan berekend naar rato van het aantal nachten.

Uw bed is bij aankomst opgemaakt, handdoeken en badlakens dient u zelf mee te nemen.

Wij rekenen niets voor de eindschoonmaak, tenzij u één of meerdere honden bij u heeft, dan brengen wij u 30 euro in rekening.

Van 1 oktober tot 1 april zijn de kosten voor hout en elektriciteit 10 euro per dag, de rest van het jaar is dit inbegrepen in de huurprijs.
Er is gratis en onbeperkt wifi in de gîte.

Bij een reservering van 3 weken of meer geven wij 10% korting op de totale huursom, excl de borg.

In het hoogseizoen wordt de gîte van zaterdag tot zaterdag verhuurd, daarbuiten kan hiervan in overleg afgeweken worden.
De prijzen worden dan berekend naar ratio van het aantal nachten.

Bij een reservering van 3 weken of meer geven wij 10% korting op de totale huursom excl. borgsom.

  • Schoonmaakkosten, Linnengoed

  • Borg € 150,00

Beschikbaarheid van 'Le Cluzel'

Jacqueline & JJ Schut heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 19 jan 2019

Le Cluzel heeft 9 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

9,1

We hebben enorm genoten van deze plek. De rust, de natuur, de dieren vogels, vlinders, herten. Het gescharrel van de kippen, de gezelligheid van de honden, en de gastvrijheid van de fam Schut.
Een heerlijk zwembad, voldoende te zien in de omgeving. Gestruind op verschillende “vide greniers” en in diverse brocante zaken.
Kortom, een heerlijke plek voor een mooie vakantie.

Bezocht in juni 2018
Fleur & Tijmen Tjaden

La douce France 💙
Wij hebben genoten van Le Cluzel. Deze streek is voor ons op en top Frankrijk. Tussen de wijnvelden, wijnhuizen en leuke restaurants. De gites ligt prive en is van alle gemakken voorzien. Het wijnrek in de gites is gevuld met lekkere wijnen uit de streek voor een prikkie.
Wij hebben een heerlijke vakantie gehad en komen graag terug!

Bezocht in juni 2016

Bedankt familie Schut voor deze heerlijke vakantie. Onze tweede keer voelde echt als thuiskomen in een prachtige omgeving, gezellig huisje en de volkomen rust.
Het weer zat iets minder mee dit jaar, maar de prachtige wandelingen en uitstapjes naar de Dordogne vallei hebben dit ruimschoots goedgemaakt. We zijn al uit naar ons volgend bezoek. Groetjes en het gaat jullie goed.

Onze eerste kennismaking met Frankrijk is mede door dit plekje en jullie gastvrijheid een succes geweest.
We hebben enorm genoten van de omgeving de beesten en vooral de stilte. De sterrenhemel is onbeschrijflijk mooi.
Het is een ontzettend gezellig huis...het heeft mij aangezet thuis het een en ander aan te passen hihi.
Wens jullie alle goeds en tot ziens!
En van Max de groetjes aan Billy en Puk.

Bezocht in juni 2015

Beste Jacqueline en Jan Jaap,
Wat een mooie en idyllische plek, hier wordt je echt één met de prachtige natuur, de gezelligheid van het knusse huisje en het zalige zwembad.. Bedankt voor jullie vriendschap en de leuke diertjes met Billy op kop... Dit is een aanrader voor echte levensgenieters die de puurheid van een echt buitenleven in de prachtige natuur met leuke mensen en dieren kan appreciëren. Jullie zijn top !!
Groetjes en tot weerzien,
Leo en Martine