Le Gobelin

Bekend bij Gites sinds 2016
Bekijk album (23)

Als je de lange oprijlaan oprijdt weet je meteen dat je hier met vakantie bent, de rustige sfeer van vroeger komt meteen naar boven. Veel groen, en de eeuwenoude gebouwen laten je meteen weten dat dit een bizondere plek is.
Na eerst de smeedijzeren poort te zijn gepasseerd rij je door tot aan de stenen poort vlak voor het grote woonhuis, in de streek bekend als het Château van Sérignac . Het is een eeuwenoud landgoed waarvan we de geschiedenis vanaf 1500 kennen.
En daar is het dat je gaat verblijven. Op de eerste verdieping van dit Château vind je de Gobelin. Je komt er via de monumentale hoofdingang door het indrukwekkende stenen trappenhuis van voor 1757.
Intussen kijk je je ogen uit naar de tuin, een stijltuin met buxushagen en een groot wandelpark erachter uit 1850. Overal staan er bankjes waar je lekker kunt zitten lezen, doezelen temidden van de beelden en kabouters.

Zodra je het appartement binnen komt voel je de luxe van het Château. De salon met zijn authentieke tegelvloer en open haard met imposante schouw brengt je meteen naar de achttiende eeuw. Hier kun je op de lekkere bank, met een glas in de hand, wegdromen over hoe het hier vroeger geweest moet zijn; leger-officieren in hun rode uniformen met de sabel aan de heup (we hebben er één gevonden!).
Vanaf hier heb je een prachtig uitzicht op het sprookjesbos en het gazon met buxus-hagen. Wat een mooie manier om je vakantie te beginnen!

Door de moderne jaren-50 stijl open keuken kom je in een brede gang. Daar heb je de ruime badkamer met prachtige design douche en wastafel, afgezet tegen de natuurstenen muur.

Aan weerszijden van de badkamer zijn twee slaapkamers, beide met open haard. De blauwe slaapkamer aan de tuinkant heeft een prachtig uitzicht op het sprookjesbos en slaapt 3 personen, de andere, voor twee persone,n met het Frans balkon kijkt uit over het dorp en verder.

Pak de picnic-manden en geniet van je eigen zonnige plek in de stijltuin, lekker bij de buxushaag,met picnic-tafel, ligstoelen, barbecue en parasols in de tuin, afgeschermd door de buxushaag.

Sérignac is een klein dorp in het departement Lot. Het telt 300 inwoners, waarvan er 45 in de dorpskern (Le Bourg) wonen. Het ligt in het noordwesten van het departement Lot, dicht bij de departementen Dordogne, Lot et Garonne en Tarn et Garonne, in de landstreek Quercy Blanc. Hat landschap is een kalkplateau, doorsneden met dalen die in vele jaren zijn uitgesleten door wat nu kabbelendebeekjes zijn.

Wij wonen midden tussen de wijngaarden van de Cahors. Wjnproeven bij een van de vele chateaus, zoals
Latuc, le Théron is dan ook één van de grote trekpleisters. Bij Château Latuc kun je uitleg in het Nederlands krijgen.

Smakelijk eten in een van de vele restaurants, van eenvoudig landelijk tot haute cuisine. Dichtbij is een werklui/chauffeurs-restaurant, een belevenis om niet te missen. In het dorp zelf is een klein restaurant met bar.

De typische gerechten zijn vaak met eend, van eendenborst tot verse eendenlever. Befaamd is de salade Quercynoise - een volledig palet van de producten uit de streek.
Een bijzondere belevenis is de Marché Gourmand. Dat is werkelijk iets bijzonders: op het dorpsplein staan ca 6 -10 locale boeren (kaas, eend, fruit, wijn uiteraard) waar je kunt kopen wat je lekker lijkt om ter plaatse, aan lange tafels van te genieten. Het begint meestal om 7 uur ‘s avonds, de sfeer is geweldig en het duurt tot laat!

In de direkte omgeving kun je lange en korte wandelingen en fietstochten maken, gemakkelijk over het plateau of meer inspannend door de valleien. Beschrijvingen van de wandelroutes zijn aanwezig, de fietsroutes zijn duidelijk gemarkeerd. Ook aan de liefhebbers van de ATB is gedacht, die aktiviteit wordt dan ook druk beoefend.
Wil je kano-varen op de Lot (op 12 km) dan kun je daar een bootje huren voor een heerlijk tochtje over het water.

TV/DVD installatie (Franse zenders) à € 15/week

  • Schoonmaakkosten (verplicht) € 30,00
  • Beddengoed - per persoon (optioneel) € 10,00
  • Handdoeken - per persoon (optioneel) € 5,00

Beschikbaarheid van 'Le Gobelin'

jan van gils heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 06 jan 2019

De bezoekers van Le Gobelin hebben nog geen recensies geschreven