Ma Chaumière

Bekijk album (20)

Ma Chaumière, Frans voor “Mijn hut”, is een heerlijk vakantiehuis voor gezinnen met meerdere kinderen maar ook voor hen die gezellig samen hun vakantie willen doorbrengen. Het huis trek je aan als een jas. Sfeervol ingericht en zeer leefbaar. Vrij gelegen, met optimale privacy, op een terrein van 1 ha, met een groot privé-zwembad. Op dit terrein kunnen jong en oud hun lol op. Behalve het grote zwembad met een ruim terras en BBQ is er een grote spannende boomhut . Een speeltuin, volleybal/voetbalveld, ruimte voor badminton en petanque en een ingegraven trampoline completeren het speelparadijs. Alle faciliteiten op het terrein zijn uitsluitend voor gebruik van de huurder. Bij het zwembad ligt ook nog een overdekt terras waaronder je ’s-avonds tijdens de maaltijd kunt genieten van de zonsondergang. Het gehele speelparadijs is te overzien vanaf het huis. En omdat het zwembad is uitgerust met een alarm en een hek, kunt u hier als ouders zorgeloos uw vakantie doorbrengen. Alsof het nog niet genoeg is stroomt er langs het terrein ook nog een ondiepe beek waarin het fijn dammen bouwen is voor de kinderen. In totaal liggen er bij het huis vier terrassen waarvan er twee zijn overdekt. Het huis binnenkomend via het overdekt terras komt u in de ruime huiskamer(met houtkachel) en open keuken. In de huiskamer bevindt zich een zithoek met TV(ook met Nederlandse zenders) en een ruime eethoek die toegang geeft tot de open keuken. De keuken is gezellig ingericht en voorzien van alle benodigdheden. Er zijn drie slaapkamers met goede bedden. Twee ruime slaapkamers met een tweepersoonsbed (160 x 200 met éénpersoons dekbedden) en een slaapkamer met een stapelbed waar nog een derde bed geplaatst kan worden. Uw bedden zijn bij aankomst opgemaakt. In de badkamer zijn twee wasbekkens en een douche. Er is een apart toilet. Wifi heeft u in en rondom het huis In de naast het huis gelegen schuur vind u nog een wasmachine, extra tuinmeubelen en is er plek voor het stallen van uw fietsen. Op 5 min rijden met de auto vindt u meerdere plaatsjes voor de boodschappen, leuke restaurantjes en markten., etc. Kortom genieten!

Kijk ook even voor onze andere gîtes via volgende links nl;
https://www.gites.nl/admin/58/rentals/178 of
https://www.gites.nl/vakantiehuizen/midi-pyrenees/lot/touzac/bouyssac-la-riviere-587

Heerlijk rustig en privé ligt “Ma Chaumière”op een unieke plek te midden van een landschap dat wordt gekenmerkt door heuvels en dalen, door wijngaarden en zonnebloemvelden. Op nog geen kilometer afstand ligt het rustige dorpje Grézels. Hier zijn twee restaurants. Bij restaurant La Terrasse is het eten wat de pot schaft voor een leuke prijs, een aanrader. Aan de rivier de "Lot" ligt restaurant La Guinguette met een speeltuintje voor kinderen. Bij de rivier zijn verschillende plekken waar u kunt zwemmen. In de nabijheid zijn kano’s te huur voor een tocht over de rivier. Op korte afstand ( 5 minuten per auto) liggen de dorpen Puy-L’Eveque en Prayssac. In beide dorpen vind u “toutes commerces” waaronder grote supermarkten, restaurants, bars etc. Zo ook huisartsen, tandartsen, cadeau shops en vele andere voorzieningen. Het Departement “Lot” biedt een scala aan bezienswaardigheden. Behalve de talrijke wijnhuizen vind u er prachtige steden, dorpen, kastelen en grotten. Hier even een korte opsomming:
• Cahors, hoofdstad van het departement met haar gezellige middeleeuwse binnenstad.
• St. Cirq-Lapopie , door de Fransen ook wel het mooiste dorp van het land genoemd.
• Rocamadour, pittoresk stadje met het park “Roche d’aigles” (park met talloze gigantische roofvogels) en het “Parc des Singes”, waar u tussen de apen bivakkeert.
• De grotten van “Peche Merle”, met Lascaux de bekendste en oudste grotten van Frankrijk.
• Kasteel Bonaguil, 13de eeuw en open voor publiek
In de omgeving zijn ook diverse meren met aangelegde stranden veelal voorzien van speeltoestellen en een Bar-Restaurant. U vind deze meren o.a. bij Montcuq, Cazals en Montaigu-de-Quercy.

De gîte “Ma Chaumiere” ligt in het hart van de “Cahors” wijnstreek. Meer dan 200 Chateau’s en Domaines openen hun deuren voor u om er eens binnen te gaan en te proeven van de “zwarte wijnen” van Frankrijk. Zo genoemd om hun donker rode kleur en bovenal, ze zijn nog lekker ook. Overigens kunt u hier ook uw geproefde wijnen kopen. Dichtbij, in Grézels vind u het Chateau de la Coste met daarin een klein wijnmuseum dat is geopend in de maanden juli en augustus. Voor sommigen is de Cahor wijn even wennen maar eenmaal de goeie te pakken en u wilt niet anders meer. Zeker als u enkele topwijnen heeft geprobeerd zoals de wijnen van Chateau Fameay, Chateau La Martine, Chateau Eugenie of La Grezette. Alleen al door de namen druipt het water je uit de mond. Natuurlijk glijdt zo’n wijn het best naar binnen vergezeld door een heerlijk maal. Welnu, dat treft want u bevind zich in de streek van de Foie- Gras, de eendenborsten en diverse patés die een maaltijd van de “terroir”fenomenaal opleuken. Al deze lekkernijen kunt u nuttigen in de vele restaurants in de directe omgeving.
• Overigens ligt er in uw gîte een kleine selectie Cahors-wijnen die u tegen een geringe vergoeding kunt nuttigen.
Gedurende de vakantiemaanden zijn er regelmatig “marché courmandes” waarbij u in de diverse stalletjes uw warme maaltijd zelf samenstelt en met bord en fles wijn een plekje zoekt aan één van de tafels op het plein of langs het water. Veelal worden deze festiviteiten verlicht met levende muziek.

Natuurlijk zijn er voor u en de kinderen op het terrein van uw gîte al de nodige voorzieningen om het u en hen naar de zin te maken.
• Ter afwisseling kunt u op de nabij gelegen rivier de “Lot” kanovaren, waterfietsen, vissen en natuurlijk zwemmen. Ook kunt u hier motorbootjes huren of met een rondvaartboot de rivier verkennen.
• Voor wandelaars en fietsers zijn er legio wandel –en fietsroutes en toerend met de auto komt u in vele schilderachtige dorpjes.
• Voor de golfers onder u is er een 9 holes golfterrein in St. Martin le Redon op 20 minuten rijden van uw gîte. Hierbij is ook een bar/restaurant waar het goed eten is.
• Vlakbij Montayral (12km) is een klein vliegveld vanwaar u met een ULM de omgeving kunt ontdekken.
• Paardrijden kunt u hier naar hartenlust. Op diverse plaatsen in de buurt zijn verschillende arrangementen te verkrijgen.
• In de omgeving zijn ook diverse meren met aangelegde stranden veelal voorzien van speeltoestellen en een Bar-Restaurant. U vind deze meren o.a. bij Montcuq, Cazals en Montaigu-de-Quercy.
• En voor hen die naar zee willen zijn er verschillende mogelijkheden. Voor de Atlantische kust moet u rekenen op een reistijd van 2,5uur (Bordeaux e.o.) En wilt u naar de Middellandse zee (omg. Narbonne en Cap D’Agde) dan trekt u daar zo’n drie uurtjes reistijd voor uit.
• Voor liefhebbers van Antiek en Brocantes zijn er gedurende het hele vakantieseizoen vele markten waar u uw slag kunt slaan. Voor de echte koopjes moet u nog altijd op de Vide- greniers zijn.

• De gîte “Ma Chaumière” wordt verhuurd van zaterdag tot zaterdag. Buiten het seizoen kunt u in overleg met ons het huis ook voor enkele dagen of voor b.v. 10 dagen huren. De prijs wordt in dat geval omgerekend door uit te gaan van een prijs per dag.
• Onze prijzen zijn inclusief, d.w.z. inclusief de eindschoonmaak en beddengoed. De bedden zijn opgemaakt bij aankomst.
Mocht u één of meerdere honden meenemen wordt er 30 euro schoonmaakkosten in rekening gebracht.
• Handdoeken en badlakens dient u zelf mee te nemen.
Tussen oktober en april vragen wij een vergoeding voor electriciteit en hout voor de houtkachel.
• En tot slot wellicht het belangrijkste……Wij wensen u een prettig verblijf in “Ma Chaumière”.

In het hoogseizoen wordt de gîte van zaterdag tot zaterdag verhuurd. Gedurende de rest van het jaar kan hiervan in overleg afgeweken worden.
De prijzen worden dan berekend naar rata van het aantal nachten.
Bij verhuur van 3 weken of meer wordt 10% korting gegeven op de totale huursom excl.borg.

  • Schoonmaakkosten, Linnengoed

  • Borg € 150,00

Beschikbaarheid van 'Ma Chaumière'

Jacqueline & JJ Schut heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 19 jan 2019

Ma Chaumière heeft 8 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

9,1

Wederom weer een heerlijke week gehad op ma chaumiere. Genoten van de rust,het zwembad en de omgeving. Het huis is echt van alle gemakken voorzien. Je leeft hier echt als een god in Frankrijk. We komen zeker weer terug.

Wat een fantastische plek! Achter het hek aan een landweggetje ligt een paradijs verborgen. Geweldige tuin met alle ruimte. Het huis is voorzien van alle gemakken, met als kers op de taart een prachtig zwembad met uitzicht over de tuin. Geweldige gastheer en gastvrouw, die altijd klaar staan met hulp of advies en een warm welkom bij aankomst. We hebben een fantastische vakantie gehad en komen zeker weer terug!

Bezocht in mei 2017
T. Stoutjesdijk

Ongelooflijk genoten van een (te) korte week op deze geweldige plek! Het huis ligt fantastisch en is van alle gemakken voorzien. Goeie geoutilleerde keuken, prettige leefruimte, goede badkamer en ruime slaapkamers. Maar het allerbelangrijkste in Frankrijk is het buitenleven. Nou dat is geen enkel probleem hier, integendeel een paradijs. Een geweldig grote tuin (heerlijk ontbijten in de zon, midden op het grasveld - aan de picknicktafel!), meerdere zitjes met allemaal een fantastisch uitzicht. Een heerlijk groot zwemband en voor de hond een eigen poedelplaats (het riviertje). Waar onze hond Ebbe regelmatig heen wandelde om af te koelen - want het was heerlijk warm! Het huisje ligt in een prachtige omgeving. Een stukje teruglopen over de weg en de heuvel op klauteren.....en je kunt uren wandelen - HEERLIJK!. Ook fijn is de rivier de Lot om de hoek (Grezels), mooie plekjes aan de rivier om te zwemmen en te wandelen. Prayssac is een gezellig, levendig stadje! En Belaye biedt fantastisch uitzicht over de Lot. En natuurlijk niet te vergeten de vriendelijke gastvrije eigenaren Jacqueline en JJ - nog bedankt voor de heerlijke wijn! We komen zeker een keertje terug!
Moniek, Trudie, Ebbe

Bezocht in mei 2017
Axel de Swarte

Ma Chaumière is de naam van het huisje waar we logeerden. Ik wist niet wat de vertaling was, dus heb het opgezocht. Het bleek ‘mijn hutje’ te betekenen. Nou, dat is wel érg bescheiden voor dit paleisje midden in een van een van de mooiste streken van Frankrijk. 'Mijn hutje' heeft drie grote slaapkamers, een grote woonkamer een keuken, een badkamer en het is van alle moderne gemakken voorzien. Bij het hutje hoort een heerlijk zwembad. En als je daar dan in je luxe ligstoel gaat liggen zie je een enorm grasveld, zeker tweevoetbalvelden groot, omzoomd door statige bomen. Midden in dat grasveld is een prachtige boomhut gebouwd. Ah… misschien heeft het huis aan deze hut zijn naam te danken? Kinderen die het durven kunnen in deze stoere boomhut slapen. Enfin, ik kan dit hutje aan iedere kasteeldame en –heer aanbevelen en natuurlijk aan hun prinsessen en prinsen.

Fam. Desmet-Simoen

Beste Jacqueline en Jan Jaap,
Wij genoten van een schitterende week in jullie gite Ma Chaumière. Het fotoalbum weerspiegelt echt de realiteit.
In en rond het zwembad was het heerlijk vertoeven en ook onze hond Luka vond haar weg naar het nabijgelegen beekje voor verfrissing.
De stilte, mooie natuur en prachtige omgeving waar heel veel te bezoeken valt is zeker een aanrader!
Karel, Petra, Feike en Luka