Le Chat Qui Rit

Bekijk album (32)

De fermette ''Le Chat Qui Rit'', renovatie begin maart 2011 voltooid, is gelegen in Les Plasses, nr 26 Chemin des Monges, Les Plasses, 46300 Payrignac. Het oorspronkelijke gedeelte van het huis is opgebouwd uit streektyperende Bouriaanse okergele kalkstenen, pierres de soleil en dateert uit ca.1700. Het bevindt zich op een eigen terrein van de naastgelegen bewoner/eigenaar van 5 hectaren, met uitzicht op een walnotenboomgaard aan de ene kant en aan de andere kant op de heuvels. Men komt binnen via een oude stenen trap, die naar het noordelijk gelegen terras leidt en vandaar naar de ingang. De veel warmte uitstralende historische woning bestaat uit een ruime woonkamer met een moderne, comfortabele lounge/zithoek(tot een tweepersoons bed uitklapbaar). Er is een grote originele stenen open haard, waarin een houtkachel is geplaatst. De originele stenen gootsteen bevindt zich onder het linker raam. Via een hoge stenen boogdoorgang betreed je de nieuw aangebouwde ruimte, waarin gelegen een grote woon/eetkeuken, wc en een ruime comfortabele badkamer met inloopdouche. De originele rustieke stenen muur/haard van de oude ruimte bevindt zich in spiegelbeeld in de nieuwe uitbouw, cq. keuken/badkamer. Vanuit de keuken leiden terrasdeuren naar het zuidelijk gelegen terras, waar volop te genieten valt van een prachtig uitzicht en mooie zonsondergangen. Via een houten trap in de woonkamer bereik je de vide, waar zich een comfortabel tweepersoons bed bevindt onder het schuine dak. Dit slaapgedeelte heeft ook die typerende originele okergele stenen muren, waarin zich authentieke duiventillen(pigeonniers) bevinden, zo eigen aan deze streek. Vanuit het bed kan je via het grote dakraam de prachtigste sterrenhemels aanschouwen.

Aanwezig:
Terrasmeubelen, parasol, barbecue, beddengoed, hand-en theedoeken, strijkbout, compleet ingerichte keuken, radio/cd speler en een houtgestookte gietijzeren kachel.

2 fietsen beschikbaar

Een goed gevulde boekenkast!

Het vakantiehuis bevindt zich in Les Plasses, 24 Chemin des Monges, 46300 Payrignac enligt 8 km ten noorden van de levendige Middeleeuwse stad Gourdon en op 10 km van de welbekende rivier de Dordogne, in het departement de Lot, met nog een onbedorven natuur en in een gebied met vele bossen, rivieren, kastelen en grotten. Op 6 km afstand liggen de unieke grotten van Cougnac met haar prachtige muurtekeningen(302 stuks) uit 23.000 en 12.000 v. Christus. Vanuit het hoogste uitkijkpunt in Gourdon, net boven de hoge kerktorens van St-Pierre, heb je een fantastisch uitzicht over de wijde omgeving.

Steekwoorden: truffels, aardbeien, asperges, meloenen, cantharellen, geitenkaas, saffraan, walnoten, foie gras en de onvergetelijke Cahors en Bergerac wijnen. Alleen al in de directe wijde omgeving zijn een 48 tal wijnhuizen/kastelen/caves te bezoeken met hun eigen proeverijen.

Op 6 km afstand liggen de unieke grotten van Cougnac met haar prachtige muurtekeningen(302) uit 23.000 en 12.000 v. Christus. In de vele meertjes met strandjes in de omgeving kan gezwommen worden. In het 4 km verderop gelegen Groléjac, gelegen aan de Dordogne, kan men een kano of kayak huren en de rivier afzakken met een schitterend uitzicht op de vele historische stadjes en kastelen gelegen aan de rivier. Vanuit het 10 km verderop gelegen Domme kan je een vliegtuigje huren of met een luchtballon de omgeving vanuit de lucht bewonderen, speciale tochten om de vele kastelen te in al hun grootsheid te bekijken. In Payrignac zijn tennisbanen aanwezig. Op 6 km afstand is er voor de verwende golfer plezierig een balletje te slaan bij het kasteel van Montfort. In de omgeving van Martel, alsook Cahors, op ca. 40 km afstand, kunnen per stoomtrein mooie toeristische trajecten via oude herstelde sporen afgelegd worden. Buiten een bezoek aan de vele kastelen, zijn er ook prachtige tuinen en specifieke musea te bewonderen. En niet te vergeten de plaatselijke markten met hun regionale producten, de vele rommelmarkten(brocantes en vide-greniers). Vooral in de zomermaanden zijn er de muziekfestivals en een groot aantal locale feesten.

coördinaten GPS N: 44.77956
O: 001.32698
Les Plasses, 24 Chemin des Monges, 46300 Payrignac

Beschikbaarheid van 'Le Chat Qui Rit'

Deanne en Jelle Kat heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 14 jan 2019

Le Chat Qui Rit heeft 8 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

9,1

We waren al erg enthousiast door de foto's en de werkelijkheid is nog leuker, met de temperaturen, de gezellige ontvangst en de rust en stilte van de omgeving erbij. Het huisje is met veel liefde en deskundigheid gerestaureerd. Het is echt een pareltje in de Lot. Wij hebben hier genoten van fietsen en wandelen in de prachtige omgeving, door de heuvels en dorpjes. Hele mooie streek.

We hebben een heerlijke week doorgebracht in deze gite. Hartelijke ontvangst door Deanne en Jelle, mooie en compleet ingerichte gite met veel privacy en op fietsafstand zijn diverse leuke stadjes en bezienswaardigheden.

Merci a Deanne et Jelle pour leur accueil !
Nous avons passez une super semaine dans ce gîte cosy, très agréable dans un endroit tranquille au milieu des bois, non loin des sites touristiques à visiter .
A recommander vivement !

We hebben genoten van de prachtige plek en de smaakvolle inrichting van het huis. Er was aandacht voor kleine details zoals het tasje met walnoten als welkom en de verse bloemen op tafel. Hoewel het weer wat tegen viel was er in de omgeving genoeg te zien en te beleven om dit tot een geslaagde vakantieweek te maken. Het contact met Deanne en Jelle was aller hartelijkst.

Met 2 vriendinnen ben ik heel hartelijk en gastvrij ontvangen door Deanne en Jelle.
De sfeervolle inrichting van "Le chat que rit" is van alle gemakken voorzien met 2 terrassen , waar het goed vertoeven was onder een grote parasol.
Het uitzicht op de groene tuin in het landschap geeft rust, en in de avond is de sterrenhemel adembenemend.
Ik heb een prachtige wandeling gemaakt naar een nabij gelegen dorpje , langs bloemrijke paden met vlinders en vogelgeluiden. Slecht's 10 minuten rijden met de auto ligt het historisch stadje Gourdon.
Het uitzicht langs de hoger gelegen stadsmuur is de moeite waard, een sportieve klim is daarvoor nodig, om vervolgens te genieten van een lekker etentje in een gezellig restaurant.
Kortom , ik heb genoten van een heerlijke vakantie met goed weer in Le chat que rit!
Mede door het hartelijk en liefdevol ontvangst van Deanne en Jelle is het een blijvende herinnering.