In onze comfortabele en authentieke gîte l'Empereur uit 1757 ga je een onvergetelijke vakantie beleven. Hier vind je de rust en ruimte om te ontspannen, een heerlijk verwarmd zwembad, en prachtige natuur met wandelpaden waar je vrijwel niemand tegenkomt. Beschrijvingen hiervan zijn beschikbaar.

De gîte is gelegen op ons eeuwenoude landgoed La Maïsou in het dorpje Sérignac in de Lot.
Ons landgoed van bijna 2 ha heeft een verwarmd zwembad (5 x 10m), en een romantisch park van buxusbomen met een mooie beeldenverzameling. Overal vind je bankjes en tafel(tje)s om rustig een boek te lezen of gewoon te genieten van de rust.

De gîte is gelegen op de begane grond van het hoofdhuis en heeft een eigen ingang met grote entree tegenover het zwembad. Hij bestaat uit:

een grote woonkamer (28 m2) uit 1850 met openslaande deuren naar de prachtige tuin

een even grote, prachtige gewelfde slaapkamer uit 1757 (de vroegere deftige salon)

een intieme, volledig ingerichte keuken met ruim hoekopgesteld werkblad, oven/magnetron, vaatwasser, koelkast met vriesvak, was/droog combinatie, koffiemachine, waterkoker, broodrooster, een authentieke stenen gootsteen uit 1850.

een comfortabele badkamer met inloopdouche, een unieke twee-persoons wastafel, hangend toilet.

je hebt twee terrassen, een op het westen, een aan de tuinkant en bovendien is in de tuin een afzonderlijk gedeelte voor jullie gereserveerd.
Deze ruime gîte is geschikt voor twee volwassenen met eventueel een of twee kleine kinderen (slapen bij de ouders).

Beschikbaarheid van 'l'Empereur'

Serignac is op het plateau gelegen in Quercy Blanc. Het gebied is geliefd voor zijn prachtige natuur waarin er in het zachtglooiende landschap volop routes zijn voor wandelen, fietsen, mountain-biken en paardrijen. Serignac heeft zijn eigen tennisbaan, pingpong tafel, voetbalveld en basketbal veld. Op de Lot bij Puy l'Eveque is er kanoverhuur. Op ongeveer 8 km is de Grotte de Roland. Kernwoorden voor onze streek zijn rust, ruimte en om elke bocht van de landelijke wegen wacht weer een verrassing (une surprise à chaque pas). En door de vriendelijke en bereidwillige bevolking voelt u zich hier onmiddellijk thuis.

l'Empereur heeft de afgelopen 4 jaar 2 recensies gekregen met gemiddeld een:

    Allison ,Jan en hun hondjes zijn een uitstekende gastvrouw en gastheer. Het appartement is indrukwekkend door zijn monumentale bouw en de inrichting is hierop fraai afgestemd. Als je over het domein wandelt waan je je zonder er bij na te denken in een periode van héél lang geleden; de fruitbomen, de bloemenpracht, de fraai gerestaureerde gebouwen, alles draagt hieraan bij! En dat alles zonder af te doen aan het comfort. Het mooi gerestaureerde appartement, met oog voor detail, is ruim voldoende voor 2 personen (en hondjes of een kindje). Je kunt er eindeloos wandelen (fietsen) en genieten van de bijzondere vergezichten. We hebben een onvergetelijke periode doorgebracht op dit bijzondere domein en willen Allison en Jan daarvoor héél hartelijk bedanken. Een dikke pluim voor jullie allen!!

    Geweldig verblijf op een prachtige locatie. Jan en Allison zijn erg verwelkomend en trots op het prachtige landgoed, en terecht! We hebben een heerlijke week gehad in de gîte waar alles voor handen was. Een fijn zwembad, leuke bbq plekken en de hond was ook zeer welkom. Een echte aanrader!

Uiteraard heeft u een ruime keuze uit restaurants: van simpel maar goed zoals moeder kookt tot Michelin-gesterd, en vaak met een mooi terras met een fraai uitzicht. In het dorp zelf is een winkel met restaurant met ruime openingstijden (Au bout de la Rue), op een 100 meter van ons vandaan want groter is het dorp niet..
Er zijn verschillende wijnchateaus te bezoeken: chique, vriendelijk, biodynamisch, voor iedereen wat.
En vergeet vooral niet naar een van de befaamde marchés gourmands te gaan: in diverse dorpjes worden in de zomer markten gehouden (meestal ’s avonds) waar lokale producteurs hun waren verkopen zoals meloen, vlees (eend), kaas, wijn. Meestal zijn er niet meer dan 10 stands maar toch komen er honderden mensen naar toe. De gekochte waren kunnen buiten, ter plaatse aan lange tafels worden gebruikt. Meestal is er muziek en een tombola en wordt het erg laat. Het gaat nergens over maar is een absolute aanrader.

Men kan kunstenaars bezoeken; er is een porceleinfabriek in Puy l'Eveque, een lavendelkwekerij en er zijn musea en kerken en kastelen (misschien zelfs met ridder) te bezoeken. Na 20 min rijden op de kleine weggetjes kan men een wereldklasse celloconcert beluisteren in Belaye.
Hier kun je lange wandelingen maken midden door de prachtige natuur, genieten van vergezichten en vaak zult u niemand tegenkomen. Nou ja, soms springt er een hert het pad over of kijkt een vos wie daar langsloopt!

In de omgeving vindt u menig middeleeuws vestingstadje, zoals Tournon d'Agenais of Lauzerte, kastelen zoals Chateau de Bonaguil of Chateau Biron,
Voor de culinaire liefhebbers zit je in een streek van wijn, noten, eenden, pruimen, geitenkaas en lam en de ontploffende appeltaart, pastis. De geitenboerderij heeft ook een super uitzicht en een medaillewinnende eendenboerderij is ongeveer 6km hiervandaan. Bijna elke dag is er een markt binnen een straal van 15 km waar al die lekkernijen te koop staan.
In het voorjaar en zomer zijn er meerdere markten, rommelmarkten, feesten, muziekconcerten enz.
op zo'n 35 km bevindt zich een 18-holes golfbaan.

Schoonmaakkosten

  • Beddengoed - per persoon (optioneel) € 10,00
  • Handdoeken - per persoon (optioneel) € 5,00

€ 540

€ 540