Pieds dans l’eau

Bekijk album (31)

"Les pieds dans l'eau" dankt zijn naam aan de waterrijke vallei . Op 3,5 ha privé grond zijn er natuurlijke waterbronnen, een riviertje, een grot, een bos en weide grond.
De pittoreske gite "les pieds dans l'eau" uit de 18de eeuw is in 2007 gerestaureerd en van alle gemakken voorzien.
Goede bedden, comfort, genoeg buitenstoelen en ligbedden en een echt franse gezelligheid.
De gite kom je binnen via een klein trapje wat u brengt naar een mooi terras gelegen op het zuiden, overdekt met wijnranken. Binnen treft u een huiselijke woon/eetkamer aan, een keuken met een groot aanrecht, magnetron, gasfornuis, oven, koelkast, water koker en koffiezetapparaat. Stofzuiger, Wasmachine in kelder onder de gite.
Twee gezellige slaapkamers met nieuwe, goede bedden (2m lang) en een ruime badkamer met douche (1.50/1m) en toilette.
Vanuit het huis heeft u uitzicht over onze weide, het riviertje Blagour, een natuurlijke waterbron, vijver en onze tuin.
BBQ aanwezig. De gite ligt op 20m afstand van ons met bronwater gevulde zwembad van 13m bij 3,5m.

  • Cursusruimte

De gite ligt in een prachtige bijzondere vallei, zeer waterrijke (bronnen en rivier) met een diverse flora en fauna. Iedere gast heeft ruimte, rust, vrijheid. Het is een kleinschalig vakantiedomein met een geweldige natuur, verre uitzichten, prachtige sterrenhemel en alles is hier heel relaxed.
Naast de gite les pieds dans l'eau zijn er op 4ha prive terrein nog 2 forellenbasins voor de verkoop, een waterplantenvijver, een moeras, een bos om eindeloos te wandelen, een moestuin, een bloementuin en tevens veel fruitbomen als appel, vijg, banaan, pruim etc. en natuurlijk het zeer originele zwembad gebouwd in een forelbassin vandaar de lengte om heerlijk baantjes te trekken maar ook voor kinderen een gedeelte om in te spelen en tevens aan 1 kant de forellen te zien zwemmen.
Er is ook een speelweide voor kinderen met een grote trampoline en speeltoestellen. Verder zijn er de 2 ezels om mee te wandelen of gewoon te knuffelen en kippen.

Op 200m afstand ligt, alleen zomers geopend, een klein forellenrestaurant.
U heeft volledige privacy maar overdag is er wel hier en daar activiteit; een tractor of toeristen die willen vissen.

In de rivier en een uitmonding van een bron kan "gepoedeld"worden (les pieds dans l'eau= de voeten in het water). Echt zwemmen kunt u in de rivier de Dordogne (10 minuten rijden) of diverse zwembaden op fietsafstand.

  • Op de boerderij

De Perigord is bekend om zijn heerlijke keuken en zalige wijnen. Het stikt hier van de restaurants en zomers de bekende "zomermarkten" die in het teken staan "het regionale produkt. Ter plaatse worden op de markt vlees en vis
voor u bereid.
Foie gras, gerookte eendeborst, truffels, paddestoelen, walnoten, limousin vlees, geitenkaas.
De eigenaar neemt vanaf juni deel aan deze culinaire markten. Specialiteit: gerookte portie- en zalmforel, ter plaatse
in een rookton gerookt en verkocht. In het naseizoen kunt u een kijkje nemen bij een truffel kwekerij, een geitenkaas boerderij en deelnemen aan een wijnproeverij dag incl. lunch.

Vanuit de vallei kunt u geweldige wandelingen en fietstochten maken via de verharde en onverhardeweg. Tevens
kan er terplaatse gevist worden op forel. Wij stellen ook fietsen ter beschikking. 1x per week koken we voor onze gasten.
M.i.v. 2014 is het zwembad klaar (zoutwater met natuurlijk filter) en kunt u wandelen met onze 2 ezels. Wij verzorgen
dan uw picknick. Een onvergetelijke dag.

Op 3 km ligt Souillac en de rivier "la Dordogne". Hier kunt u zwemmen en kanovaren, Tennissen,
paardrijden en naar de bioskoop. Golfen kunt u op 10 km afstand bij de Souillac Country Club.
Voor de natuurliefhebbers zijn in de nabije omgeving schitterende tuinen te bekijken. Enkele van deze tuinen bieden äbseilen en muurklimmen aan.

  • Pottenbakken

Onze gites liggen in een heel bijzonder beschermd natuurgebied, Heel centraal qua bezienswaardigheden, attracties en winkelgebied maar tegelijkertijd rust en genieten.
Het betere franse plattelandsleven. Schapen in de weide, druiven die groeien boven het terras, comfortabel gezellig huis
en wij, de eigenaren, altijd bereid om goede tips te geven.
Voor kinderen is het hier geweldig. Trampoline, huttenbouwen, spelen in de rivier, bootje varen, pingpongen, badmintonnen,
andere kinderen ontmoeten, kampvuurtjes maken etc. etc.

Wij participeren op boeren avondmarkten in de zomer, een spectakel van muziek, dansen en genieten van dat wat de lokalen boeren aanbieden op het gebied van lokale streekproducten.

Prijs is inclusief gas/water en 100 kW
Beddegoed en handdoeken is exclusief maar kan worden gehuurd € 10,00 p.p.
Schoonmaak in het hoog en middenseizoen verplicht, in naseizoen in overleg € 45,00
Geen verdere extra kosten.

Meerdere huisjes te huur

  • Schoonmaakkosten (verplicht) € 50,00
  • Beddengoed - per persoon (optioneel) € 7,50
  • Handdoeken - per persoon (optioneel) € 2,50

Beschikbaarheid van 'Pieds dans l’eau'

Ludo & Annemieke Lokin heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 12 jan 2019

Pieds dans l’eau heeft 1 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

8,0
Bezocht in juni 2016

Onze 1e 'gite'-vakantie is zo goed bevallen in dit prachtige, rustige gebied met veel natuurschoon op 5 km afstand van Souillac. (goed te doen op een gewone fiets. Verder wel van een uitdaging houden of met een E-bike verder). We weten dus niet of we op ons gemak een andere tweedehands caravan gaan kopen! De Gite 'Les pieds dan l'eau'' is te zien op foto 2, 9 en 26 van www.gite.nl . We noemden het 'het huis met de 3 dakkapelletjes). Tijdens warme dagen was het heerlijk afkoelen in het zwembad met water uit de bron en in het huis of onder het met druivenstruiken begroeide terras. En wat hebben we er goed (te) lang geslapen! Vanuit de woonkamer, waar we de eettafel voor het raam hadden geschoven en bij wat minder mooi weer een heerlijk ontbijtje aten met warme broodjes uit de oven, hadden we een mooi uitzicht met bananenbomen, ezels, kippen, het zwembad en forellenbassin en het groen. Ook vanaf het terras op twee plaatsen goed te zien vanaf de heerlijke (lig- en standen) stoelen .
Bij koud weer zelfs de open haard aangedaan, maar de gite is ook heel goed te verwarmen met de elektrische radiatoren als dat nodig is. Het huis heeft nog een originele oude deur en in de woonkamer zie je ook nog de originele oude stenen muur.
Annemieke en Ludo zijn erg gastvrij en altijd in voor een praatje en kunnen je veel vertellen over de waterbronnen die dit gebiedje zo bijzonder maken. Het was heerlijk een wandelingetje te maken (Koert met vakantie-pijp in de mond) waar de pipo-wagens, de studio, het zwembad en de terrassen zich bevinden en natuurlijk het begin van het water De Blagour waar onze hond Abel heerlijke van dronk. Gelukkig deed onze hond niets uit op de af en toe loslopende kippen (maar ze hebben ook een hele mooie grote ren en woning) en heeft hij zich met de andere honden heerlijk vermaakt als een straathondje en lag soms heerlijk languit op het weggetje tussen 'ons huis en het daar schuin onder gelegen wifi-terras' en de andere huizen. Maar het terras daar is voor iedereen want er staan lange tafels en een zitje. Wordt het er te donker dan kan je de 'Amstel-lamp' aanzetten. Je kan er verse eitjes kopen en heerlijke noten en zelfgemaakte forellenpastei en natuurlijke verse forel bestellen bij Annemieke. Een halfuurtje in de oven met van alles en nog wat in en op de buik van de forel en daarna smullen! Verser kan niet! Of gerookt bestellen en verorberen.
Wat een werk hebben Annemieke en Ludo verzet om dit te realiseren en we hoorden dat ze na de zomer weer verder gaan naast hun drukke doordeweekse leven. De zomervakantie is 'Fullhouse' voor hen want dan zijn alle onderkomens bezet.
We wilden nog lang niet naar huis (zelfs na een extra geboekte dag) en het op dat moment natte Nederland, maar overal komt een eind aan, dus kunnen we terug kijken op deze heerlijke vakantie met mooie foto's van veel bezienswaardigheden!