La Rive Bleue

Bekijk album (45)

Bienvenue in ons heerlijke vakantiehuis La Rive Bleue!
Het huis met privézwembad is direct gelegen aan rivier de Lot en staat op 4000 m2 grond, is zeer luxe ingericht en is geschikt voor maximaal 8 personen. Ideaal voor b.v. 2 gezinnen met kinderen. Nieuw aangelegd vanaf 2019: Natuurgebiedje met vogelkijkhut en vennetje voor het observeren en fotograferen van wild en vogels!

De villa is zeer luxe ingericht en is geschikt voor maximaal 8 personen. De ruime gezellige woonkamer heeft een groot balkon met prachtig uitzicht over rivier de Lot. De grote woonkeuken beschikt over alle denkbare apparatuur zoals een koel/vriescombinatie, vaatwasser, gasfornuis, combimagnetron, filterkoffieapparaat, senseo en waterkoker. In de bijkeuken staan een wasmachine, een droger en een droogrek.
Vanuit de woonkeuken kan men via de openslaande deuren het overdekte terras betreden. Op dit terras is het heerlijk vertoeven. In comfortabele stoelen aan de lange eettafel kan men in de ochtendzon heerlijk ontbijten en in de late uurtjes met een glaasje wijn uitgebreid tafelen.

De woning heeft 4 sfeervol ingerichte slaapkamers waarvan 2 slaapkamers met een eigen badkamer (en-suite).
In het souterrain staan o.a. een voetbaltafel en 2 fietsen en zijn er diverse spelattributen aanwezig.
In de achtertuin is een privézwembad aanwezig met een kindvriendelijk alarm en bevindt zich rondom het zwembad een groot zonneterras met ligbedden en parasols. Uiteraard is er ook een BBQ aanwezig. In de achtertuin is een speelveldje met een klein stukje bos waar de kinderen kunnen spelen. Er is genoeg ruimte om bijvoorbeeld te voetballen of te badmintonnen. Voor de kleinere kids is een speeltoestel met schommel en glijbaan en een zandbak aanwezig.

Als u het landweggetje oversteekt komt u bij een groot stuk privétuin dat direct aan de rivier grenst. Deze tuin is helemaal beschut met o.a. een bamboebos en is alleen voor onze gasten te betreden. Er bevindt zich een ruime hoek-loungeset met overkapping, een picknicktafel, een ruime eethoek met 8 stoelen en parasol en een stenen BBQ. Er zijn twee vlonders aanwezig waarvandaan men kan vissen. Ook liggen er diverse kano's én een visbootje, maak er gebruik van, ze liggen er voor U! Een stille buitenboordmotor is eventueel te huur. Sportvisser kunnen hier hun hart ophalen. Hier wordt de échte Lotkarper gevangen maar ook baars, meerval, barbeel en vele andere vissoorten.
Naast vissen wordt er ook een grote variëteit aan vogels waargenomen zoals de ijsvogel, witte reigers, de kwak en soms zelfs de kraanvogel!

Sinds 2019 is op het achterland een natuurgebiedje met een échte vogelkijkhut en vennetje gerealiseerd. Hier kunt u in alle rust het wild en de vele vogels observeren en fotograferen!
Niet zelden zijn er reeën, zwijnen, vossen en dassen waargenomen, maar ook vele vogelsoorten zoals de appelvink, putter, glanskop, groene specht, gele kwikstaart, hop, buizerds, uilen etc.
Afmeting vogelkijkhut circa 4.00 x 2.00 m en is geschikt voor max. 4 personen, elektra aanwezig, comfortabele zitmogelijkheid met kussens, zeer laag standpunt mogelijk (men kijkt op gelijke hoogte met de vogels).

Zie voor meer informatie en foto's onze website: www.hetgoedefranseleven.nl

  • Boot bij huis

De villa met zwembad ligt net buiten het idyllische plaatsje Touzac dat omringd is door wijngaarden, zonnebloemen en bosgebieden. Het gebied is licht glooiend en wordt ook wel het Franse Toscane genoemd. Kenmerkend voor Touzac is de ”la Source Bleue” (de blauwe bron) die de streek van drinkwater voorziet. In de nabije omgeving bevinden zich oude gezellige dorpjes met brocante marktjes, leuke restaurantjes, middeleeuwse kastelen, wandel- en fietsgebieden, vis- en kano mogelijkheden, maar het is ook een waar paradijs voor degene die rust zoekt of die er op uit wil trekken.

Het plaatsje Touzac kent geen massatoerisme, het lijkt wel of de tijd hier heeft stil gestaan. De bakker komt iedere ochtend met stokbrood en verse croissants langs. In het dorpscafé is er altijd tijd voor een praatje met een kopje koffie of een glaasje wijn. Touzac ligt temidden van de bekende (Cahors)wijngaarden. Deze wijngaarden zijn de oudsten van Frankrijk. De wijn heeft een dieprode kleur en is krachtig en vol van smaak. Een bezoek aan één van de wijnchateaux is zeker aan te raden. U kunt overal gratis proeven.
Deze regio staat ook bekend om zijn foie gras, canard (eend), paddenstoelen en walnoten. In de omgeving zijn er volop restaurants te vinden, die de heerlijkste streekgerechten aanbieden. Tijdens de lunch kunt u voor een lage prijs genieten van een uitgebreid menu. Dit kan soms al vanaf € 10,- en is inclusief wijn!

De vallei van de Lot is rijk aan natuurschoon en cultuur. Na Parijs is dit het oudste gebied van Frankrijk. Er zijn zelfs grotten gevonden uit de préhistorie die u kunt bezoeken. In de Lot geniet u van adembenemende uitzichten, een soms ruig en heuvelachtig landschap, verstilde landweggetjes en uitgestrekte wijngaarden. Hier leeft u een leven in de natuur, zonder straatverlichting en drukte. Bewonder de ongekende sterrenhemel waar de Melkweg elke avond straalt. Bezoek de authentieke Franse dorpjes met hun gezellige marktjes, maak een rondvaart of ga kanovaren, paardrijen of vaar met het bootje (inbegrepen bij de villa) over de Lot. Er zijn uitgebreide fiets-, mountainbike- en wandelroutes in de directe omgeving. Achter de villa loopt de beroemde pelgrimsroute die je naar Santiago de Compostella leidt. U wandelt langs historische pelgrimkerkjes.
De villa ligt middenin het oudste wijngebied van Frankrijk: Cahors. Hier ligt de bakermat van de Malbecdruif. Er zijn ruim 200 wijnchâteaux en overal kunt u gratis proeven. laat u verrassen door de warme gloed van de Malbec druif.
Echte aanraders voor een dagje uit zijn de plaatsen Cahors, Saint Cirq Lapopie, Roccamadour, de vogelshow van Rocamadour, Toulouse, Bordeaux en de grotten Gouffre de Padirac , één van de bekendste en spectaculairste grotten. Of even helemaal niets, zalig!
Kortom, wilt u in alle rust heerlijk genieten en écht ontspannen maar met alle luxe van een heerlijk huis, kom dan naar La Rive Bleue!

De villa beschikt over een mooi aangelegd zwembad (ca. 5 x 9m) met een kindvriendelijk zwembadalarm. De aan de voorzijde gelegen tuin grenst direct aan de rivier de Lot. Bij de huur van de woning is ook inbegrepen het gebruik van 4 kano’s en een visbootje. Bij de kano’s zijn eventueel ook nog kinderzwemvesten aanwezig. Twee fietsen zijn bij de huur inbegrepen. In het souterrain is een nieuwe tafelvoetbaltafel geplaatst. De Lot staat bekend om zijn uitstekende visbestand. M.n. het vangen van grote karper en meerval behoort tot de reële mogelijkheden.

Zie onze website: www.hetgoedefranseleven.nl

  • Borg € 250,00

Beschikbaarheid van 'La Rive Bleue'

Let op! Peter & Yvonne Fonhof heeft de kalender voor het laatst bijgewerkt op 09 nov 2018

La Rive Bleue heeft 3 recensies en is in de afgelopen 4 jaar gemiddeld beoordeeld met een:

Bezocht in mei 2015

Wij hebben een heerlijke week gehad in La Rive Bleue. Een royaal huis van alle gemakken voorzien en zeer smaakvol en compleet ingericht. We hebben genoten van de rust, ruimte en omgeving!!

Bezocht in september 2007

Wij hebben van de zomer mogen genieten van jullie huis en heerlijke tuin met zwembad,een paradijselijke omgeving.Niet alleen voor ons maar zeker ook voor de kinderen,zwemmen,kanoën en niet te vergeten VISSEN! (Zie foto)
Volgend jaar komen wij zeker terug!

Familie Davis

Bezocht in juli 2007

Wij waren 1 van de eerste mensen die het huis huurden en we hebben er heerlijke weken gehad. Prachtig huis, zeer luxe ouderslaapkamers en een heerlijk grote koele keuken. Wij hadden onze hond mee en dat ging prima. Er zit een gigantische achtertuin bij. Ook voor natuurliefhebbers is er van alles rond het huis te zien. Salamanders, hele kleine kikkertjes, herten en ik heb zelf een mooie ijsvogel gezien. Kortom; een echte aanrader!( exacte data weet ik even niet meer, gokje)