Beral

Bekijk album (15)

"We hebben het heerlijk gehad hier!" Onze stralende gasten zeggen dat Beral is het perfecte vakantieverblijf voor volwassenen en kinderen. Het traditionele 18e-eeuwse boerenhuis, gebouwd in witte Quercy-stenen heeft een eigen zwembad, een groot terras met een pingpongtafel en een barbecue, een boomgaard en een prachtige ligging. Alles is zorgvuldig gerestaureerd, om het originele karakter te behouden, maar met moderne faciliteiten. Het huis ligt tegen een heuvel op het zuiden georienteerd: het terras, het zwembad en de tuin bieden een prachtig uitzicht over de zonnebloemvelden. Binnen is er een grote woonkamer met stenen muren, een traditionele hoekkeuken en een open haard met balken. Aan beide kanten zijn heerlijke slaapkamers, een met een tweepersoonsbed en de andere met een groot tweepersoonsbed en een kinderbedje indien gewenst. Alle kamers hebben uitzicht over de vallei. De badkamer boven is voorzien van een zitbad met een douche en een toilet. Beneden zijn nog twee slaapkamers, beide met antieke tegelvloeren en twee eenpersoonsbedden, en een tweede badkamer. Het huis is smaakvol gerestaureerd waardoor het zijn oude karakter heeft behouden, maar u vindt er de moderne faciliteiten.

Het huis ligt tegen de zuidkant van een heuvel. Er zijn heel veel plaatsjes waar u kunt zitten en relaxen. Achter het huis loopt u via het pad naar een heel zonnig grasveldje met prachtig uitzicht over de omringende valleien en de zonnebloemvelden. Het terras is schaduwrijk, met een barbecue, een tafel en een pingpongtafel. In de tuin vindt u zitjes, tafels, en een hangmat onder de bomen, en een boomgaard met een schommel. Het grote zwembad vangt de hele dag de zon, en er staan ligstoelen, parasols en een douche op zonne-energie.
In Béral, dichtbij het dorp Lascabanes, ontmoet de wijn van Cahors het pruimen- en notenland van Agen. De Cahorswijnen rijpen op de kalrijke hoogten en in de dalen van de Lot, waar de vele kastelen op de heuvels staan. Dit is een echt 'bastideland', waar eindeloos gevochten is tijdens de kruistochten. In deze tijd vindt u in de vredige dorpjes de lokale markten waar u vlees, kaas (Rocquefort is niet ver van hier), groenten, antiek en nog veel meer kunt krijgen.
Het landschap is ook zeer geschikt om te wandelen en te fietsen. Vanaf Béral kunt u direkt de eikenbossen inlopen of de pelgrimstocht van St Jacques de Compostela (GR65) volgen, die op minder dan anderhalve km hiervandaan ligt.
Dichtbij ook ligt Montcuq, op 8 km, met winkels, een bioscoop en cafés op het dorpsplein, overdag net zo romantisch als 's avonds. Ook zijn er attracties zoals kajakken op de rivieren de Lot en de Célé, de grotten van Pech Merle met hun 15 000 jaar oude schilderingen, het museum van Toulouse Lautrec in Albi, en het prachtige klooster en de kathedraal van Moissac.

In de omgeving zijn verschillende markten waar u de plaatselijke verse producten zoals kaas, groente en wijn kunt kopen.
We zitten hier in het wijngebied van de Cahors, waar de ' zwarte wijn' wordt gemaakt - heerlijk bij de cassoulet.
Verder zijn hier heel goede restaurants, van de familiekeuken tot Michelinsterren en tegen een uitstekende prijs-kwaliteitsverhouding.

Vanaf Béral kunt u direkt de eikenbossen inlopen of de pelgrimstocht van St Jacques de Compostela (GR65) volgen, die op minder dan anderhalve km hiervandaan ligt.
In Cahors en op verschillende andere plaatsen aan de rivieren kunt u kanoen. Het plaatselijke VVV kan u meer inlichtingen verstrekken. Ook is er een plaatselijk zwemmeer, net aan de andere kant van Montcuq.

Ook de bijzondere dorpjes zoals Lascabanes, Lauzerte en St-Cirq-Lapopie zijn een bezoekje meer dan waard. U vindt er ook goede retaurants. Ook Montpezat-de-Quercy, Rocamadour en Figeac moet u eigenlijk niet missen.

In het gebied zijn ook belangrijke grotten, waarvan de twee bekendste de Gouffre de Padirac met enorme kamers en ongelooflijke rotsformaties (ten noorden van Gramat), en het enorme ondergrondse dorp van Pech Merle, met zijn prehistorische schilderingen en de sporen van de eerste mensen.
Het meest interessante kasteel in de nabijheid is het Chateau de Bonaguil, bij Fumel, waar middeleeuwen en renaissance samensmelten.
Verder zijn er verschillende musea en abdijen om te bezoeken.

2018:
Tot de week van 18 mei:: €950
18 mei - 6 juli : €1400
6 juli - 1 september: €1700
1 september -26 october: €950
Vanaf 26 october: €600

  • Borg € 250,00
  • Schoonmaakkosten (verplicht) € 100,00

Beschikbaarheid van 'Beral'

Richard Evans heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 16 dec 2018

Beral heeft 2 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

8,5
Patrick Debacker

We hebben 2 weken verbleven in Béral. De gastheer en gastvrouw zijn vriendelijk en behulpzaam.
Het is een prachtige omgeving, maar het weer moet zeker ook meezitten.
We hebben een aantal dagen grijs weer gehad, maar het werd helemaal prachtig als de zon straalde aan een volledig blauwe lucht. Het mooie en verwarmde zwembad is super.
De rust van de omgeving is zeker een pluspunt, anderzijds ben je snel een uur of meer onderweg met de wagen als je iets wilt bezichtigen. Een aanrader als je van de rust houdt in een prachtige omgeving.

We hebben een zeer fijne week in Beral achter de rug.
Het zwembad is fantastisch. Mooi terras met bbq. Prachtig uitzicht!
Mooie omgeving waar je verschillende leuke activiteiten kan doen!