Karen Kommer - de Graaff

Reageert meestal binnen 2 dagen.

Het authentieke en comfortabele kwaliteitshuis Le Forgeron (6 pers. + 1 baby) is een voormalige oude streekboerderij gelegen in het charmante privégehuchtje ”Hameau de Boulède”.
Het huis is in 2004/2005 op zeer stijlvolle wijze, met behoud van het originele karakter van de huizen in deze streek, geheel gerenoveerd. Gezamenlijk met het huis Le Menuisier vormt het een zeer grote twee-onder-één-kapwoning waarbij eenieder volledige privacy heeft.

Le Forgeron bestaat uit een tweetal verdiepingen:

Begane grond: zeer ruime woon-/eetkamer + grote open keuken (70 m2),
badkamer, toilet, 1e slaapkamer

De woon-/eetkamer en keuken bevinden zich in de voormalige ”grange” (grote hooischuur en koeienstal) van deze voormalige boerderij. Een deel van de ”creches” (de houten voederbakken van de koeien) zijn behouden in deze ruimte om de scheiding aan te brengen tussen het woongedeelte met openhaard en het kook/eetgedeelte. Gezamenlijk beslaan keuken en woon/eetkamer een oppervlak van in totaal 70 m2. Het is er bijzonder ruim en licht.
In de keuken vindt u een fornuis, oven, koelkast met vriesgedeelte, vaatwasser en wasmachine. Het eetgedeelte van de woonkamer grenst direct aan de keuken en ligt een niveau hoger (twee traptreden), op gelijk niveau met de woonkamer.
Vanuit de keuken zijn er twee openslaande deuren naar het overdekte gedeelte van het terras, een zogenaamde veranda. Dit terras beslaat de hele breedte van het huis (9m). Ook vanuit de woonkamer zijn er twee grote openslaande deuren naar dit terras. Verder in de woonkamer een fijne zitgelegenheid rondom de openhaard.

Vervolgens heeft u vanuit de woon/eetkamer toegang tot de 1e slaapkamer (2 persoonsbed, 1.60 x 2.00), een apart toilet en de badkamer (douche, wastafel).

Eerste verdieping: 2 slaapkamers, badkamer (wastafel, toilet)

Vanuit de woonkamer leidt een trap naar de eerste verdieping waar zich de 2e en 3e slaapkamer bevinden alsmede een badkamer met wastafel en het 2e toilet. De 2e slaapkamer heeft een 2 persoonsbed (1.60 * 2.00m), de 3e slaapkamer (3 personen) heeft een 1 persoonsbed (0.80 * 2.00m) en een twijfelaar (1.20 * 1.90m) eventueel geschikt voor twee kleinere kinderen om samen in te slapen.

Direct aan de keuken grenst de mooie, ruime veranda met grote houten buitentafel die schaduw biedt in de zomer en een droge plek om toch buiten te zitten als het eens mocht regenen. Over de hele breedte van het huis heeft u een terras (10 * 4m), waarvan dus een deel overkapt door de veranda. U kijkt vanaf het huis uit over de geleidelijk naar beneden aflopende, 90 x 7 m diepe privétuin.

Buitenterrein Boulède = 25.000 vierkante meter vakantieplezier!
Het gehele terrein van 2,5 hectares (25.000 m2) is toegankelijk voor de huurders van Le Forgeron en Le Menuisier. Op dit buitenterrein bevindt zich het zwembad (11m x 5m, diepte: 1.10 - 2.00m) met comfortabele zit- en ligstoelen, parasols. Op een schaduwrijk plekje naast het zwembad tussen enkele bomen kunt u wegdromen in een hangmat.
Ook is er een speelgelegenheid voor kinderen (glijbaan, schommel, grote trampoline, zandbak).

(MS)

Beschikbaarheid van 'Le Forgeron'

U gaat op vakantie naar de Lot-et-Garonne, dichtbij de Dordogne en haar gelijknamige rivier. De Lot-et-Garonne is de streek van de bastides (middeleeuwse vestingstadjes), zoals Monflanquin, Villeréal en Monpazier. U bevindt zich tevens op 40 min. van de wijnstad Bergerac en op een uurtje van Cahors.

Le Menuisier (de timmerman) bevindt zich op het vakantieparkje-in-wording Le Mayné de Boulède in het gelijknamig gehuchtje Boulède. Het parkje is privé gelegen op een heuvel met prachtig uitzicht over de glooiende omgeving en op het nabijgelegen middeleeuwse vestingplaatsje Monflanquin. Boulède is ruim tweehonderd jaar oud en een voormalig ”village d’artisans rural”: een ambachtsliedendorpje (in de streektaal van hier een Mayné) waar zich destijds o.a. een smid (forgeron), een timmerman (menuisier) en een wijnboer (vigneron) gevestigd hadden.

U komt terecht in een eersteklas ”Maison de Charme”. De eigenaren Rolf en Karen Kommer - de Graaff, die er zelf ook het gehele jaar wonen, toveren dit dorpje om tot een pittoresk en kleinschalig vakantiepark voor liefhebbers van rust, ruimte en ”joie de vivre”. Alle acht huizen renoveren zij stuk voor stuk en voorzien ze van modern comfort met behoud van alle originele details van deze mooie streekhuizen.

Le Mayné de Boulède ligt op 2 km afstand, ten westen van het fraaie middeleeuwse vestingstadje (een zgn. ”Bastide”) Monflanquin waar zich o.a. meerdere bakkers, een supermarkt, een Info Toerisme en diverse leuke restaurants rondom het in 2004 gerestaureerde intieme middeleeuwse marktplein bevinden.

Le Forgeron heeft de afgelopen 4 jaar 1 recensie gekregen met een:

    We zijn in volle voorbereiding om te verblijven in dit prachtige domein... ik kon het niet laten om al een recensie te schrijven over de gastvrouw. Ze is namelijk super hartelijk, antwoord heel snel op al je vragen, heeft voor alles een pasklare oplossing... de ‘pakstress’ smelt weg voor de zon. Wij zien het alvast helemaal zitten!

  • Reinder en Mariska de Vries uit HI Ambacht

    Wij hebben met vier volwassenen en vier kleine kinderen mogen verblijven in het prachtige huis le Tonnelier. Ruim, schoon en meer dan compleet!
    Het mini gehuchtje waar dit huis deel van uitmaakt is een prachtig plekje in Frankrijk. En het wordt nog mooier als je de geschiedenis leest. Rolf, Karen en hun meiden doen er alles aan om er een klein paradijsje van te maken waar het de gasten aan niets ontbreekt. En ze mogen trots zijn op het resultaat tot nu toe!
    De gastvrijheid, de bijzondere plek en de mooie huizen zorgen ervoor dat wij zeker terug gaan!

    Reactie van Karen Kommer - de Graaff

    Als je dan s avonds na n gezellige avond onder de Franse zon naar huis rijdt en zo'n hartverwarmend bericht ontdekt in je Inbox ... Ca fait plaisir! Twee sympathieke gezinnen die samen super ontspannen vakantievierden zo zag het eruit bij jullie. Jullie laten je niet gekmaken (zelfs niet door Niels ;) ... En voor ons als eigenaren/gastheer en vrouw ook niet onbelangrijk dat je zag dat het huis jullie "thuis" was (al is het maar voor even ;) waar goed voor gezorgd werd. Jullie dank dus voor het gastzijn en voor de goede zorgen voor het huis. We zien jullie graag weer terug!

  • Familie Versluys uit Breda

    Prachtige gite in gastvrij & kindvriendelijk kleinschalig complex.
    We hebben een heerlijke vakantie gehad met onze 4 jonge kinderen. Karen, Rolf & dochters hebben een prachtig complex gerealiseerd. Gastvrij en kindvriendelijkheid. De gites zijn smaakvol ingericht en voorzien van alle gemakken.

10 goede redenen om deze streek rijk aan cultuur, natuur en culinaire heerlijkheden te (her)beleven:

Middeleeuwen, Monflanquin en Monpazier
Charmante vestingstadjes à la campagne (platteland) die het label Un des Plus Beaux Villages de France dragen. Monflanquin, opgericht door Alphonse de Poitier in 1256 en Monpazier opgericht door de Engelse koning Edward de Eerste in 1284 zijn twee van de in totaal driehonderd nieuw gestichte vestingsteden in het zuidwesten van Frankrijk in de 12e en 13e eeuw. De zogenaamde Bastides.

Dordogne en Lot
De rivieren La Dordogne en Le Lot bieden talloze mogelijkheden voor gevarieerde watersport. Maak een kanotocht over de Dordogne en bewonder Josephine Baker’s kasteel Les Milandes vanaf het water of zoek een mooie visstek aan de Lot op.

Wijnen en spijzen
Temidden van de wijngebieden die u omringen, Duras, Bergerac en Cahors, is het moeilijk kiezen waar u uw glas wijn mee laat volschenken. Bezoek in ieder geval St. Emilion, de bekende wijnstad van de Bordeauxstreek. Drink uw wijn bij één van de heerlijke, soms seizoensgebonden, streekgerechten bereid met eend (magret de canard), gans, truffels, cèpes (paddestoelensoort), walnoten, Cabécou (geitenkaas) en/of de bekende Pruneaux d’Agen. Schuif in juli en augustus ’s avonds aan tussen toeristen en Fransen op de Marchés Gourmands: aan lange tafels op een pittoresk marktplein proeft u wat de boeren in de directe omgeving produceren.

Wandelen, fietsen en paardrijden
Teveel genoten van de zuidwestfranse keuken? Trek uw wandelschoenen aan of stap op de fiets. Een hele dag of een uurtje, een moeilijke of makkelijke route. U vindt hier diverse Grandes Randonnées (GR 636, GR36, GR654), Sentiers d’Emilie (wandelroutes voor het hele gezin) en talloze fietsroutes voor de sportieve fietser, onder andere langs de Lot.

Golfen
Beginners en gevorderden leggen nu alvast hun clubs in de kofferbak! Een rijke keus aan golfterreinen van 9 en 18 holes staat tot uw beschikking. Bijvoorbeeld, Golf Club de Lolivarie, rie.fr.st of de Villeneuve Golf & Country Club

Antiquiteiten & Brocante
Van Vide Grenier (rommelmarkt) tot brocante- en antiekmarkten. Van mei tot en met september zijn ze er volop en kunt u ze allemaal afstruinen op zoek naar dat ene bijzondere voorwerp.

Koningen en kastelen
Aan de oevers van de Dordogne bestaan ze nog, de echte kastelen waar ridders en jonkvrouwen elkaar het hof maakten. Bezoek Château de Castelnaud of Château Les Milandes van de wereldberoemde Josephine Baker. Niet minder mooi maar minder bekend zijn Château de Biron, Château-Fort de Bonaguil en Château de Monbazillac. Deze laatste wordt geroemd om de gelijknamige zoete dessertwijn.

Quatre saisons
Het ligt eraan waar u van houdt. Zwoele zomeravonden of een frisse lentebries? Elk seizoen in deze streek heeft zijn eigen charme. Begin april geniet u van de bloeiende pruimenboomgaarden (pruneaux d’Agen), van juni tot en met september ligt u misschien liever aan het zwembad, terwijl u in oktober wandelt tussen volrode herfstkleuren in een zomershirt en u in december en famille Kerst viert rondom de openhaard van uw vakantiehuis.

Franse feesten
En dat de Fransen feesten kunnen! Van een feest rondom de fameuze cèpes tot en met de middeleeuwse feesten waar u zich als toeschouwer of verkleed als middeleeuwse schavuit en jonkvrouw in kunt onderdompelen. Talloze activiteiten voor jong en oud, middeleeuwse muziek, paardenspektakels en een gekostumeerde parade. Drink het geheimzinnige drankje Pise d’Ane tijdens de Middeleeuwse Feesten in Monflanquin, vrijdag 12 t/m zondag 14 augustus 2005.

Last but not least, de kinderen!
De kinderen worden hier niet vergeten. Naast belangrijke ingrediënten als zon en water op uw vakantiestek, vindt u in Agen een groot Walibipark. Zoekt u iets kleinschaligers ga dan eens naar een ambachtelijke brood- of papiermolen.

In de genoemde huurprijzen van het huis voor laag/half/hoogseizoen zijn voor het seizoen inbegrepen:
- De (verplichte) eindschoonmaak 6 persoonshuis: E. 100,-- (incl BTW 20%).
- De kosten van het gebruik van gas, water en elektra
- Een forfait voor het bedlinnen d.w.z. u treft opgemaakte bedden aan bij aankomst. Een extra wissel is mogelijk indien gewenst (zie hieronder).

Optioneel:
- Baby/kinderpakket (kinderbed, kinderstoel, babybad, box, aankleedkussen etc.) E 40 (incl BTW 19.6%)
- Handdoeken (douche); € 15,- (incl 19,6% BTW) per persoon per weekpakket (afm. handdoek 0,60 * 1,10 cm), Badlakens graag zelf meenemen.
- Keukenpakket: € 12,50 (incl 19,6% btw); 2 theedoeken, 2 keukendoeken, 4 sponsjes, 4 vaatdoekjes, 1 fles handzeep, 1 fles afwasmiddel.
- Extra bedlinnenwissel € 15,- (incl 19.6% btw) per persoon.

Linnengoed

  • Borg € 300,00
  • Schoonmaakkosten (verplicht) € 100,00
  • Handdoeken - per persoon (optioneel) € 8,33

€ 975

€ 975

  • Er wordt nog niets in rekening gebracht.