La Terrasse

Bekijk album (17)

Het dorpje St. Pierre Toirac ligt in de Vallee du Lot., 13 km. vanaf Figeac. Het gevarieerde landschap is heuvelachtig met hoogvlaktes en steile hellingen en een bosrijke vallei. Op de akkers wordt mais en tabak verbouwd. Op de kaart van google earth ziet U een spoorlijn achter ons huis. Deze wordt al lang niet meer gebruikt en zal in de toekomst ook niet meer gebruikt gaan worden. De herten hebben er een mooi wandelpad van gemaakt.
In de buurt liggen enkele toeristische plaatsen die het predikaat - l’un des plus beaux villages de France - hebben gekregen, o.a. Rocamadour, Cordes, Conques en St. Circ Lapopie. Figeac is nog authentiek Frans, historisch interessant en zorgvuldig gerestaureerd. In de omgeving ligt de Chemin de Saint Jacques de Compostelle, de beroemde pelgrimsroute naar Spanje.

De streek kenmerkt zich door een groot assortiment aan kazen, waaronder de beroemde geitenkaas van Rocamadour (cabecou). Andere specialiteiten zijn: eendenborst, foie gras (ganzenlever), truffels, noten, saffraan en heerlijke meloenen uit de streek. Ten westen van Cahors zijn mooie wijnchateaus. Figeac heeft volop restaurants, maar in Beduer (8km) en Villeneuve (14km) kun je ook uitstekend eten. Op sfeervolle markten o.a. op zaterdag in Figeac en op donderdag in Villefranche de Rouergues is een ruim aanbod aan specialiteiten en vooral verse regionale producten.

Vanuit ons terrein kunt U wandelingen maken door de vallei of over de hoogvlaktes. Er zijn prachtige wandelroutes te verkrijgen bij de VVV (office de tourisme) in Figeac en in de overige plaatsen. Door de Vallee du Cele is het heerlijk fietsen, het beste op Uw eigen fiets, het is er vlak en er is weinig verkeer. Golfen kan in St. Cere, een prachtige golfbaan met 9 holes. In de nabije omgeving zijn grotten te bezichtigen, o.a. Gouffre de Padirac en de beroemde grotten van Lascaux. Vissen kunt U in de rivier de Lot, op loopafstand van de gite.

Ons huis is makkelijk bereikbaar via de autobaan Parijs richting Toulouse, afslag 56 richting Figeac. In Figeac bij het eerste stoplicht rechtsaf de brug van de rivier de Cele over. Direct na de brug rechts af richting Vallee du Lot. U bent nu op de D662. Enkele km‘s buiten Figeac buigt de D662 naar links, richting Vallee du Lot blijven volgen. U komt langs Faycelles (geniet van het uitzicht over de vallei) en Frontenac. Bij het bordje St. Pierre Toirac ziet U links ons huis liggen. Vanuit midden Nederland is dit ongeveer 1100 km. Als U geen GPS heeft is het handig om deze routebeschrijving uit te printen. Coördinaten:N 44-31-692 E 1-57-687.
Het zwembad is geopend van 15 mei tot 15 september.
De prijzen zijn inclusief electra, water, verwarming, linnengoed en schoonmaak etc. Betaling bij reservering 20 % van het totaalbedrag. Wij verwachten dat U de gite veegschoon achterlaat en het afval heeft weggebracht.
Aankomst: zaterdag na 16.00 uur, vertrek zaterdagochtend voor 10.00 uur, of indien anders als dat is afgesproken.

laagseizoen: mei - 445 euros
halfseizoen: juni en sept. - 495 euros
hoogseizoen: juli en aug. - 595 euros

Beschikbaarheid van 'La Terrasse'

Let op! Nollie en Frans Eeftink heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 12 jan 2019

La Terrasse heeft 46 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

8,4

Prachtig gelegen leuk vakantiehuisje. We hadden heel mooi nazomerweer dus het ruime terras en het zwembad kwamen goed van pas. Het nabij gelegen stadje Figeac is bijzonder mooi. Alleen de weg ernaartoe al. Er is genoeg te doen en te zien in de omgeving, mooie natuur, grotten, leuke plaatsjes en volop gelegenheid om te wandelen of fietsen. Zeer attente en aardige gastvrouw en gastheer. Het was een erg leuke vakantie. Kwalificatie: zeer goed.. Dat verplicht een cijfer geven vinden wij eigenlijk niet zo nodig.

Dit vakantiehuis en de streek zijn zeker een aanrader.
Alles wat je nodig hebt is aanwezig in het huisje.
Nollie en Frans zijn twee aangename en zeer gastvrije mensen die het verblijf nog aangenamer maken.
Voor een zeer correcte prijs krijg je de rust en pracht van hun domein in de LOT vallei.
Onze dochter was helemaal gek van het grote zwembad met als hoogtepunt het nachtzwemmen.
Zeker de moeite waard!

Ageniet en Jan Wim

Beste Nollie en Frans,
Bedankt voor het heerlijke verblijf in "Le Fournil". Een fijne plek om je vakantie door te brengen. We denken met genoegen terug aan het plekje onder de hazelnootbomen, waar we in de schaduw fijn konden lezen. En het mooie zwembad voor een verkoelende duik. Maar ook aan jullie vriendelijkheid en gastvrijheid. Echt een aanrader!

Hallo Nollie en Frans,

We hebben een lekker ontspannen weekje gehad bij jullie. Le Fournil is een mooie Gite die van alle gemakken is voorzien. Het terrein met de andere Gite en jullie huis zien er fantastisch en goed onderhouden uit. Het zwembad was heerlijk en ook een hele fijne verkoeling in deze hete periode. We hebben genoten van jullie gastvrijheid en de mooie streek met de geweldige natuur en leuke dorpjes/stadjes. We hadden wat meer willen wandelen, maar daar was t toch echt te warm voor.

Nogmaals bedankt voor alles,

Groetjes Kirstin, Kjell en Annelou

Hans, Antoinette, Wim en Mariet

Hallo Nollie en Frans,

Wat hebben wij het fantastisch gehad bij jullie. Een paar heerlijke weken bij ontzettend gastvrije mensen. Een diner op de dag van aankomst. Jullie prachtige tuin het mooie zwembad de rust en de prachtige omgeving. We hebben heel wat plaatsjes bezocht die echt de moeite waard waren.
Bedankt het was een super vakantie.