Ellen Berlijn

Vakantiehuis La Fontaine is een geheel vrij gelegen vier persoons chalet, met een slaapkamer met een antiek tweepersoons bed. Verder zijn er op de vide op de eerste etage twee éénpersoonsbedden. Op de begane grond bevindt zich een gezellig living met Franse eettafel, open keuken, badkamer met ligbad en een apart toilet. Op het park is een wasmachine en droger tegen betaling beschikbaar. Er is een TV in het vakantiehuis met DVD speler. (geen Nederlandse schotel). Het vakantiechalet beschikt over een overdekte veranda een groot terras met vrij uitzicht met een tuintafel en 6 stoelen, 2 x parasol en barbecue.

Beschikbaarheid van 'La Fontaine'

Het terrein van vakantiehuis La Fontaine is glooiend, begroeid met bossages en steeneiken. Op ons stuk grond van 800 vierkante meter staan een tal van steeneiken wat bijzonder aangenaam is omdat deze voor de nodige schaduw zorgen. Het plaatsje Montgesty zelf ligt op een loopafstand van ca 900 meter. Daar vinden we de bakker ( la boulangerie ), bar en een klein restaurant met terras. Op het dorpsplein staat een prachtige oude kerk echt een bezoekje waard. De dorpsbewoners spelen op het dorpsplein jeu de boule.
Het plaatsje Montgesty ligt midden in de Quercy met zijn eeuwenoude riviervalleien ( Lot en Dordogne ), kastelen en stadjes. De bekende plaatsen in de omgeving van je vakantiehuis zijn Sarlat ( met zijn gezellige markt en prachtige huizen ), Rocamadour een rustiek stadje gebouwd op rotsen met een roofvogelpark en bekend om zijn roofvogelshows. Gourdon, St. Cirq-La Popie (echt een bezoekje waard ) en niet te vergeten Cahors de hoofdstad van de provincie de Lot.
In Cahors vindt U een aantal grote supermarkten, ochtend markten,
restaurants met terrassen, een uitgebreid winkelgebied en de nodige bezienswaardigheden. Cahors leent zich dan ook perfect om te winkelen, eten en uitgaan.

La Fontaine heeft de afgelopen 4 jaar 1 recensie gekregen met een:

4 sterren
  • 4 sterren

    Minpunten:
    - Meest vervelende vond ik dat we van te voren niet geïnformeerd waren dat het restaurant gesloten was door ziekte.
    - Wipkip en schommel stuk
    - Heel veel wespen in het ondiepe gedeelte van het zwembad
    - Huisje onvoldoende schoon en erg rommelig
    - Tegels stuk buiten
    - Er zit flinke ruimte tussen huisje en tegels buiten daardoor gevaarlijk voor hele kleine kinderen
    - Herrie van een steenfabriek verder op (valt mee)

    Pluspunten:
    - Omgeving mooi en een rustieke uitstraling
    - Eigenaar vriendelijk
    - Heerlijke ontbijt service

    Reactie van Ellen Berlijn

    Jammer dat de beheerders jullie niet heeft geïnformeerd over de situatie ik heb ze jullie mailadres doorgegeven.
    in augustus zijn er altijd wat meer wespen die zoeken naar water dat is de natuur kan niet veel aan gedaan worden.
    Het huisje moet altijd schoon zijn daarover had je mij kunnen informeren zodat ik het dan had kunnen aansturen om schoon te laten maken. Er is geen steenfabriek in de buurt het geluid kan komen omdat de boer zijn land bewerkt en dat is niet de aarde die we in Nederland hebben maar harde steengrond wellicht heb je dat gehoord.
    Hopelijk hebben jullie mooi weer gehad en genoten van de vrijheid en rust.
    Met vriendelijke groet,
    Ellen

Uiteraard barst de Lotvallei werkelijk van het natuurschoon, bezienswaardigheden, wijnchateau’s en pittoreske dorpen langs en hoog boven de dalen van de Lot.
Mogelijkheden tot uitstapjes vanuit je vakantiehuis zijn hier te over.
Overal kun je genieten van de plaatselijke Cahors wijnen.

Domaine La Fontaine is een terrein van ongeveer 75.000 vierkante meter met 8 chalets en een hoofdgebouw met receptie, grange en recreatieve voorzieningen, zoals een groot zwembad (200m2) met ondiepe en zeer ondiepe gedeelten. Er zijn heerlijke ligbedden waar u gratis gebruik van kan maken.
’s Avonds is het zwembad verlicht wat een mooi uitzicht bied als je boven op het terras van het hoofdgebouw een hapje eet of een drankje drinkt.
Verder is er voor de allerkleinsten een zandbak en schommels en een Engelse wip eventueel kinderbed en kinderstoel
te huur bij de beheerders van het park ( bij boeking huisje aangeven dat u hier gebruik van wilt maken ). Bedden en linnengoed is ook te huur geef het aan als je hier gebruik van wil maken. Er is ook een mogelijkheid om croissants en stokbrood te bestellen voor het ontbijt dit wordt dan 's morgens op het je terras gebracht:)
Wie lekker sportief wil zijn kan gebruik maken van het badminton-net, tafeltennistafel of een balletje slaan op de tennisbaan.
Er is ook een jeu de boules baan.
In de omgeving kun je heerlijk wandelen, kanovaren op de Lot.
Vlak bij het plaatsje Catus ( ongeveer 7 minuten rijden van La Fontaine) vindt je een meer (le Lac Vert) waar je kunt zwemmen, waterfietsen en met je rubberboot varen er is ook een volleybalnet en een speeltuin.
Als je wat wilt eten kan dat ook: er is een snackbar en een restaurant bij.

Voor het beantwoorden van vragen ter plekke, of het oplossen van kleine problemen kunt U zich wenden tot de beheerders die U in het hoofdgebouw zult vinden. ( Nederlands sprekend ).
Zij zorgen desgewenst ook elke morgen voor vers brood/stokbrood bij uw huisje!!!!
’s Avonds kunt u er ook terecht voor een overheerlijk diner of drankje.
Voor kleine kinderen is er een kinderbedje en een kinderstoel beschikbaar. Vraag ernaar bij reservering.

  • Schoonmaakkosten (verplicht) € 35,00
  • Beddengoed - per persoon (optioneel) € 5,00
  • Handdoeken - per persoon (optioneel) € 5,00

€ 300

€ 300

  • Er wordt nog niets in rekening gebracht.