Dineke de Ruijter

Reageert meestal binnen 1 dag.

Charmante gite, geheel opgetrokken in originele stijl, schitterend gelegen in een eigen valleitje midden in het Parc Natural Regional des Causses du Quercy. Veel privacy! De gite ligt tegen een prachtig laat 17e eeuws huis aangebouwd (dit wordt niet gebruikt wanneer de gite wordt verhuurd) en staat aan het eind van een doodlopende weg. Het vakantiehuisje heeft een groot (verwarmd) privé zwembad (vanaf 1 juni beschikbaar, eerder is eventueel mogelijk in overleg), en is verder van alle gemakken voorzien. Een volledig ingerichte ruime eetkeuken inclusief oven, magnetron, vaatwasser, wasmachine en Nespresso koffieapparaat, een gezellige woonkamer met een grote open haard waarin een houtkachel staat voor eventuele koude avonden, een flatscreen TV (met BBC en overige buitenlandse zenders), gratis wifi. Bed- en keukenlinnen is aanwezig (handdoeken zijn tegen meerprijs beschikbaar).
Boven is een ruime twee persoons slaapkamer (ook meer dan genoeg ruimte voor een babybedje), een overloop met additioneel eenpersoonsbed en de badkamer met WC, wastafel, ligbad en aparte ruime douche.
Buiten is een ruim terras met loungeset, barbecue, 6-persoons eettafel en stoelen, een rustiek zitje onder de rozen en uitzicht op de rest van de lager gelegen tuin, het zwembad en de omringende heuvels. In de authentieke four au pain (broodoven) staat een voetbaltafel.
Het zwembad van 9x4m is verwarmd (vanaf 1 juni beschikbaar, eerder is eventueel mogelijk in overleg), en is exclusief beschikbaar voor de huurders van de gite. Op het terras rond het zwembad staan vier comfortabele ligstoelen en grote parasols.

Huis en directe omgeving zijn niet geschikt voor mensen die slecht ter been zijn.

(MS)

Beschikbaarheid van 'Maison de Peyralat '

De gite en het oorspronkelijke woonhuis staan in een verder onbewoond valleitje middenin het natuurgebied Causses du Quercy. Volstrekte rust heerst, op af en toe het geblaat van wat schapen en 's nachts de roep van een uil na. In de velden rondom het huis kan men 's avonds reeën en af en toe een vos zien, in de omliggende bossen zijn everzwijnen thuis. Door de afwezigheid van grote steden en industrieën in de omgeving heeft dit gebied de helderste sterrenhemel van Frankrijk.

Op 5 km afstand ligt het gezellige centrumdorp Labastide-Murat. Hier bevindt zich een ruime Carrefour, een warme bakker, een slager, een bank en pinautomaten, een benzinepomp met elektrisch laadstation, de wekelijkse markt (in de zomermaanden op zondagochtend) met streekproducten, een goed bekend staand restaurant, een friet-en pizzatent, de brandweer en een medisch centrum.

Prachtige dorpen zoals het Middeleeuwse Soulomes (op 3 km afstand), Montfaucon, Saint-Germain-du-Bel-Air en het gezellige Labastide-Murat zijn een bezoek meer dan waard. Ook de diverse Cites Fleuries (de mooiste dorpen in de omgeving zoals Saint-Cirq-Lapopie) en uiteraard Rocamadour, Cahors en Sarlat in de Dordogne zijn een aanrader!

Maison de Peyralat heeft de afgelopen 4 jaar 6 recensies gekregen met gemiddeld een:

9.166666666666666 sterren

    Wij hebben twee weken genoten in en om deze prachtige gite. Een prachtige,uitermate rustige plek, een ruime,leuk ingerichte en van alle benodigdheden voorziene gite. Mooie zitjes buiten en het zwembad, nog verwarmd begin oktober, is de kers op de taart. In de omgeving zijn allerlei stadjes te bezoeken en mooie dagtochten te maken. Fijn contact met de beheerder die ons ook leuke tips gaf.

    Heerlijke plek om tot rust te komen en te genieten van de (wandel) omgeving. Veel privacy en het zwembad is bij warme dagen een uitkomst! Heel prettig contact met de beheerder. Kortom wij durven Maison de Peyralat van harte aan te bevelen!

    Een heerlijke vakantie gehad op deze uniek mooie en rustige plek. Het zwembad is een fijn extraatje waarvan wij dagelijks gebruik gemaakt hebben.Prettig contact gehad met de beheerster die ons handige tips en adviezen gaf.

In verschillende dorpen in de omgeving zijn traditionele auberges te vinden. Het gebied (de oude provincie Quercy) staat culinair bekend om de zwarte truffel, eendgerechten (confit de canard en magret de canard), de eenden- en ganzenlever (foie gras), Rocamadour geitenkaas, walnoten en hazelnoten met de bijbehorende lekkernijen en de 'zwarte wijn' van Cahors. De uiterst charmante departementshoofdstad Cahors, op een half uurtje rijden van Peyralat, is al sinds de Romeinse tijd het centrum van de Malbec druif, die het hoofdbestanddeel vormt van de AOC Cahors wijn.
Op de wekelijkse markt in Labastide kan men heerlijke lokale en streekproducten kopen. Foie gras van de ganzenboerderij aan de rand van het dorp, rijpe tomaten die smaken naar de zon, verse kruiden en groenten, pittige worstjes van de beroemde zwarte varkens en smeuïge lokale geitenkaasjes.

Ultieme stilte in een natuurlijke omgeving. Open velden en bossen tot aan de voordeur. Wandelingen en fietstochten door het prachtige natuurgebied, bezoeken aan kastelen, pittoreske dorpjes, charmante stadjes, lokale boerenmarkten, antiek- en rommelmarkten, dorpsfeesten, archeologische opgravingen, prehistorische grotten, noem maar op.
Kanovaren kan op de rivieren de Dordogne en de Célé, ook kan er gevist worden in de rivieren de Dordogne en de Lot (forel) en er zijn vismeren in de directe omgeving (Labastide-Murat, Montfaucon, Le Vigan).
Voorzieningen zoals supermarkt, bakker, bank, tank- en laadstation etc. zijn in Labastide-Murat, op slechts 7 minuten rijden met de auto.

  • Borg € 250,00

€ 499

€ 499

  • Er wordt nog niets in rekening gebracht.