Le Levat

Bekijk album (41)

Deze idylisch en prachtig geheel vrijstaande en vrijgelegen ruime boerderij, stamt uit eind 18e eeuw (1780) en is zeer recentelijk geheel gerestaureerd.( wij wonen op een 17 km afstand ; dit is een volledige prive vakaniehuis er verblijft of woont verder niemand anders op het terrein ) Deze woning is van alle gemakken en luxe voorzien en met 4 personen heeft u alle ruimte. Via de voordeur komt u in de zeer sfeervolle woonkeuken waarvan hier de binnen muren van z.g. Pierre jaune zijn ( gele natuurstenen.)

In de keuken staat een wasmachine, een ruime eettafel, een koelvriescombinatie ( Miele), magnetron,hetelucht oven met grill, waterkoker, inbouwgasplaat met afzuigkap, een Senseo en een koffie apparaat. Hier een lottoise openhaard schouw met grote houtkachel.

De ruime keuken brengt u ook in de woonkamer. Hier zijn de muren ook in “pierre jaune” evenals in de keuken hier ook een houten eiken balkenplafond, alsmede een gerestaureerde Quercy openhaard schouw met grote houtkachel.

In de woonkamer staat een platte breedbeeld televisie met HD schotelontvanger. U kunt hier alle nederlandse zenders in HD kwaliteit mee ontvangen.( ook franse en 150 andere zenders) Tevens is er een stereo installatie met CD speler en een separate DvD speler.

De stenen trap in de woonkeuken brengt u naar de eerste verdieping. Hier vindt u een badkamer en twee slaapkamers zeer karakteristieke slaapkamers. De eerste grote slaapkamer heeft een 2-persoons Frans baskisch bed (140x200) met een latten bodem. Daarnaast zijn er in deze slaapkamer nog de authentieke eiken balken en natuurstenen muren. De andere slaapkamer, heeft ook natuurstenen muren en twee keer een 1-persoonsbed (90x200). Via de overloop komt u in de Provençaals blauwe badkamer met wit sanitair. Hier is een douche, vaste wastafel en toilet. Alle bedden zijn voorzien van dekbedden en lattenbodems.

Deze boerderij heeft een unieke ligging kijkend op de Theze vallei. Dit is werkelijk een uniek vergezicht. Het grote terras (40m2) achter dit vakaniehuisis voorzien van tuinstoelen met tuintafel, parasol, lafuma ligstoelen en barbecue. Het kan geregeld voorkomen dat de koeien om het huis lopen. Ook is er een veranda met terras van 10m2. Het gehele land (4.500 m2) is omheind en kan worden afgesloten door een metalen hek. Zeer prettig als u kinderen of een hond heeft.

Het departement le lot ligt in de Quercy. Dit is een streek die grenst aan de Perigord (ten noorden) en de Auvergne (ten oosten). In het zuiden grenst de Quercy aan de Armagnac. Onze gite ligt iets ten noorden van de rivier Lot, een gebied dat men ook wel de haut Quercy noemt.

Het is een grensgebied en dat maakt het gebied des te meer interessant. De “Causse” een golvende kalkvlakte gevormd door de zee aan de westzijde en aan het begin het “Massif Central” Het bergland is gevormd uit het magma aan de oostzijde. Dit alles biedt een zeer grote variatie aan landschappen en cultuur. Het klimaat wordt aan de ene kant beïnvloed door de Atlantische oceaan en aan de zuidzijde door de Pyreneeën. Ook het bergland richting het oosten heeft zijn invloed.

Dit alles vormt een weersgesteldheid dat zich kenmerkt door warme zomers en milde winters. Het voorjaar kan hier zijn intrede al doen begin maart, terwijl het najaar wel kan duren tot eind oktober. De z.g. Gevoelstemperatuur ligt hier aanzienlijk hoger dan in overige delen van het zuiden van Frankrijk. Dit heeft mede als oorzaak dat dit gebied voor een groot deel in de luwte ligt van de Pyreneeën waardoor er relatief weinig wind waait. Hooguit tussen de middag een mistral wind, maar dit geeft zomers juist een heerlijke verkoeling.

Door deze luwte is het najaar hier zeker uniek te noemen, de bladeren rotten hier voornamelijk van de bomen terwijl ze in het noorden door diverse najaarsstormen van de bomen waaien. De verkleuring hier, is werkelijk heel bijzonder.

Het departement Lot staat bekend om zijn gezellige plattelands restaurantjes, en men beweert dat dit een van de beter keuken van Frankrijk is. De keuken kent hier veel specialiteiten, zoals “Confit de Canard en Magret de Canard. Verder staat de Lot bekend om zijn heerlijke gebak en wereld beroemde notentaarten. De vallei van de rivier de Lot is zeer rijk aan natuurschoon en cultuur. Na Parijs is dit het oudste gebied van Frankrijk en zijn hier onlangs grotten gevonden uit de prehistorie.

Men kan in dit gebied honderden, zo niet duizenden verschillende insecten, bloemen, fossielen en vogels aantreffen. Deze indrukwekkende natuur zal voor u zeker een garantie zijn van een zeer ontspannen vakantie in het mooiste gebied van Frankrijk.

Een bezoek aan de prachtige grotten in de omgeving is zeker een aanbeveling. Daarnaast bestaat er de mogelijkheid om bijzonder mooie en cultuur interessante wandelingen te maken. Een van die wandelingen brengt u naar het wereld beroemde kasteel “Chateau Bonnaquill”.

Ook kunt u vanuit de woning diverse wandelingen maken over oude pelgrim paden ( die ook naar Santiago de Compostella gaan). Op een afstand van 3 kilometer van de woningen vindt u ook nog de overblijfselen van een oude pelgrims kerk. De flora en fauna zult u zeker leren kennen van Europa’s “mooiste land”.

Ook Puy L’Eveque is zeker de moeite waard om te bezoeken. De wereld beroemde wijnstad Cahors vindt u op eeen afstand van 40 minuten rijden. Een zeer gezellige Bougondische stad, welke vooral door de weeks uitnodigt om te bezoeken. Vanaf de boerderij zijn er diverse mogelijkheden om te wandelen via wandelroutes welke door middel van diverse kleuren worden aangegeven. Sommige zijn wel 20 km lang, maar u kunt ook kortere wandelingen maken. Wandelkaarten kunt u kopen bij de VVV in Fumel (Departement Lot et Garonne), anders in Puy L”Eveque. (Departement Le Lot).
Zeer zeker een aanbeveling is, het bezoeken van de wereldberoemde stad Rocamadour en de vele grotten in de omgeving.

Er bestaat de mogelijkheid tot het bezoeken van de beroemde wijnhuizen, waar dit gebied rijk aan. Ook kunt u bij de vele wijn Chateau’s wijn halen, zowel een Vin du Table als een Vin de Cahors. In de directe omgeving vindt u tientallen wijnhuizen.

Op een afstand van acht kilometer vindt u het stadje, Fumel. Hier is alles verkrijgbaar: o.a. diverse grote supermarkten, bakkers etc.In het dorpje Montcabrier 2.5 kilometer van deze woning vandaan is een traditionele bakker waar u ook de eerste levensbehoeften kunt krijgen.Ook kunt u hier gratis gebruik maken van de tennisbanen ( bestemd voor bewoners en tijdelijke bewoners)

De rivier Lot loopt ook langs dit stadje en stroomopwaarts vindt u het dorpje “Duravel”,. Hier kunt u kano’s, fietsen mountainbike’s etc. huren. Ook is er de mogelijkheid om een georganiseerde tocht te maken, onder begeleiding. In het plaatsje Prayssac zijn diverse leuke restaurants waar u goed kunt eten en is er op de zaterdag een leuke markt om de kerk. (Foldermaterial vindt u in de Gite!)

Mogelijkheden om te zwemmen vindt u in o.a. Fumel hier is een zwembad. Een Golfbaan kunt u op 5 minuten rijden vinden, 9 holes. Frayssinet le Gelat een dorpje op een afstand van 15 minuten kunt u in een bronwater rivier zwemmen.Er is ook een strandje.U kunt ook naar Catus of Cazals om te zwemmen. Paardrijden onder begeleiding, kunt u bij een manege die tochten organiseert, ook op een afstand van 15 minuten. (Klik eens op onze prive homepage voor meer activiteiten!!)

Wij kunnen ons goed voorstellen dat het huren van een franse boerderij voor de vakantie, bij iemand die u nog niet kent, vragen oproept. Terecht want u zoekt zoveel mogelijk zekerheid dat uw vakantie een succes zal worden. Maar zoals u zekerheid zoekt, zoeken wij dat ook. Het is nogal wat om “vreemden” zomaar in je huis te laten, waar je de afgelopen jaren toch wel je hart, ziel en energie in hebt gestoken. Wij vinden het heel plezierig als anderen hier ook van kunnen genieten. De reden waarom ik ook telefonisch contact met u leg is om even persoonlijk contact te hebben. Ik denk dat dit voor beide partijen heel plezierig is.

Deze gite heeft het officiele franse statuut "Meuble de Tourisme" dit wil zegen dat ze door een onafhankelijke instantie is bezocht, gecontroleeerd en goedgekeurd en voldoet aan de eisen het zg. le classement du meuble de tourisme
gratis onbeperkt intermet, WiFi

verhuurd vanaf maart tot januari
incl: energie, reserverings -en administratiekosten
eindschoonmaak €50,00

VROEGBOEKKORTING SEIZOEN 2019
BOEK NU VOOR HET SEIZOEN 2019 EN ONTVANG OP DE TWEEDE EN DERDE WEEK 10% KORTING
Dit geldt voor al onze vakantiehuizen !!
We hebben alweer enkele weken verhuurd voor 2019
Mocht u verder nog vragen hebben dan vernemen we die graag van u, graag tot snel, Bel of mail 0033 635 96 37 47 / info@fransegites.eu
DEZE ACTIE IS GELDIG TOT 1 februari 2019

prijzen 2018-2019
voorseizoen 6 januari-20 april €299,00
laagseizoen 20 april- 1 juni €349,00
Halfseizoen 1 juni -6 juli €389,00
hoogseizoen 6 juli-24 augustus €589,00
halfseizoen 24 augustus-21 september €389,00
laagseizoen 21 september-19 oktober €349,00
naseizoen 19 oktober-1 november €329,00
* eindschoonmaak €50,00
gratis en onberperkt internet

  • Borg € 200,00
  • Schoonmaakkosten (verplicht) € 50,00
  • Beddengoed - per persoon (optioneel) € 7,50
  • Handdoeken - per persoon (optioneel) € 7,50

Beschikbaarheid van 'Le Levat'

Rob Teeuwen heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 06 jan 2019

Le Levat heeft 9 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

Heerlijk rustige omgeving en meer als genoeg ruimte.

heerlijk huisje, alles aanwezig wat er zou moeten zijn. De tuin was goed afgesloten zodat we geen omkijken hadden naar de hond. Manlief heeft veel gefietst in de omgeving en was daar zeer tevreden over. Rondom het huisje was meer dan genoeg ruimte om zowel in de zon als in de schaduw te zitten. Indien gewenst is er
genoeg te doen in de omgeving. Vooral het avond Markt in Montcabrier is echt een aanrader. Wij komen zeker nog een keer terug, Brenda

Bezocht in mei 2018

Zal ik dan maar beginnen in het nieuwe seizoen!

Het was weer fantastisch weer goed, temperatuur goed ( hout meegenomen om te stoken maar was niet nodig) stilte goed, kortom…….. We zijn hier nu een keer of 5 geweest maar nooit de moeite genomen om in de “pen “ te klimmen Al het goede van de omgeving en het huis en alle andere berichten die wij hebben mogen lezen in de gastenboeken hier vanaf 2002 hebben wij niet aan toe te voegen. Wij nemen vanavond nog een wijntje en morgen weer op naar de kust van Scheveningen, ook leuk !
Wederom dank Rob,

Theo en Ingrid

Bezocht in juni 2017
Wim en Marion Burger

Een heerlijke vakantie gehad in Le Levat. Het huis ligt prachtig, héél rustig en in een schitterende omgeving. Het is gezellig en autenthiek ingericht, maar wel van alle gemakken voorzien. De eerste week was het weer een beetje wisselvallig, maar in de nabije omgeving is genoeg te zien. We hebben de houtkachel in de kamer nog lekker 2 avonden gestookt. Van Rob een tip doorgekregen over een goed restaurant, waarvoor nogmaals onze hartelijke dank. De laatste anderhalve week was het heerlijk weer, dus toen bood het fijne terras alles wat we wensten. Boodschappen deden wij in Puy 'l Eveque en Prayssac, prima te doen.
Kortom ...voor herhaling vatbaar.
Vriendelijke groet Wim en Marion uit Almere

Beste Rob,

Wij vonden het zeer leuk jou ontmoet te hebben en ook hebben wij genoten van onze vakantie in Le Levat.
Mooie en rustige omgeving en het huis is goed verzorgd. Wij voelden ons er al na 1 dag thuis.
De locatie bood ons ook vele mogelijkheden en wij hebben dan ook diverse sites en musea bezocht.
Of zo maar rond gereden om van de mooie uitzichten of prachtige dorpjes te genieten.

Wij komen in de toekomst zeker weer eens terug naar Le Levat en zullen dan contact met je opnemen.

tot ziens.

Hartelijke groeten

Margreeth en George Cornelius

Bezocht in juli 2014

Wij willen ons graag aansluiten bij de vorige schrijvers en delen hun mening over het huisje en de omgeving. We hebben ontzettend genoten van de rust en de natuur. Jullie hebben echt eer van het vele werk dat jullie verricht hebben. We hopen dat vele huurders na ons net zo zullen genieten als wij hebben gedaan. en wie weet tot een volgende keer.

Familie Marinesse,